Telekom Tarafından Yasaklanan Sitelere Girmek (+Resimli Anlatım)

Alternatif cevap icin lütfen asagidaki linke tiklayiniz ; Link : http://www.muhakeme.net/telekomun-ya...ir-t92049.html Telekom Tarafından Yasaklanan Sitelere Girmenin Tek Yolu[Resimli Anlatım] DNS ayar değişimi ile telekom tarafından yasaklanan tüm sitelere girebilirsiniz. DNS ...

1. Alt 04-11-2008, 00:26 #1
    Fani 06 Mesajlar: 794
    Alternatif cevap icin lütfen asagidaki linke tiklayiniz ;

Link : http://www.muhakeme.net/telekomun-ya...ir-t92049.html

Telekom Tarafından Yasaklanan Sitelere Girmenin Tek Yolu[Resimli Anlatım]
    DNS ayar değişimi ile telekom tarafından yasaklanan tüm sitelere girebilirsiniz.

DNS numarası yenilenmişdir.

Anlatım :

Başlat > Ayarlar > Denetim Masası > Ağ Bağlantıları > Yerel Ağ Bağlantısı 'na gelip sağ tıklayıp özelliklere tıklıyoruz.

Resimdeki Pencere Geliyor :

Buradaki " İnternet iletişim Kuralları (TCP/IP) " yazan yere 2 kez tıkladığınızda aşşağıdaki pencere açılır :
    Bu pencerede " Aşşağıdaki DNS sunucu adresini kullanın yazan yerin başındaki daieresel alana tıkladığınızda " Yeğlenen DNS Sunucusu " ve " Diğer DNS Sunucusu " aktif hale gelecektir.

Şimdi bu bölümleri aşşağıdaki resimdeki gibi doldurduktan sonra " Tamam 'a " basıp tekrar " Tamam 'a " basıp pencereleri kaydederek kapatmış oluyoruz.

Şimdi bilgisayarımızı kapatıp yeniden açtığımızda DNS ayarlarımız etkinleşmiş oluyor ve Telekom tarafından yasaklı tüm sitelere girebiliyorsunuz.

N u M a N, yabanGülü, karababa ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
  2. Alt 05-05-2008, 23:44 #2
    Ziyaretci
    Radeon Mesajlar: n/a
    kardeş oldu sağol ellerine sağlık

3. Alt 05-06-2008, 12:15 #3
    aabedirr Mesajlar: 1
    ben bişey merak ettım internet hızında bi degişikliğe sebep oluyomu bi bilgi verirsen sevinirim

4. Alt 05-06-2008, 20:52 #4
    karababa Mesajlar: 42
    Hayır değişiklik olmaz hızında.

Hatta buradaki DNS lerden birine modemin iç ip ini yazın diğerinede Arkadaşın tarif ettiklerinden birini yazın Yurt içi dolanımda da problem yaşamazsınız böyle bir değişiklik yaptığınızı dahi unutun:D

alptraum bunu beğendi.
  5. Alt 05-09-2008, 14:14 #5
    Fani 06 Mesajlar: 794
    karababa´isimli üyeden Alıntı
    Hayır değişiklik olmaz hızında.

Hatta buradaki DNS lerden birine modemin iç ip ini yazın diğerinede Arkadaşın tarif ettiklerinden birini yazın Yurt içi dolanımda da problem yaşamazsınız böyle bir değişiklik yaptığınızı dahi unutun:D

kardeşim tsk ederim acıklamayı sen benim yerime yapmışsın baktım yine youtube kapaltılmış....(ama bende kapalı degil)hahahahaha
    allaha emanet ol....

6. Alt 05-12-2008, 23:20 #6
    Ziyaretci
    warlike Mesajlar: n/a
    ya arkadaşlar ben ayarları tarif edildiği şekilde değiştirdim ama olmadı kabosuz bağlantı kullanıyorum acaba ondan olabilir mi eğer ondansa çözüm yolunu bilen biri war mı

7. Alt 05-12-2008, 23:44 #7
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28

8. Alt 07-14-2008, 23:10 #8
    sugarman Mesajlar: 1
    teşekürler sağol kardeş

9. Alt 07-15-2008, 21:21 #9
    safinaz Mesajlar: 3.348
    Youtube dışında hangi yasaklı siteler oluyor bunlar?

10. Alt 07-15-2008, 21:48 #10
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Tüm yasakli siteler icin uygulanabilir bir cözümdür. Hatta filtreleri de böyle asmaya calisan kardeslerimiz var Ama ne yazikki bu uygulama yerinde bir uygulama olmayip onada bir cözüm var

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.