Windows'un sonu...   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 07-18-2011 (15:05)   Son Mesaj: 07-18-2011 (15:05)    Cevap: 0    Gösterim: 672  

07-18-2011

Windows'un sonu...

Windows'un sonu...
    Windows'un sonu...

Microsoft, Windows markasını bitirebilir...

Windows 8'in piyasaya çıkışından sonra yaşanması beklenen bu olay, Windows'un sonu anlamına geliyor!

İşletim sistemi denince akla gelen ilk isimlerden olan Windows'un yapımcısı Microsoft, bir söylentiye göre Windows 7 ile büyük başarı yakalayan Windows markasını, Windows 8'in çıkışından sonra bitirebilir.This Is My Next'te yer alan bilgilere göre Microsoft'un işletim sistemini geliştirme şeklinin de değiştirileceği söyleniyor. Aynı işletim sistemini hem PC'ye, hem tablet bilgisayarlara ve akıllı telefonlara, hem de Xbox'a uyarlayacağı söylenirken, bu planların 2015 ya da 2016 yılında gerçekleşeceği de ekleniyor. Bu planın yürürlüğe gireceği zaman Xbox için hazırlanmış olan 10 yıllık geliştirme sürecine ait proje de sonlanmış olacak.

Windows isminden kurtulup sözü geçen projelerin yürürlüğe girmesi için yapılacak planların önümüzdeki birkaç yıl içerisinde tamamen şekillenmesi bekleniyor.

Windows'un sonu... Yorumları