MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (https://www.muhakeme.net/forum/)
-   Kişisel Gelişim (https://www.muhakeme.net/forum/kisisel-gelisim/)
-   -   satış böyle yapılır :)) (https://www.muhakeme.net/forum/kisisel-gelisim/13751-satis-boyle-yapilir.html)

Henna 01-20-2009 12:45

satış böyle yapılır :))

:anlastik:
Ateşli bir köy çocuğu şehrin en büyük marketinde bir işe başvurdu. Her şeyin satıldığı bir marketti burası. Patron sordu: “Daha önce hiç satış yaptın mı?” “Evet, köyümde bu işi yaptım.” Patronun gözü çocuğu tuttu. “İyi, yarın başlıyorsun…” dedi, “Akşam ilk günü değerlendiririz.”

Patron ertesi akşam çocuğu karşısına aldı. “Evet, bugün kaç satış yaptın?” diye sordu. “Bir!” “Ne, bir mi? Öteki arkadaşların otuzdan fazla satış yaptılar. Sen nasıl yalnızca bir satış yapabilirsin? Kaç dolar tuttu peki?” “320 bin dolar.” Patron şaşırdı ve bunu nasıl becerebildiğini sordu. “Adama önce küçük boy olta, sonra orta boy olta ve sonra da büyük boy olta sattım!” dedi genç satıcı. “Adama nerede balık tutacağını sordum, ‘Kıyıda!’ deyince bir tekneye ihtiyacının olduğunu söyledim. Tekne bölümüne indik ve lüks bir yelkenli sattım. Vosvosuyla bunu çekemeyeceğini söyleyince de son model 4x4 cip sattım.”

Patron kendinden geçti:

“Ne diyorsun, bütün bunları bir küçük oltayı almaya gelen adama mı sattın?”

Çocuk:

“Yooo, aslında adamın eşinin migreni tutmuş, buraya aspirin almak için gelmişti.” dedi. “Hafta sonunun mahvolduğunu görünce adama bunu açık açık söyledim ve balığa gitmesini tavsiye ettim"......:anlastik:

alptraum 01-20-2009 12:48

--->: satış böyle yapılır :))

Bizim Türkler de ise yararmi bilinmez :) Örnegin kendi üzerimde pek islemeyecek olan bir yöntem.

Henna 01-20-2009 13:24

Mağaza yöneticiliği yapmıştım...Tamda buna benzer bir satış hikayelerim vardır...dikkatli olun!:)

emirahmedyasin 01-20-2009 18:27

selamun aleykum
Olay satış açısından fena değil... Ama rabbim düşürmesin:)

Henna 01-20-2009 19:05

Kork Allahdan korkmayandan derler ya...:)İyililerle karşılaştırsın Mevla ...yoksa ticaret de içler acısıdır manzara.
selametle..

AsMhA 03-09-2009 06:01

Çocuk oflu muymuş? :)

Misafir 05-22-2010 20:05

satış böyle yapılır

bütün cemmmaaatta gelsiiinnn

rmz0066 04-29-2011 23:36

böyle elemanlar çalıştırdığımı düşündüm de
süper

safinaz 04-30-2011 00:09

Alıntı:

BeKKe´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 32059)
Mağaza yöneticiliği yapmıştım...Tamda buna benzer bir satış hikayelerim vardır...dikkatli olun!:)

Offf Bekke senden korktum şimdi.Aslında bu hikayelerin gerçeklerini dinlemek hele hele 1.ağızdan dinlemek daha orjinal ve hoş.İnşallah anlatırsın.Cüdden çok merak ettim.:)

Misafir 06-27-2015 11:31

→ satış böyle yapılır :))

Alıntı:

beste satisi nasil yapilir-satış böyle yapılır :))
Ben Hüseyin Abdülkadir Tuna, 1953 doğumlu büyüme Çengelköylü'yüm, eski bir gitaristim ve sözü ve müziği bana ait olan, bir çok hazır projem var. Bunlardan biri güftesi bana, bestesi TRT Sanatçılarından, udi, gazelhan ve bestekar Hüseyin İpek'in yapmış olduğu, "Çengelköy de Bahar" isimli eser TRT denetiminden geçerek, TRT Repertuvarına girmiştir. Yapmış olduğunuz film veya dizi filmlere bu projeleri veya Arabesk Müzik dışında) istediğiniz tarzda, hemen yeni projeler üretebilirim. Bilgilerinize sunarım...
GSM: 0532 447 49 85
E-Mail: huseyintuna53@gmail.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 01:55 .

2000- 2024
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük