''Göktürk-2'' uzaya gitti twitter, geyikleri ile çoÅŸtu!   Konuyu açan: Ihtilal   Ä°lk Mesaj: 12-19-2012 (16:39)   Son Mesaj: 12-19-2012 (16:39)    Cevap: 0    Gösterim: 542  

12-19-2012

''Göktürk-2'' uzaya gitti twitter, geyikleri ile çoştu!

Türk istihbaratı uzaya çıktı, twitter "Göktürk-2" ile çoştu! Göktürk-2 kısa sürede günün en çok konuşulan konuları arasına girerken, uydudan ilk sinyal saat 19.39'da alındı.

Türk istihbaratı uzaya çıktı, twitter "Göktürk-2" ile çoştu! Göktürk-2 kısa sürede günün en çok konuşulan konuları arasına girerken, uydudan ilk sinyal saat 19.39'da alındı. Türk keşif uydusu Göktürk-2 Türkiye saatiyle 18.12'de Çin'in Jiuquan Hava Üssü'nden uzaya gönderildi. Dünyadan 686 kilometre yükseklikteki yörüngesine ulaşan uydudan ilk sinyal, 19.39'da alındı. Bu arada Göktürk-2, Ankara'da olduğu kadar twitter'da da büyük heyecan yarattı.

İşte o ilginç twitler;

Åžamil Tayyar @samiltayyar27

Onlar 10.yıl Marşıyla demirağlara takıladursunlar, biz Göktürk-2 ile 100.yıl marşını besteleyelim

hayko baÄŸdat @haykobagdat

Çin de bizden bise fırlatmak isterse yok demeyelim. Ayıp olur.

Mehmet Simsek @memetsimsek

Tarihe tanıklık etmek güzel; bugün bütçe görüşmelerinden başımı kaldırdığımda Göktürk 2 Uydusu'nun gururuyla içimin dolduğunu hissettim..

Naim Dilmener @renemliD

Tubitak başkan yardımcısı, "Allah'ın izniyle uydumuz yörüngesine oturacak" demis. Bir boslukta (tarihe/zamana bakarak) bilimden de soz etsin

Salih Kapusuz @Salih_Kapusuz

Türkiye'nin artık dünya sahnesinde bir iddia sahibi olduğunun somut bir adımıdır.

fatih iÅŸbecer @isbecer

Göktürk-2 %80?i yerli üretimmiş, keşke detaylar da açıklansa; neler yerli neler yabancı üretim bu hesap hangi verilere göre yapıldı bilsek

Yaprak Ozdemiroglu @yapyak

Ecdadımda Göktürk'lerden gelme biri yok, dolayısıyla bu uydu da beni temsil etmiyor. #Göktürkisminiprotestoediyorum

adem yavuz arslan @ademyavuza

Ankara trafiğinin cok koyü olması ile uydunun bir ilgisi var mı ? Hayır uydu gitti vardı yerine ben gidim gidim ilerliyorum..

Cenk Sidar @cenksidar

Keske uydu gondermenin yaninda "kuvvetler ayriligi" ve demokrasiye inanan bir hukumetimiz olsaydi. Iran ve Kuzey Kore de uydu gonderebiliyor

Suat KILIÇ @GSB_SuatKilic

Neler gördü R.Tayyip Erdoğan'la Türkiye: Altay(tank), Atak(helikopter), Anka(insansız hava aracı), Göktürk(uydu)...

adem yavuz arslan @ademyavuza

Ayıptır sorması Gokturk-1 ne oldu ? Gokturk -2 sollayıp gectı mı yoksa baska bır sey mı oldu ?

hayko baÄŸdat @haykobagdat

İlk Türk uydusu "göktürk" yörüngeye oturmuş. Tüm uzay "Türk" artık. Ne mutlu onlara.

Nejat Koçer @nejatkocer

Göktürk 2?nin yörüngeye oturması mecliste alkıslarla kutlandı.Türkiye Dünyada kendi uydusunu firlatan 25 ulkeden birisi artik..

celal pir @celalpir

GÖKTÜRK UYDUSU YÖRÜNGEYE OTURDU.

Cenk Sidar @cenksidar

Demokrasiyi icsellestirmeden gokyuzune ne kadar uydu gonderirsek gonderelim muassir medeniyetler seviyesine ulasamayiz.

Ali ÅžAHÄ°N @AliSahin501

Göktürk-2 Uzayda. CHP Şirince'de...

İmamınGülü? @Ladyimam

Göktürk-2 Uydusu için emeği geçen herkesi tebrik edelim.Umarım birgün uydularımızı kendi ülkemizden fırlatırız.

ergunbabahan @ebabahan

İstikbal gökleri aştı, uzaya çıktı

ateÅŸ ilyas baÅŸsoy @SONSAYI

Arap şeyhleri de basıyor parayı yolluyor uyduyu... Üniversiteli öğrencine saldırırsan neye yarar? Uydu mu?

Ali Murat Hamarat @Alimhamarat

Unutmayalım bu ülkede e-devlet projesi de Bismillah'la demir almıştı. Allah'a emanet olmadan olmuyor herhalde...

Â*ergunbabahan @ebabahan

Uydu yapıp uzaya atmışız. Tam bir para israfı. Atacaksan, niye yaptın:))

Â*necdet ünüvar @necdetunuvar

Türkiye'nin ilk millî uydusu Göktürk-2 fırlatıldı. Kuliste iktidar milletvekilleri olarak alkışla karşıladık.

Nejat Koçer @nejatkocer

Yolun acık olsun Göktürk 2.. Gururla gönderdik seni göklere.. http://t.co/8qRi3W7t

Â*Önder Öztürk @onderozturk2023

göktürk-2 uzay yolunda.. Erdoğan da izleyeceğine binip gideydi ya..

Â*fatih portakal @fatihportakal

GökTürk2 uzaya gidiyor. Gerçekten gurur duyuyorum. Bunda ödediğim vergiden dolayı da mutluyum. Hayırlısı..

celal pir @celalpir

Çin'de ekranda görülen uzay üssünden 4 tane var olmaı da ilginç.

Â*ömer ÅŸahin @omer_sahinn

Gokturk uydusu Cin semalarinda

Â*Faruk Mercan @farukmercan

Türkiye'nin ilk yüksek çözünürlüklü milli uydusu Göktürk-2?nin uzay yolculuğuna tanıklık edeceğiz. Tam 41 dakika sonra Çin'den fırlatılıyor.

deniz zeyrek @Deniz_Zeyrek

Anlasildi: Gokturk-2 biber gazi ile calisiyor

Nejat Koçer @nejatkocer

19 Aralık'ta uzaya gönderilmesi planlanan Göktürk-2, Çin'deki olumsuz hava şartlarından dolayı uzay yolculuğuna bir gün önce başlayacak.

Volkan Bozkir @vbozkir

Türk bilim adamları tarafından üretilen yüksek çözünürlüklü ilk Türk uydusu Göktürk-2 bugün uzaya fırlatılıyor. Gurur duyuyorum.

Suat KILIÇ @GSB_SuatKilic

Askerî amaçlı ilk millî uydumuz #GöktürkUzayda

''Göktürk-2'' uzaya gitti twitter, geyikleri ile çoştu! Yorumları