MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (https://www.muhakeme.net/forum/)
-   Genel Islami Bölüm (https://www.muhakeme.net/forum/genel-islami-bolum/)
-   -   Maide 44 - Allahın indirdiğiyle hükmetmeyenler, kafirlerin ta kendileridir - (https://www.muhakeme.net/forum/genel-islami-bolum/16555-maide-44-allahin-indirdigiyle-hukmetmeyenler-kafirlerin-ta-kendileridir.html)

Misafir 04-17-2012 09:32

Dinimiz Tevhid dinidir.Peygamberlerin ve kitapların gönderilmesindeki temel gaye insanların tagutu red edip yalnız Allaha(cc)kulluk etmeleridir. Tagutu red etmek,yalnız Allaha(cc) kulluk etmek ancak Allahın(cc) peygamberleri ile gönderdiği kitaplarını okuyup,anlayıp,yaşamakla mümkündür.Allah (cc) ayetlerini anlayalım diye kolaylaştırdığını vahy ediyor.(KAMER / 17 "Andolsun biz, Kur’anı düşünüp öğüt almak için kolaylaştırdık. Var mı düşünüp öğüt alan"?)Ancak kimilerinin gayesi Ebu Cehil misali nefsi arzularını fikirlerini Kurana onaylatma çabasıdır.(MÜDDESİR /18......25 "Çünkü o, düşündü taşındı, ölçtü biçti.Kahrolası nasıl da ölçtü biçti!Yine kahrolası, nasıl ölçtü biçti!Sonra (Kur’an hakkında) derin derin düşündü.Sonra yüzünü ekşitti, kaşlarını çattı.Sonra arkasını döndü ve büyüklük taslayıp şöyle dedi: “Bu ancak nakledilegelen bir sihirdir.”“Bu, ancak insan sözüdür.”)Ebu Cehilin kabullenemediği Allahın Melik(kanun koyucu)sıfatıdır.Sorun Mekkeyi önde gelenlerden olan Ebu Cehilmi,kanun koyucu olan Allahmı(cc)yönetecektir.Nitekim haddini aşan müşrikler bu tutumlarından dolayı kafir olmuşlardır.(KAFİRUN SURESİ "De ki: “Ey Kâfirler!”“Ben sizin kulluk ettiklerinize kulluk etmem.”“Siz de benim kulluk ettiğime kulluk edecek değilsiniz.”“Ben sizin kulluk ettiklerinize kulluk edecek değilim.”“Siz de benim kulluk ettiğime kulluk edecek değilsiniz.”“Sizin dininiz size, benim dinim de banadır.”)Müslüman çocuğuna,ailesine,çalıştırdıklarına hükmederken,akrabaları,komşuları,arkadaşları ile diyaloglarında hüküm verirken,idareciler halkı yönetirken Allhın hükümleri ile hükmetmeye mecburdur "Allahın indirdikleri ile hükmetmeyenler kafirlerin ta kendileridir."

Sukut 06-01-2012 10:28

→ Maide 44 - Allahın indirdiğiyle hükmetmeyenler, kafirlerin ta kendileridir -

Maide 44:olmaz0121:
kafirmi nasıl olur
Bu devlet millet Müslüman değilmi
bakın camiler açık, ezanlar okunuyo
oruçda tutuyonuz
hacca gitmiyonuzmu ee daha ne ?(bir kemalist gibi konuştum)
Allah beni affetsin...

emirahmedyasin 06-24-2012 16:59

Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil
Fuzuli

Misafir 01-29-2013 12:00

"kafirmi nasıl olur
Bu devlet millet Müslüman değilmi
bakın camiler açık, ezanlar okunuyo
oruçda tutuyonuz
hacca gitmiyonuzmu ee daha ne ?(bir kemalist gibi konuştum)
Allah beni affetsin..."
bu dediğin ibadet çeşitleri müslüman yapmaya yetseydi cahiliye mekkesi müslüman olmalıydı.

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 17:18 .

2000- 2024
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük