MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (https://www.muhakeme.net/forum/)
-   Kitap Tanitimi (https://www.muhakeme.net/forum/kitap-tanitimi/)
-   -   Mor ve Ötesi'nin "Deli"sini Türk halkı beğendi (https://www.muhakeme.net/forum/kitap-tanitimi/3053-mor-ve-otesi-nin-quotdeliquotsini-turk-halki-begendi.html)

alptraum 02-16-2008 16:20

Mor ve Ötesi'nin "Deli"sini Türk halkı beğendi

53'üncü Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek Mor ve Ötesi grubunun, "Deli" adlı şarkısı Türk halkının beğenisini kazanırken ufak tefek de olsa olumsuz eleştiriler de aldı.

More...

safinaz 02-16-2008 17:22

[YT]xV0aaiHJrNA[/YT]

Ben de çok beğenmedim ama güzel olan tarafı şarkının Türkçe olması.Mademki Türkiye'yi temsil ediyorlar,Türkçe olması lazım...

GeNeRaL 02-16-2008 23:22

başarı gerekiyorsaa ingilizce olması lazım BncE çünkü türkler hiç biryerde sevilmiyor son sıralarda rezil olucağımıza ingilizce söleriz üst sıralara yükseliriz (rimi rimi leyi hatırlayalım arkadaslar)

RuŞeN_ALP 02-16-2008 23:39

Bence başarıda onur da olmalı. Onursuzca bir başarı , aslında mağlubiyettir. Başka milletlerin diliyle Eurovision şarkı yarışmasına girmek ,Türkçe'ye yapılmış küfürdür.

Fani 06 02-16-2008 23:42

Alıntı:

RuŞeN_ALP´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 5860)
Bence başarıda onur da olmalı. Onursuzca bir başarı , aslında mağlubiyettir. Başka milletlerin diliyle Eurovision şarkı yarışmasına girmek ,Türkçe'ye yapılmış küfürdür.

ewet bizim türklerde sertap erener ile birinci olmuştu ama yabancı bir sarkı...:y02:

kufur olarak sayıyorsan coktan kufur edildi kardeşim...sinir oluyorum bende:54:

RuŞeN_ALP 02-16-2008 23:45

Alıntı:

RaPPeR_mİcChEck´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 5861)
ewet bizim türklerde sertap erener ile birinci olmuştu ama yabancı bir sarkı...:y02:

kufur olarak sayıyorsan coktan kufur edildi kardeşim...sinir oluyorum bende:54:

Hatırlatmana gerek yok, biz de bu ülkede yaşıyoruz , Sertap erener'in hangi şarkıyla ne yaptığını biliyorum.
Zaten Eurovision'a bizdeki gibi ciddiye alan başka bir ülke yok :54:

GeNeRaL 02-16-2008 23:54

Hayr Bnm türkçeye bi lafıM yok TürkçE dünyanın En güseL diLi ancak Dünya böyle düşünmüyor türkleri Hep ezmeye çalışıyorr bu nedenle Eurovision da oy sayısı az olacaktır bu nedenle alt sıralarda olacağazı ancak yabancı bi şarkıla pis gevurların beğenisini kazanabiliriz

alptraum 02-16-2008 23:58

Pis gavurlarin begenisini kazanma mantigi ile düsünürsen onlarda pis türkler yada pis müslümanlar diyecekler kimseye pis deme hakkimiz yok

Dil konusuna gelince su kullandigim Türkcenin bana bir yararinida görmedim hatta zararini gördüm desem yeridir bak bir dil ile bir millet nasil degismis farkindaysaniz

Yarismaya türkce olarak katilmamiz en mantiklisi adi üstünde ülkeni temsil ediyorsun insan ülkesini resmi dili ne ise onunla temsil etmesi bence en uygun olanidir sonucda diplomatik bir görüsme degil

Fani 06 02-17-2008 00:12

Alıntı:

RuŞeN_ALP´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 5863)
Hatırlatmana gerek yok, biz de bu ülkede yaşıyoruz , Sertap erener'in hangi şarkıyla ne yaptığını biliyorum.
Zaten Eurovision'a bizdeki gibi ciddiye alan başka bir ülke yok :54:

:)):)):)):)):)):)):)) beni güldürdün allahda seni güldürsün...

GeNeRaL 02-17-2008 00:13

onlar Zaten bize Pis türklr DiyorlaR biz niye demeyeLim en büyük millet olarak -tamm kardes görürsün bu türkçe sarkıyla nereye kadar gidicekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 17:27 .

2000- 2024
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük