Buruşuk Arzular - Süreyya Evren - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 03-20-2011 (01:10)   Son Mesaj: 03-20-2011 (01:10)    Cevap: 0    Gösterim: 575  

03-20-2011

Buruşuk Arzular - Süreyya Evren - Ana Fikri

Yayınevi: İthaki Yayınları
    Basım Tarihi: Eylül 2004
    Kitap Türü: Roman / Edebiyat

"Pek çok arzu olasılığı var elbet. Ben kitabımı yedi arzuya adadım. Burada, yedi rakamını hem çeşitl söylencelerde sonsuz anlamına geldiği için seçtim, hem de arkasını çevirince yedi günahı görme ihtimalini kapalı tutmamaya, belki de insanı günahlarıyla sevmeye çalıştım... Değişkenlik, yolda değişme, sürekli başka şeylerden etkileme, çok kararlı başlamış gibi görünen şeylerin hızla başka kararlar içermeye başlaması, kurulmuş kimliklerin, hedeflerin birdenbire başka kimlikler ve hedeflerle yer değiştirmesi, sürekli yeniden inşa çalışmaları içinde olunması..." Ve Buruşuk Arzular... Başka bir yerde nin, değişim ve dönüşmenin, gerçek hayatla çarpışmanın izinde öyküler... Arzuların marjlarından, dilin ve kurgunun marjlarına ustaca bir yolculuk... Anlarda gizli duran ve çoğu zaman kararlarımızdan çok kararsızlıklarımızla şekillenen gerçekliğin yalın ve güçlü bir tasviri...

Diğer "Süreyya Evren" Kitapları:

1. Viyana Nokta
    2. Kanlar Ülkesinde Karnaval
    3. Postmodern Bir Kız Sevdim
    4. Ur Lokantası

Buruşuk Arzular - Süreyya Evren - Ana Fikri Yorumları