MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (https://www.muhakeme.net/forum/)
-   Yazılı ve Görsel Anlatımlar (https://www.muhakeme.net/forum/yazili-ve-gorsel-anlatimlar/)
-   -   Rar Şifresi Kırma [Resimli Anlatım] ADVENTEC RAR PASWORD RECV. (https://www.muhakeme.net/forum/yazili-ve-gorsel-anlatimlar/1586-rar-sifresi-kirma-resimli-anlatim-adventec-rar-pasword-recv.html)

alptraum 01-24-2008 01:01

Rar Şifresi Kırma [Resimli Anlatım] ADVENTEC RAR PASWORD RECV.

aahmet212 01-29-2008 01:50

sagolasın işe yarar bu program.

alper 01-29-2008 03:01

Rar şifrelerinin kırılmasını imkansız yapacak bir yöntem vereyim:

rar'da şifrelemeyi bildiğinizi varsayarak anlatıyorum. Ufak bir resim dosyası alalım ve bu resim dosyasına sağ tıklayıp not defteri ile açalım. Not defterimizin ayarı sözcük kaydırmada olmasın ("biçim"\"sözcük kaydır" işaretsiz olsun) Karşımıza bir sürü anlamsız harf, sayı, ve işaretler çıkacak. Yukarıdan aşağı doğru kaçıncı olduğunu not aldığımız bir satırdan 40-50 karakter seçip kopyalayalım. Seçtiğimiz karakter sayısını da not almayı untumayalım. Şimdi şifreleyeceğimiz dosyayı rarda şifrelerken bu kopyaladığımız karakterleri yapıştıralım. Sonra tamam deyip dosyamızı rar ile şifreli sıkıştıralım. Rar ile sıkışltırdıktan sonra şifreli dosyamızı sğ tıklayıp özelliklerden özetler bölümüne notunu aldığımız satır ve karakter sayısını ekleyelim. mesela 20. satırdan 38 karakter kopyaladık isek, sağ tık özellikler/özetler bölümündeki herhangi bir yere 20:38 yazabiliriz. bu bizim resim dosyamızın içindeki şifremizin koordinatı oluyor

Şimdi biz bu rar ile sıkışmış dosyamız ile içinde şifremiz olan gif resmimizin ismini aynı yapıp uygun bir yere atalım. Daha sonra açmamız icap ettiğinde rarı sağ tıklayıp özellikleden koordinatı alıp gif resmimizin içinden şifremizi bulacağız.

Artık hiç bir şifre kırıcı dosyanızı açamaz. Eğer gerçekten bir kaç bin işlemcili dünyanın en süper bilgisayarları ile değil de normal ev bilgisayarları ile açılmaya kalkışılırsa tahminen bulunması bir kaç bin yıl sürecek kadar uzun bir kombinasyon dizisi oluşturmuş olduk.

Ama bunlar bana uzun geldi diyorsanız sadece 8-9 haneli, sayı, harf ve noktalama kombinasyonundan oluşan bir şifre de işinizi görür.(mesela şifre olarak bir eposta adresi çok iyidir) Çünkü şifre uzadıkça ve karakterlerin cinsleri değiştikçe arama işlemi uzar.

Bir şifrede büyük küçük harf, sayı, boşluk, noktalama, bazı matematik simgeleri(%+^^'!/=), ve daha başka alfabeler(@ßæ) eklendikçe arama süresi günler, haftalar, aylar ve yıllar diye alır başını gider...

not: şifrenizi kesinlike bir tarih yapmayın. Bulunması 10 saniye almıyor..

omex_2005 01-29-2008 22:09

zip için olanı varmı acaba ?

ayastafanos05 01-19-2009 01:04

--->: Rar Şifresi Kırma [Resimli Anlatım] ADVENTEC RAR PASWORD RECV.

link cortlamış boşuna üye olmayın

alptraum 01-19-2009 01:35

Alternatif link eklenmistir

DAREL 02-09-2009 13:17

xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

link çalişmiyor

link işte: RapidShare: Easy Filehosting

alptraum 02-09-2009 20:30

Ikinci verdigim linki kullanmanizi önermisim zaten onu kullanin lütfen.

culdesacdevill 02-15-2009 13:37

link ölmüş kanka sana zahmet bi yenileyiver:rica::rica::rica:

kipchak 02-15-2009 16:47

Alternatif link çalışır durumda

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 02:48 .

2000- 2024
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük