MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (https://www.muhakeme.net/forum/)
-   Anketler (https://www.muhakeme.net/forum/anketler/)
-   -   Aslen nereli geciyor ailleriniz ve siz? (https://www.muhakeme.net/forum/anketler/13353-aslen-nereli-geciyor-ailleriniz-ve-siz.html)

emirahmedyasin 04-03-2012 23:06

Bu konuyu kim ne amaçla açtı bilmiyorum ama sırıtmış...

Bana ırkımı sormayın kah siyahım kah beyazım
Bazen türküm bazen kürdüm benim dinim yeter bana
Bazen türküm bazen kürdüm İSLAM dini yeter bana

Adil Avaz.

mhmt 04-03-2012 23:15

→ Aslen nereli geciyor ailleriniz ve siz?

Allah yarattığı herşeyi bir sebebe bağlamıştır. İnsanları Irk Irk olarak ayrı yaratmasında da elbette bir hikmet vardır. Irkta neymiş, demek yerine ırkları incelemek lazım. Irkların birbirine üstünlüğünün olmadığını, birbirinden farklı yönleri ile zenginliğini görmek lazım diye düşünüyorum. Bu zenginliklerin birleştiğinde İslam Birliği olduğunu da görmek lazım. Türklar devletçi ve savaşçı özelliği, Kürtlerin sadakati, Boşnakların çalışkanlığı, Mısırlıların zekası... gibi zenginliklerin birleşmesinden doğacak güç gibi.

selametle..

emirahmedyasin 04-03-2012 23:31

Alıntı:

mhmt´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 141541)
Allah yarattığı herşeyi bir sebebe bağlamıştır. İnsanları Irk Irk olarak ayrı yaratmasında da elbette bir hikmet vardır. Irkta neymiş, demek yerine ırkları incelemek lazım. Irkların birbirine üstünlüğünün olmadığını, birbirinden farklı yönleri ile zenginliğini görmek lazım diye düşünüyorum. Bu zenginliklerin birleştiğinde İslam Birliği olduğunu da görmek lazım. Türklar devletçi ve savaşçı özelliği, Kürtlerin sadakati, Boşnakların çalışkanlığı, Mısırlıların zekası... gibi zenginliklerin birleşmesinden doğacak güç gibi.

selametle..

Ben İskender PALA nın düzenlediği yazdığı demiyorum KATRE-İ MATEM i okurken bakıyorum bir sahnede boşnak Ali şöyle dedi kürt ahmet böyle dedi bakıyorsun çerkez filan neyse bir kardeşlik var ama şimdi zaten ortam diken üstü kim neden açar bu konuyu buraya bir ziyaretçi bir şey yazsa gelde ayıkla o dediğiniz Osmanlı zamanında idi güzel bir rüyaydı bitti...

mhmt 04-04-2012 00:08

Bu özellikleri bilmeden düzelme de olmayacaktır.. Bir gün yine olur inşaAllah.
Ortam gergin, haklısınız. Kimseye malzeme vermemek lazım.
Hayırlısı olsun..

selamtle..

mozi 04-08-2012 14:24

Alıntı:

zara nereli-Aslen nereli geciyor ailleriniz ve siz?
başarının devamını dilerim

HiLaLNuRu 04-10-2012 21:37

Ben de Çorum iskilipliyim, fürsasaide.

elifnur 04-13-2012 16:01

Alıntı:

gizemli´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 30953)
.:: Arabım ::. :):)

ciddimi Maşallah:) ne güzel arapça dil konusunda problem yok sizin için
tabiiki farklı kültür ve aneneleri olan kardeşlerime ırkçılık yapılmasına karşıyım bana biri sorarsa misal elhamdüllillah kütahya'lıyım diyorum :sirit:sonuncda ortak noktamız vatan toprağı nereli olursanız olun :)

tuerkraider 04-26-2012 00:06

elhamdurullah trabzonluyum aslen

Sukut 05-02-2012 21:12

hiçbiriyim
ırkım yok :)
bütün ırklarıda reddediyorum
ben müslümanım diyebilenden daha güzel sözlü kim olabilirki

alptraum 05-02-2012 21:53

Alıntı:

Sukut´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 145438)
hiçbiriyim
ırkım yok :)
bütün ırklarıda reddediyorum
ben müslümanım diyebilenden daha güzel sözlü kim olabilirki

IRK ve islam apayri kategorilerde. Elbette bir IRKINIZ var. Sizin reddiyeniz anladigim kadariyla IRKIYLA övünüp üstünlük saglamaya calisanlara

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 23:23 .

2000- 2024
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük