1. Alt 09-03-2009, 00:20 #1
    xyzt Mesajlar: 384
    Îskilipli atif hoca,diger islam kahramanlari gibi büyük bir kahramandi.

Resulullah`hin sünnetine bel baglamis canini davasina adamis bir kahramandi.

Cumhuruyetin yeni ilan edildigi dönemlerde, sapka ve kilik kiyafet kanununun ciktigi sirada, herkes sapka takmaya mecbur kilinmis,sapka takmayip kilik kiyafet kanununa muhalefet edenler, kurulan istiklal mahkemelerinde yargilanarak,kimileri idama mahkum edilmis kimileride agir cezalara,sürgünlere mahkum edilmisti.

Iste Iskilipli atif hocada bu davadan yani sapka kanununa mahalefetten idamla yargilananlardandi.
    Iskilipli atif hoca bu yargi sürecinde sonlara yaklasmis ve mahkeme karar asamasinda iken bir gece nezarethanede savunmasini yazar.
    Ertesigün son mahkemesi vardir iskilipli atif hocanin.

Ve o gece Fahr-i kainat,aleyhisselatü vesselam efendimizi rüyasinda görür.

Iki cihan günesi söyle der iskilipli atif hocaya rüyasinda;

"Ey atif bana kavusmak istemiyormusun?Nediye savunmani karalayip duruyorsun"

Büyük bir ürperti ile uyanan iskilipli atif hoca
    derhal sayfalarca yazmis oldugu savunmasini yirtar ve mahkemeye savunmasiz cikar ertesi gün.

Kendisinden uzun uzun savunma bekleyen makeme heyeti, savunma yapmayan,ölüme,rejimlerine ve kanunlarina adeta meydan okuyan iskilipli atif hoca karsisinda saskina döner.

Neticede Kelali namiyla ünlü istiklal mahkemesi reisi,atif hoca hakkinda idam fermanini verir.

4 subat 1926 sabahi Fatih ders-i ami iskilipli atif hoca ve baba eski müftüsü Ali riza efendi sapka kanununa muhalefetten ve irticai faliyetlerden idam edilerek sahadet serbetini icerler ve Hakkin rahmetine ve habibine kavusurlar.

Istiklal mahkemesi reisi kelali ise cildirarak ölür.

Cenab-i Hakk o islam kahramanlarindan razi olsun ve sefaatlerine bizleri nail eylesin.
    Amiin

alıntıdır

2. Alt 09-03-2009, 05:43 #2
    altun Mesajlar: 885
    amin kardeşim
    allah razı olsun

mus'ab bunu beğendi.
  3. Alt 09-08-2009, 16:07 #3
    kipchak Mesajlar: 1.658
    Blog Başlıkları: 506
    Amin... ecmain..

mus'ab bunu beğendi.
  4. Alt 09-08-2009, 23:11 #4
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    Söylenecek sözleri toplasak bu şehadet deryasında bir damlayı anlatmaya güç yetiremeyiz. Onlar izzetli bir ölümü tercih ettiler biz sefillere düşen modern dünyanın dayatmalarına karşı az biraz dayanmaktır...
    Nefsinin isteklerine hayır diyemeyen bir ana ve baba olmadıkça atıflarımız,selahattin lerimizde olmayacak...

mus'ab bunu beğendi.
  5. Alt 09-09-2009, 09:01 #5
    M ALİ RUMİ Mesajlar: 193
    Allah razı olsun, güzel bir paylaşım...

mus'ab bunu beğendi.
  6. Alt 02-16-2010, 12:59 #6
    Ziyaretci
    Kayıtsız Üye Mesajlar: n/a
    islam ve modernlik araştırmalaı ama benim için islam muhammedin doğduğu yıllardır ve o güne göre konulmus kanunlardır......atatürkün kanunları gibi onlarda yenilenmelidir çağın gelişmişliğine göre........

