Tpi Uzantılı Dosyaları Jpg veya Jpeg Yapma

Bu uzantılı dosyaları çevirebileceğiniz hiçbir program yoktur. Bende çok araştırdım ancak 2 yolu var. 1.Yolu Herhangi bir klasörü açıyoruz.Üstte araçlar sekmesinden Klasör seçenekleri-görünüm sekmesini açıyoruz. Ordaki Bilinen Dosya Türleri İçin ...

1. Alt 03-11-2012, 21:13 #1
    safinaz Mesajlar: 3.348
    Bu uzantılı dosyaları çevirebileceğiniz hiçbir program yoktur.
    Bende çok araştırdım ancak 2 yolu var.
    1.Yolu

Herhangi bir klasörü açıyoruz.Üstte araçlar sekmesinden Klasör seçenekleri-görünüm sekmesini açıyoruz.
    Ordaki Bilinen Dosya Türleri İçin Uzantıları Gizle seçeneğindeki tiki kaldırıyoruz.
    Böylelikle tüm uzantıalr görünür olur.Tpi uzantılı dosyayı sağ tıklayıp ad değiştir ya da yeniden adlandır diyoruz ve ad verip uzantısını jpg veya jpeg yapıyoruz.

Şimdi istediğimiz türden dosyaya dönüşür ancak içeriği göstermez.

2.Yolu

Tpi uzantılı dosyadaki resmin üzerindeyken print screen yapıyoruz.Ve paint programına yapıştırıyoruz.Bu dosya yine jpg olmaz ve çoğu yerde işimize yaramaz.

Bu dosyayı yani fotoyu facebooka yükledikten sonra ordan indiriyoruz ve işte jpg uzantılı dosya
    Başka yerde çözümü yoktur ve başkada çözümü yoktur

2. Alt 03-11-2012, 21:50 #2
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Bir tane TPI formatli resim eklersen farkli yollar ile dönüsümü saglayabilirim.

3. Alt 03-11-2012, 21:59 #3
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Bir tane TPI formatli resim eklersen farkli yollar ile dönüsümü saglayabilirim.

Forum kabul etmiyor.Geçersiz dosya tipi diyor.

4. Alt 03-12-2012, 00:01 #4
    Tamam rar ya da zip icerisine al resmi sonra eklenti ekleden ekle

5. Alt 03-12-2012, 10:56 #5
    Ekledim.

Eklenmiş Dosya
    Dosya tipi: rar
    images.rar (11.2 KB (Kilobyte), 478x kez indirilmiştir)
  6. Alt 03-12-2012, 23:37 #6
    Bu eklentideki TPI formatli dosyada bozukluk yok degil mi? Lakin ben biraz ugrastim fakat resmi de hicbir sekilde görüntüleyeemdim

7. Alt 03-12-2012, 23:46 #7
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Bu eklentideki TPI formatli dosyada bozukluk yok degil mi? Lakin ben biraz ugrastim fakat resmi de hicbir sekilde görüntüleyeemdim

Hayır bozukluk yok.Bu resmi ancak tpi uzantısını veren programla açabilirsin.Onun dışında açılmadığından bir anlamı yok.Bu yüzden çok araştırdım ve benim verdiğim 2.yoldan başka çözüm yok ve bu kesin çözümüde benden başka kimse bulamamış

8. Alt 01-12-2013, 18:35 #8
    Ziyaretci
    Misafir Mesajlar: n/a
    Paintte resmi istediğiniz gibi ayarlayın(kırpın yada ne isterseniz) sonra kaydetten farklı kaydet seçeneğinden JPEG seçerek işinizi halledebilirsiniz

9. Alt 06-29-2013, 00:35 #9
    Ziyaretci
    Misafir Mesajlar: n/a
    arkadaşlar daha kolay bir çözümü bende var. MakeUp Pilot adlı programla tpi uzantılı dosyaları rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz. Daha sonra klavyede bulunan Print Screen SysRq (ss) tuşuyla resmi kopyalamış olursunuz ve painte yapıştırdıktan sonra kırpın sonra Kaydet-Farklı kaydet seçeneğinden JPEG seçeneğini seçerek kaydedin.

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.