MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (https://www.muhakeme.net/forum/)
-   Düşünce Meclisi (https://www.muhakeme.net/forum/dusunce-meclisi/)
-   -   Ahmet Kaya - Keske OLMASAYDI programi (https://www.muhakeme.net/forum/dusunce-meclisi/26142-ahmet-kaya-keske-olmasaydi-programi.html)

alptraum 09-02-2009 03:56

Ahmet Kaya - Keske OLMASAYDI programi

[GOOGLE VIDEO BB CODE]2644327330387363657&hl=de[/GOOGLE VIDEO BB CODE]

Unnecessary 09-08-2009 03:26

--->: Ahmet Kaya - Keske OLMASAYDI programi

teşekkür ederim bunu daha öncede izledim ama fikrimi söylemek istiyorum kendisi Bölücü bir örgütün bayrağı önünde konser vermşti o dönemde bu olaylar medyadaydı ve özgürlük işareti çekti diye adamı sürgün ettiler! şarkılarını beğeniyorum ama banel olacak belki ama o olacağına efendimiz olsaydı :)) keşke söz konusu ise ;)

vesselam

altun 09-08-2009 14:59

bu adama hayranım
şarkılarınada düşüncelerinede

mhmt 09-09-2009 02:10

"Ben Apo'yu özledim" sözünün böyle bir açıklaması olmaz hanımefendi. Apo'nun şuan barışı istediğini ve barışı sağlayacağını düşünürsek, devletin serbest bırakması lazım o zaman.

Ama, AHMET Kaya o gece bir tabuya el atmış. Tebrik etmek lazım. Bu ülkede yıllarca Irk'lar üzerinden düşmanlık tohumları ekildi. Herkes Ne'ce konuşursa konuşsun. Ülke mi bölünür? Savaş Ay, bir yerde doğru söylüyor. "Şuan Kürtçe klipler var. Peki ülke mi bölündü, bişey mi oldu?" diyor. Doğru söylüyor. Biz detaylarda uğraşırken, asıl gerçekleri kaçırıyoruz. BOP için elin oğlu dibimize kadar geldi. PKK'ya desteğini rahatça verip, "bak Kürtler PKK'lı" imajını oluşturmak istiyor. Buna inanan çok saf var, maalesef.

Bizim Kardeşlik kriterimiz İslam'dır. Irklar, Allah tarafından birbirlerinden faydalansınlar, yararlansınlar diye yaratılmıştır. Biz faydalanmayı değil kavgayı seçersek, elin oğlu sömürmeye devam eder.

Erbakan Hoca'nın bir sözü vardı: "Sömürüldükten sonra, Türk olsan ne olur, Kürt olsan ne olur?" diye.. İşte mesele bu.

Ayrıca Ahmet Kaya gerçekten bi sanatçı idi. Öyle kıytırık değil. Fikirlerine katılmayabiliriz, ama hakkını verelim. Hemde hakiki bir sanatçı...

selametle..

Unnecessary 09-09-2009 02:54

Alıntı:

mhmt´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 53041)
"Ben Apo'yu özledim" sözünün böyle bir açıklaması olmaz hanımefendi. Apo'nun şuan barışı istediğini ve barışı sağlayacağını düşünürsek, devletin serbest bırakması lazım o zaman.

Ama, AHMET Kaya o gece bir tabuya el atmış. Tebrik etmek lazım. Bu ülkede yıllarca Irk'lar üzerinden düşmanlık tohumları ekildi. Herkes Ne'ce konuşursa konuşsun. Ülke mi bölünür? Savaş Ay, bir yerde doğru söylüyor. "Şuan Kürtçe klipler var. Peki ülke mi bölündü, bişey mi oldu?" diyor. Doğru söylüyor. Biz detaylarda uğraşırken, asıl gerçekleri kaçırıyoruz. BOP için elin oğlu dibimize kadar geldi. PKK'ya desteğini rahatça verip, "bak Kürtler PKK'lı" imajını oluşturmak istiyor. Buna inanan çok saf var, maalesef.

Bizim Kardeşlik kriterimiz İslam'dır. Irklar, Allah tarafından birbirlerinden faydalansınlar, yararlansınlar diye yaratılmıştır. Biz faydalanmayı değil kavgayı seçersek, elin oğlu sömürmeye devam eder.

Erbakan Hoca'nın bir sözü vardı: "Sömürüldükten sonra, Türk olsan ne olur, Kürt olsan ne olur?" diye.. İşte mesele bu.

Ayrıca Ahmet Kaya gerçekten bi sanatçı idi. Öyle kıytırık değil. Fikirlerine katılmayabiliriz, ama hakkını verelim. Hemde hakiki bir sanatçı...

selametle..

??? Pardon muhatabım mı oldunuz ben yanlış birşeymi dedim kime bu sitem

Unnecessary 09-09-2009 02:55

ayrıca size katılıyorum çok mantıklı ama sanırım yanlış anlaşıldı demekki insanların anlama kapasitesi çok dar olsun ziyanı yok

alptraum 09-09-2009 03:23

Lakin bende cok iyi tanimam etmem ama bu durumu bildigim kadariyla söyle özetleyebilirim. Bilirsiniz ki pkk yi kimi kürtler ikiye ayirir ve ilk ciktigi dönemde parti olarak Kürtlerin hakkini savunacaklarini iddia ettiler fakat bu durus Abdullah öcalanin sergiledigi ilk durusunu yansitmayarak terör e kadar vardi. Biz apo yu özledik derken burada ilk o savunan terör estirmeyen apo olabilir ki öyle umut ediyorum sahsen. Lakin kendisinin dedigi gibi tarihle yargilayin felsefe ile anlayin demesi sanirim bu olsa gerek.

M ALİ RUMİ 09-09-2009 08:59

Tartışılmaya açık bir konu sanatcı olup olmadığı!!

Unnecessary 09-10-2009 19:24

Alıntı:

alptraum´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 53047)
Lakin bende cok iyi tanimam etmem ama bu durumu bildigim kadariyla söyle özetleyebilirim. Bilirsiniz ki pkk yi kimi kürtler ikiye ayirir ve ilk ciktigi dönemde parti olarak Kürtlerin hakkini savunacaklarini iddia ettiler fakat bu durus Abdullah öcalanin sergiledigi ilk durusunu yansitmayarak terör e kadar vardi. Biz apo yu özledik derken burada ilk o savunan terör estirmeyen apo olabilir ki öyle umut ediyorum sahsen. Lakin kendisinin dedigi gibi tarihle yargilayin felsefe ile anlayin demesi sanirim bu olsa gerek.

Bir saniye Kürtleri kürtleri ne Kürtlermiş ! Birde Kürt Açılımı Var demii
Evet kürt milleti çok değişik bir millet ben kendi milletimi çözemedim şahsen fakat Kürtlerin içinde hepsi apo havası ile gitmiyor Apo ibine bir adamdır!! Afedersnz ama tam bir Şerefsizdir!! Bende orjinal bir kürtüm lehçesiyle kültürü ile yaşıyoruz !!
Ama BÖLÜCÜ düşünen Her kürdün karşısına gücüm yeterse set örerim !
Çünkü Müslümanım eğer islamiyette Bölücülük ve ayrım Haram olmasaydı İllaha ki Vatan isterim derdim!! Ama İşte Kürtlerin zayıf noktası İman ya Çok imanlılar Yada hiç ! İnançları olmayanlarda Böyle Apo gibi sakat ( AT HIRSIZI) insanları başlarına geçirip Akılları sıra Ülkeyi parçalamak!! Allah İman eksikliği verdimi oluyor bu vede cahillikten Oluyor! AHMET KAYA EĞER ÖLMÜŞ SUAN AMA ARKASINDAN KÖTÜ KONUŞMAK İSTEMİYORUM EĞER Kİ O DA PKK YANDAŞLARINDAN SA Kİ BU OLABİLİR!! ALLAH CEZASINI VERECEKTİR! Ama Lütfen genel konuşmayalım !
diğer taraftan bakarsak Bir said Nursi !! dendimi aslı Kürttür !

Vesselam

Unnecessary 09-10-2009 20:06

Alıntı:

altun´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 52997)
bu adama hayranım
şarkılarınada düşüncelerinede

Yaşın genç bu kadar bulanık bir hafıza dik kafa iyi değil sanıyorum sizde kürt bir vatandaşsınız!! Ben gibi ama size sonuna kadar karşıyım adam müzik yapmış inakr edemem DİNLİYORUM! hoş çünkü kulağa hoş geliyor bazı videolarında saçma sapan konuşuyor! siz nasıl düşüncelerini seviyorsunuz bana açıklar mısınız??
Biz önce kendi içimizde halledelim de bunu sonra diğerleri söz alsın sanırım siz bayansınız ben sizi en başından beri erkek biliyorum orda mhmt isimli üye sanıyorum size yazdım bir dahakine alıntılarına dikkat etsin yanlış anlaşılıyor ayrıca düşüncelerini beğeniyorsunuz ya bana açar mısınız belki bende beğenirim bakalım nedir ??

Vesselam

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 08:35 .

2000- 2024
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük