Hiç Gülümsenmemiş Gülümseyişimle - Kemal Tümerkan - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 04-03-2011 (06:44)   Son Mesaj: 04-03-2011 (06:44)    Cevap: 0    Gösterim: 439  

04-03-2011

Hiç Gülümsenmemiş Gülümseyişimle - Kemal Tümerkan - Ana Fikri

Yayınevi: Bateş Yayınları
    Basım Tarihi: Ocak 1999
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Kitabımın arka kapağına nasıl bir yazı koymanın uygun olacağını düşürdüğümüz günlerdi... Özgeçmiş mi, kitabı basılmadan önce okuyaların eleştirileri mi, Sn Hıncal Uluç un 13.1.1999 tarihli Sabah gazetesinde çıkan "Meçhul Kitap" başlıklı yazısı mı, kitabın içinden bir alıntı mı?... İşte o günlerin gecelerinin birinde, başucumda onbeş yaşındaki oğlumun küçük bir kağıttaki notunu buldum, altına imza atmamış, isminin ilk harflerini yazmıştı. Önce bir telefon notu sandım ve ancak bitirince ne olduğunu anlayabildim, çok duygulandım ve şöyle dedim kendi kendime; "Kitabımı okuyacakların gerçekten tam da bu duyguları hissetmelerini dilerdim!"Kitabın arkası için düşündüğüm diğer tüm seçeneklerden vazgeçtim. Hiçbir yazını, bir çocuğun içinden gelerek yazdığı bir notla boy ölçüşemeyeceğini uzun süredir biliyorum: çekilen fotoğrafın bir araya konduğu bir albüm adeta bu kitap... O kadar değişik açılardan çekilmiş ki bu fotoğraflar, yazar, birkaç saniye için bile olsa hayata kuşbakışı bakmış olduğu izlenimini uyandırıyor."

Diğer "Kemal Tümerkan" Kitapları:

1. Biri

Hiç Gülümsenmemiş Gülümseyişimle - Kemal Tümerkan - Ana Fikri Yorumları