Şık’ın annesi: Devlet oğlumu versin   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 03-07-2011 (18:56)   Son Mesaj: 03-07-2011 (18:56)    Cevap: 0    Gösterim: 661  

03-07-2011

Şık’ın annesi: Devlet oğlumu versin

Şık’ın annesi: Devlet oğlumu versin

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan gazeteci Ahmet Şık’ın annesi Fatma Şık, oğlunun suçsuz olduğunu savundu.

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan gazeteci Ahmet Şık"ın annesi Fatma Şık, oğlunun suçsuz olduğunu savundu.

Meslektaşı Nedim Şener ile birlikte gözaltında alındıktan sonra tutuklanarak Metris Cezaevi"ne konulan gazeteci Ahmet Şık"ın Antalya"da oturan annesi Fatma Şık, gelişmeleri endişeyle izlediklerini söyledi.

Görme engelli eşi Hüseyin Şık ile birlikte gelişmelere tepki gösteren anne Şık, oğlunun suçlu olduğuna inanmadığını belirtti. "Çocuğumun hiç bir şekilde suçu yok. Ben devletten çocuğumu istiyorum." diyen anne Şık, oğlunun suçu olması durumunda cezasını çekmesine razı olacağını ifade etti.

Ahmet Şık"ın düşüncelerinden dolayı tutuklandığını ileri süren anne Şık, "İspat edilmemiş bilgiler için tutuklama olamaz. Fikirlerinden dolayı kimseye zincir vurulamaz. Oğlum mesleğini şerefiyle yapıyor. Dimdik ayaktayız biz. Biz çocuğumuzla gurur duyuyoruz. Sabahın yedisinde torunumun gözü önünde 100 polisle gözaltına alındı. Oğlum katil mi? Keşke katil olsaydı. Keşke banka soysaydı. Çocuğumun hiçbir suçu yok, komploya kurban gitti. Ben çocuğumu istiyorum." diye konuştu.

Ahmet Şık"ın "Ergenekon"da kim kimdir? Kırk Katır Kırk Satır" isimli kitaplarını gösteren anne Şık, "Böyle bir kitabı yazan insan nasıl olur da Ergenekon"a üye olur?" diye sordu. Oğlunun tutuklanan yazarları hiç tanımadığını öne süren Şık, Ahmet Şık"ın bunlarla birlikte çete kurmasının imkansız olduğunu ileri sürdü.

Şık’ın annesi: Devlet oğlumu versin Yorumları