Ücretsiz Kindergarten hakkinda merak ettikleriniz...

Viyana Belediye Başkanı Michael Häupl ücretsiz okul öncesi eğitim konusundaki merak edilen soruları yanıtladı. Eylül ayından itibaren tüm ‘kindergarten’ların ücretsiz olacağını ifade eden Häupl, birçok konuya da açıklık getirdi. ‘Kindergarten’lar ...

1. Alt 06-14-2009, 22:59 #1
    yabanGülü Mesajlar: 3.851
    Blog Başlıkları: 125
    Viyana Belediye Başkanı Michael Häupl ücretsiz okul öncesi eğitim konusundaki merak edilen soruları yanıtladı. Eylül ayından itibaren tüm ‘kindergarten’ların ücretsiz olacağını ifade eden Häupl, birçok konuya da açıklık getirdi.

‘Kindergarten’lar ne zaman ücretsiz olacak?

Tam günlük Kindergarten’lar sonbahardan itibaren ücretsiz olacak.

Bu imkandan kimler faydalanabilecek?

Viyana’da oturumu bulunan tüm çocuklar bu imkandan faydalanabilirler.

Hangi kindergarten’lar ücretsiz olacak?

Belediyeye ait tüm ‘kindergarten’lar. Bunun yanı sıra özel ‘kindergarten’larla da yapılan görüşmeler kısa sürede netlik kazanacak. Bu şekilde özel işletmelerde ortak bir çalışma yürütülecek ve buralarda eğitim gören öğrenciler de Viyana Belediyesi tarafından desteklenecek.

Viyanalı çocuklar için yeterli bir pedagog kadrosu var mı?

Viyana Belediyesi yeni eğitim modeli çerçevesinde kendini geliştiriyor ve ihtiyaçlarını karşılıyor. Bu konuda bir inisiyatif oluşturuldu. Yaklaşık 700 ‘kindergarten’ eğitmeni görevlendirilecek.

‘Kindergarten’larla ilgili daha fazla bilgiye nerden ulaşabilirim?
    Daha fazla bilgi için 01/277 55 55 telefona başvurabilir ya da Kinderbetreuungseinrichtungen in Wien - Wiener Kindergärten (MA 10) adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yemekler de ücretsiz olacak!

Öte yandan düşük gelirli ailelerin çocukları için kindergarten yemekleri de ücretsiz hale getirilecek. Aylık net geliri 1100 Euro’nun altındaki aileleri* kapsaması planlanan yeni uygulamanın detayları Haziran ayında görüşülmeye başlanacak.

* Sınır, tek çocuklu aileler için 1100 Euro’dur. Her bir çocuk için daha bu sınır 350 Euro yukarı çıkmaktadır.

2. Alt 07-04-2009, 21:58 #2
    devoted Mesajlar: 33
    Bende isterem

3. Alt 07-08-2009, 15:07 #3
    yabanGülü Mesajlar: 3.851
    Blog Başlıkları: 125
    ne istiyorsun kardesim hayirdir???

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.