MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (https://www.muhakeme.net/forum/)
-   Forumdan duyurular (https://www.muhakeme.net/forum/forumdan-duyurular/)
-   -   Kesinlikle okuyunuz önemli duyuru (https://www.muhakeme.net/forum/forumdan-duyurular/628-kesinlikle-okuyunuz-onemli-duyuru.html)

alptraum 01-14-2008 00:24

Kesinlikle okuyunuz önemli duyuru

Üyelerimiz eger giris yapamiyorlarsa lütfen bilgisayarlarindaki tüm cookileri silsinler

egerki birsey yapmazlarsa bizimle iletisime gecsinler e-mail yoluyla

ama tüm forum sakinlerine duyurulu güvenlik acisindan lütfen tüm cookilerinizi silin

Ensar 01-14-2008 22:59

******s'leri nasıl silerim diyorsanız;

Başlat > Çalıştır'ı açıyorsunuz ve oraya ******s yazıyorsunuz.Karşınıza gelen ekrandakilerin hepsini seçip siliyorsunuz.Sadece index.dat silenemeyecek ve uyarı verecektir (:

alptraum 01-14-2008 23:39

sagolasin üstad

ben bilmiyordum örnegin benim silme yönetemim araclar yada ekstralara gidiyorum explorer penceresinden yada mozilla dan oradan siliyordum ama buda güzel yöntem hem daha kisa

safinaz 01-15-2008 23:04

Az önce sildim,bende.Anlayamadığım nasıl güvenlik açısından?

kipchak 01-16-2008 00:07

Alıntı:

safinaz´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 975)
Az önce sildim,bende.Anlayamadığım nasıl güvenlik açısından?

bazı üyelerimiz şifrelerini doğru yazdıkları halde giriş yapamadıklarını söylemişlerdi...
bizde sorunun orda olacağını düşündük
giriş yapamayanlar ******leri silip giriş yapabilirler

khan 01-18-2008 13:06

Nedir ******s?

alptraum 01-18-2008 13:18

Internete girdiginde örnegin google kendinden bir cerez atar türkcesi cerezdir

Örnegin bunu silme yöntemide

explorer ise veyada mozilla ise (resimli anlatim yapmak isterdim ama benimkisi almanca)

araclar yada ekstralar varsa oraya gidiniz oradan bilgisayarda kaydedilmis cerezleri silin dediginizde tüm cerezler silinir

ya da

yunus kardesimizin dedigi gibi
Başlat > Çalıştır'ı açıyorsunuz ve oraya ******s yazıyorsunuz.Karşınıza gelen ekrandakilerin hepsini seçip siliyorsunuz.Sadece index.dat silenemeyecek ve uyarı verecektir (:

Ensar 01-18-2008 13:55

******s girdiğiniz web sitelerinden anlaşmalı olarak gelen çok küçük bir text dosyasıdır.

Ne işe yarar kısmına gelince, mesala beni hatırla diyerek foruma giriş yaptınız.Bir sonraki ziyaretinizde sizi otomatik olarak algılayacaktır.Taaki siz forumdan çıkış yaparak çıkmadığınız sürece.

Güvenlik açısından önemi ise ******s denilen text dosyalarının içine sitenin vermiş olduğu kod gömülmüştür.Başkasının eline geçmesi halinde sizin adınıza foruma giriş yapabilir ve ya şifrenizi değiştirebilir.

safinaz 01-18-2008 20:07

Alıntı:

Yunus´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 1405)
******s girdiğiniz web sitelerinden anlaşmalı olarak gelen çok küçük bir text dosyasıdır.

Ne işe yarar kısmına gelince, mesala beni hatırla diyerek foruma giriş yaptınız.Bir sonraki ziyaretinizde sizi otomatik olarak algılayacaktır.Taaki siz forumdan çıkış yaparak çıkmadığınız sürece.

Güvenlik açısından önemi ise ******s denilen text dosyalarının içine sitenin vermiş olduğu kod gömülmüştür.Başkasının eline geçmesi halinde sizin adınıza foruma giriş yapabilir ve ya şifrenizi değiştirebilir.

Benim laptopuma virüs bulaşmıştı.Bir türlü temizleyemedik ve bazı programları düzgün çalışmadığı içinde bir arkadaşın arkadaşına verdim.Yapabilirim demişti diye.
Sonra arama geçmişine baktığımda ******s ve benim maillerime girmiş.:mad:
Acaba maillerimi açmış mıdır veya şifremi alabilmiş midir?

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 02:27 .

2000- 2024
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük