İsmini Didikle

adınızla alakalı alakasız ne var ne yoksa bu sitede tavsiye ederim... www.ismididikle.com (YUSUF Türkiye'de en çok kullanılan 31. isim (... 29. özgür, 30. onur, 31. yusuf, 32. uğur, 33. can, ...

04-22-2008

İsmini Didikle

adınızla alakalı alakasız ne var ne yoksa bu sitede tavsiye ederim...

www.ismididikle.com

(YUSUF Türkiye'de en çok kullanılan 31. isim (... 29. özgür, 30. onur, 31. yusuf, 32. uğur, 33. can, ...). Ülkemizde yaklaşık her 239 kişiden birinin adı YUSUF ve ismin yaygınlık oranı binde 4.18. ) gibi

Aslında ismididikle güzel bir oyuna araç olabilir herkes isminin kaçıncı sırada olduğunu burdan yazsın kimin ismi ne kadar kullanılıyormuş öğrenelim derim.....

Varmısınız arkadaşlar...

Ben yaznıştım zaten.

YUSUF Türkiye'de en çok kullanılan 31. isim

yabanGülü, bayan_kalpsiz ve muhabir bunu beğendiler.

Link Tools

İsmini Didikle Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  04-22-2008, 13:20

Bende didikledim

413 sirada ciktim yinede iyi digerlerine nazaran
    bayan_kalpsiz ve muhabir bunu beğendiler.

Permalink - Mesaj no 2  04-22-2008, 13:27

Alptraum kardeşim ismin az bulunuyor benim ki gibi 31. sırada değilsin az bulunan daha çok değerlidir. tebrik ediyorum...

Permalink - Mesaj no 3  04-22-2008, 13:32

Aslında ismididikle güzel bir oyuna araç olabilir herkes isminin kaçıncı sırada olduğunu burdan yazsın kimin ismi ne kadar kullanılıyormuş öğrenelim derim.....

Varmısınız arkadaşlar...

Ben yaznıştım zaten.

YUSUF Türkiye'de en çok kullanılan 31. isim

Permalink - Mesaj no 4  04-22-2008, 14:07

yusufi´isimli üyeden Alıntı
    Alptraum kardeşim ismin az bulunuyor benim ki gibi 31. sırada değilsin az bulunan daha çok değerlidir. tebrik ediyorum...

Az bulunan degerli olmasin bak kapitalist sisteme adamlar ne az ise o kadar pahalindiriyorlar (Ne alaka demeyin aklima bu geldi)

O bu degil istatistik dogru ya da yanlis güzel birsey dedigin gibi ufakda olsa bir oyun vari birsey basliyabilir

Permalink - Mesaj no 5  04-22-2008, 17:08

Didikledim

226 ile Türkiye'de en çok kullanılan isimlerden biriyim.
    Ülkemizde yaklaşık her 950 kişiden birinin adını taşımaktayım.
    İsmimin yaygınlık oranı binde 1.05

Çok çocuklu ailelerin son çocuklarına verdikleri ismi taşımaktayım.
    Ben de son olduğum için
    .

Permalink - Mesaj no 6  04-22-2008, 17:25

İSİMLERLE İLGİLİ FRM AÇILMIŞKEN BEN DE İÇİMDEKİ SIKINTIYI BURAYA DÖKMEK İSTEDİM. SON ZAMANLARDA DİZİ FİLMLERİNDEN OLSA GEREK TOPLUMUMUZ ÜZERİNDE İSİMLERDEN KAYNAKLANAN TATSIZLIKLAR OLUŞMAYA BAŞLADI. ARKADAŞIMIN ÇOCUĞU OLDU VE ADINI BABASININ ADI OLAN "ABUZER" İSMİNİ KOYDU. ABUZER ECNEBİ İSMİ OLMADIĞINDAN GALİBA ALAY KONUSU ETTİLER. OLAYIN KAYNAK NOKTASI OLARAK "ABUZER KADAYIF" TİPLEMESİ SUNULDU.
    BAĞIŞLAMADA , MERHAMETTE SINIR TANIMAYANA ANLAMINDA ALLAH'IN 99 İSMİNDEN BİRİ OLAN Gaffur İSMİNİ BİLMEYENİNİZ YOKTUR. AYNI ŞEKİLDE AVRUPA YAKASI ADLI DİZİDE GAFFUR ADLI TİPLEMESİ. İSMİN MANASI İLE DİZİDEKİ GAFFURUN DAVRANIŞLARI ÖRTÜŞMEKTE MİDİR???

KARTEL MEDYASINUN BU İSİMLERİ KASITLI VE BİLİNÇLİ OLARAK YAPTIĞI KANISINDAYIM.
    mhmt, bayan_kalpsiz ve muhabir bunu beğendiler.