ATATÜRK SARIL VE CUBBELİLERİ MODERNLİK ANLAMINDA YOK ETMİŞDİR İYİKİDE YAPMIS SARIKLA AVRUPADA DOLAŞMAK CİDDEN KOMİK OLURDU.......

7. Alt 02-16-2010, 19:50 #7
    mus'ab Mesajlar: 331
    Ziyaretci adıyla yazan yaratık benim pygamberimden bahsederken ismini o pis ağzına alma sarıkla cübbeyle kim nasıl isterse öyle gezer.

bizler sizlerin: olmayan edep ve ahlakınıza karışmıyoruz siz niye islama saldırıyosunuz. sen kendi aileni mini eteklemi gezdirirsin çıplakmı gezdirirsin bizi ilgilendirmez bizin çarşafımız sarığımız başörtümüzde sizleri hiç ama hiç ilgilendirmez.

alptraum bunu beğendi.
  8. Alt 02-16-2010, 21:17 #8
    Ziyaretci
    Mus'ab benim ağzimin pis olup olmamasini sanami sorcam........madem siz bizim yazilarimizla ilgilenmiyosunuz neden cevap veriyosunuz........sen nasil atatürkü haakretle eleştiriyosan bende hakaret etmeden islami kendi mantik ölçümde eleştiriyorum.........çarçafin beni ilgilendirmiyo ama nasil mini etek sana ters geliyorsa çarçafda benim mantiğima ters geliyo.......İNSANLARIN DÜŞÜNCELERİNE SAYGILI OLMAYI ÖĞRENİN......

Zaten peygamber yazmayi bie beceremeyen bir türkce katiliyle ne konusulur ki??????

9. Alt 02-16-2010, 21:50 #9
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Kayıtsız Üye´isimli üyeden Alıntı
    Mus'ab benim ağzimin pis olup olmamasini sanami sorcam........madem siz bizim yazilarimizla ilgilenmiyosunuz neden cevap veriyosunuz........sen nasil atatürkü haakretle eleştiriyosan bende hakaret etmeden islami kendi mantik ölçümde eleştiriyorum.........çarçafin beni ilgilendirmiyo ama nasil mini etek sana ters geliyorsa çarçafda benim mantiğima ters geliyo.......İNSANLARIN DÜŞÜNCELERİNE SAYGILI OLMAYI ÖĞRENİN......

Zaten peygamber yazmayi bie beceremeyen bir türkce katiliyle ne konusulur ki??????

Öncelikle ACIKLIKTA cok ileri gidildigi vurgulamak isterim. Her ne kadar bu konuda BATI ya bir gem vurulsada örnegin yerli Avusturyalilarin acik giyinmedikelrini biliyorum. Hem ACIK giyinmekteki kriter mini etekse eger onu konusalim. Bacaklarini erkeklere sergileyen bir bayanin zihninden süphe ederim. Mini etek dedigimiz bu giyecek zaten bunun icin icat edilmedi mi? Evet edildi peki kadinlari bu kadar asagilayan, kücülten, onlarin fikirlerine hicbir yer vermeyen bu giyecegin kurucularinin sistemini mi savunayim ? Ben kadinlarin fikrine önem veren sistemi savunuyorum

10. Alt 02-16-2010, 22:04 #10
    Ziyaretci
    Ben kadinlarin fikrine önem veren sistemi savunuyorum....islamiyet mi veriyor???????veriyosa başörtüsü neden var????????her kadın mini etek giydi diye cinsellik için mi giymiştir......hatta insanlar gözlerdende etkilebilir o zaman gözlerinizide kapatın.......İSLAMDA KADIN İKİNCİ SINIF VATANDAŞTIR.......CİNSEL OBJEDİR......BUNU BAŞÖRTÜSÜ EMRİNDE ANLIYORUZ......

atatürk kadını acarak istediği kıyafetı giymekde serbest bırakdı özgür bırakdı ama islamda hangi özgürlüğü var kadının.....

benim görüşüm bu......

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.