İstanbullu taksisini seçiyor   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 03-02-2011 (16:54)   Son Mesaj: 03-02-2011 (16:54)    Cevap: 0    Gösterim: 519  

03-02-2011

İstanbullu taksisini seçiyor

İstanbullu taksisini seçiyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Taksi Tasarım Projesi Yarışması için çalışmalar başladı. Halk oylamasıyla belirlenen kazanan projelerin ilanı 31 Mayıs 2011 tarihinde yapılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbulluya daha konforlu ulaşım hizmeti verebilecek taksilerin tasarlanması amacıyla "İstanbul için Taksi Sistemi Tasarımı Fikir Projesi Yarışması" düzenliyor.
    Teknolojik gelişmelere uygun aksesuarlarla donanımlı, yüksek güvenlik ve emniyet tedbirlerine sahip, engellilerin de ihtiyaçlarını karşılayabilecek, İstanbul"a özgü bir taksi tasarımının elde edilmesi amacıyla düzenlenen yarışmanın ilanı bugün (2 Mart 2011) itibariyle yapıldı.

İstanbullunun oylarıyla kazananın belirleneceği yarışmaya, Profesyoneller, Üniversite Öğrencileri ve Orta Öğretim Teşvik Kategorisi olmak üzere 3 farklı kategoride katılımcı katılabilecek.

Ulusal çapta düzenlenecek yarışma; Genel taksi tasarımı, Eko- araç taksi tasarımı, (tarihi bölgeler gibi özel alanlarda, indirme bindirme noktalarında kolaylıklar getirmesi amaçlanan en çok 3 kişi kapasiteli araçlar), Taksi durağı tasarımı ve Taksi iletişim sistemleri tasarımı konularında olacak.

Değerlendirme: Jüri, lisans öğrencileri ve profesyonellerin projelerinden 4 konu için 5"er proje seçip internet sitesinde halk oylamasına sunacak.

Halk oylamasıyla belirlenen kazanan projelerin ilanı 31 Mayıs 2011 tarihinde yapılacak.

ÖDÜLLER

TAKSİ TASARIM

Profesyonellerde 1.ye 100.000 TL

Lisans Öğrencilerinden 1."ye 25.000 TL

Orta Öğretim Öğrencilerinden 1."ye 10.000 TL

MİNİ ARAÇ TASARIM ÖDÜLLERİ

Profesyonellerde 1.ye 50.000 TL

Lisans Öğrencilerinden 1."ye 15.000 TL

Orta Öğretim Öğrencilerinden1."ye 7.000 TL

TAKSİ DURAĞI/HİZMET NOKTASI TASARIM

Profesyonellerde 1.ye 20.000 TL

Lisans öğrencilerinden 1."ye 10.000 TL