Permalink - Mesaj no 7  04-22-2008, 18:11

21.sıradaymış

Permalink - Mesaj no 8  04-22-2008, 18:36

serkaan001´isimli üyeden Alıntı
    İSİMLERLE İLGİLİ FRM AÇILMIŞKEN BEN DE İÇİMDEKİ SIKINTIYI BURAYA DÖKMEK İSTEDİM. SON ZAMANLARDA DİZİ FİLMLERİNDEN OLSA GEREK TOPLUMUMUZ ÜZERİNDE İSİMLERDEN KAYNAKLANAN TATSIZLIKLAR OLUŞMAYA BAŞLADI. ARKADAŞIMIN ÇOCUĞU OLDU VE ADINI BABASININ ADI OLAN "ABUZER" İSMİNİ KOYDU. ABUZER ECNEBİ İSMİ OLMADIĞINDAN GALİBA ALAY KONUSU ETTİLER. OLAYIN KAYNAK NOKTASI OLARAK "ABUZER KADAYIF" TİPLEMESİ SUNULDU.
    BAĞIŞLAMADA , MERHAMETTE SINIR TANIMAYANA ANLAMINDA ALLAH'IN 99 İSMİNDEN BİRİ OLAN Gaffur İSMİNİ BİLMEYENİNİZ YOKTUR. AYNI ŞEKİLDE AVRUPA YAKASI ADLI DİZİDE GAFFUR ADLI TİPLEMESİ. İSMİN MANASI İLE DİZİDEKİ GAFFURUN DAVRANIŞLARI ÖRTÜŞMEKTE MİDİR???

KARTEL MEDYASINUN BU İSİMLERİ KASITLI VE BİLİNÇLİ OLARAK YAPTIĞI KANISINDAYIM.

Kesinlikle bilincli o rolde oynayacak kisilere isim verilirken uydurma isim verilmiyor arastiriliyor ve veriliyor.Kesinlikle KASITLI
    mhmt, bayan_kalpsiz ve muhabir bunu beğendiler.

Permalink - Mesaj no 9  04-22-2008, 19:42

''Türkiye'de en çok kullanılan 13. isim'' baya popüler bi adım varmış maşaAllah

Ayrıca dizilerdeki isimlerin tercihi konusundada sonuna kadar haklısınız...
    onunla alakalı bir yazıyıda paylaşmak isterim

Alıntı:
    “% 99’u Müslüman olan memleketimizde Müslüman kesimin zihninde dinî bir anlam ifade eden kutsal isimlerin tüm Türkiye’nin seyrettiği dizilerde küçük büyük herkesin beynine kötü imajlar kullanılarak gerçek mânâları dışında kötü bir biçimde yerleştirilmektedir. Bunun tesadüf olduğunu söylemek saflık olur. Bu dizilerin yapımcıları ve arkalarındaki güçler yetkililerce incelenmelidir. Bu şekildeki farklı dizilerin birçoğunun yayınlandığı kanalın ortak adresinin ATV oluşu da dikkate değerdir.

“Gafur: Kelime anlamı olarak, bağışlamada, merhamette sınır tanımayan anlamına gelmekte olup Allah’ın 99 isminden biridir.Çarşamba günleri ATV’de yayınlanan Avrupa Yakası dizisinde psikopat, elinde bıçakla dolaşan, kendisinden her türlü kötülük beklenebilen, cinsel sapkınlıklar sergileyen, özürlü giyinen, komşunun karısına göz dikmiş tipleme.

“Burhan: Sağlam delil mânâsına gelmekte olup Kur’ân-ı Kerim’in isimlerinden biridir. Avrupa Yakası dizisinde ise psikopat, aptal, cinsel sapkınlıklar sergileyen, dedikoducu, salak tiplerden birinin adı.

“Tacettin: Dinin tacı anlamına gelmekte olup Avrupa Yakası dizisinde en şapşal, salak, beyinsiz, herkesin arkasından dalga geçtiği, kolay işletilebilen cahil karakterin adı.

“Aziz: En yüce, en üstün anlamına gelmekte olup Allah’ın 99 isminden biridir. Aziz isimli karakter ise ATV’de yayınlanan Beyaz Gelincik dizisinde kadın pazarlayan, psikopat, katil, başkasının karısına göz dikmiş, aşağılık dizi karakterinin adı…

“Kadir: Her şeye gücü yeten mânâsına gelmekte olup Allah’ın 99 isminden biridir. ATV’de yayınlanan En Son Babalar Duyar adlı dizide sahtekâr, yalancı, para için her türlü dalavereyi çevirebilen başrol oyuncusu…

“Amil: Amel eden, ibadet eden, iş ve aksiyon sahibi anlamına gelmekte olup Peygamberimiz’in isimleri arasında yer almaktadır. Hayat Bilgisi adlı dizide ise aklı fikri para, sahtekâr, yalancı bir okul müdürünü canlandırmaktadır.

“Mennan: Çok ihsan eden, lütufta bulunan anlamına gelmekte olup Allah’ın 99 isminden biridir. Hayat Bilgisi adlı dizide ise üçkâğıtçı, düzenbaz, uyanık, yalancı, ikiyüzlü okul hizmetlisinin adıdır. Dizide, müdür, “Mennan gel lan buraya hayvan” demekte, Allah’ın bu güzel isminin böyle aşağılayıcı bir cümlede kullanılması kesinlikle kabul edilebilir değildir.

“Bu isimler toplumumuzda “Allah’ın kulu” mânâsına gelen Abdülkadir, Abdülmennan, Abdülaziz şeklinde kullanılırken veya kullanılması gerekirken bu dizilerde Abdül kısmının çıkarılıp direkt olarak Allah’ın 99 isminden biri olarak kullanılmaktadır. Dizilerde öne çıkarılan, imrendirilen isimlerin neden yukarıda bahsedilen isimler gibi olmadığı da bir başka soru işaretini aklımıza getirmektedir.

“Bu milletin başına ne geldi ise, bananecilikten geldi. Dilerim sizler milletine ve değerlerine sahip çıkanlardan olursunuz. Saygılar.”

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.