Karınca, su damlasına hapsoldu!   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 04-01-2011 (17:00)   Son Mesaj: 04-01-2011 (17:00)    Cevap: 0    Gösterim: 685  

04-01-2011

Karınca, su damlasına hapsoldu!

Yağmur sonrası doğa fotoğrafları çeken adam, bir yağmur damlacığına hapsolmuş karıncayı da 'bilmeden' görüntüledi.

Avustralyalı bir fotoğrafçı tarafından çekilen bu fotoğraf görenleri hayrete düşürüyor. Queensland'in Noosaville bölgesinde yağmur sonrası doğa fotoğrafları çekmeye çıkan 34 yaşındaki Adam Gormley, yaprakların üzerinde yakın plan çekimler yapıp su damlalarını net bir şekilde görüntülemeye çalışıyordu.

Ancak çektiği fotoğraflar arasında öyle bir tanesi vardı ki, kendisi bile eve gidip çalışmalarını bilgisayara yükleyene kadar farkına varamamıştı.

HEYECANDAN SIÇRAMIŞ

Fotoğraflardan birinde, 3 milimetre çapındaki bir su damlacağının içinde hapis kalmış bir karınca vardı. Gormley, "Fotoğrafı çekerken, su damlacığının içindekini toz zerreciği sanmıştım. Bilgisayarda fotoğrafı büyütüp baktığımda bunun bir karınca olduğunu gördüm. O an heyecandan havaya zıpladım" dedi.

Karınca, su damlasına hapsoldu! Yorumları