Windows 7 pc SATISLARINA etki eder mi?   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 07-05-2009 (18:33)   Son Mesaj: 07-05-2009 (18:33)    Cevap: 0    Gösterim: 871  

07-05-2009

Windows 7 pc SATISLARINA etki eder mi?

Windows 7 pc SATISLARINA etki eder mi?
    Win 7 PC satışlarını uçurabilir mi?

Win 7 düşen PC satışlarına etki yapar mı? Yapar ama iyi bir Windows olmaktan fazlası gerekecek.

Kullananların güzelliklerini anlata anlata bitiremediği Windows 7'nin daha şimdiden istikrar, verim ve uyumluluk açısından kullanıcıları memnun ettiğini görüyoruz. İlk görüşlerin oldukça olumlu olması sayesinde de Microsoft, ön satışlardan güzel para kazanmış durumda. Ön sipariş yapanların oldukça uygun fiyatlardan bu işletim sistemine sahip olması elbette bunda bir etken. Fakat esas konumuza dönersek, acaba Windows 7 daha fazla PC sattıracak mı?

2008 yılında satılan 292 milyon PC'ye göre, 2009 yılında 274 milyon PC ile pazarda yüzde altılık bir küçülme olduğunu görebiliriz. Elbette bu PC'lerden kaynaklanan bir sorun değil, küresel ekonomik krizin bir yan etkisi. Yine de sadece yüzde altılık küçülmeye bakarak, PC satışının dünyadaki sektörlerin çoğundan çok daha iyi konumda olduğunu, PC'nin hayatımızda ne olursa olsun vazgeçilmez bir yer tuttuğunu güvenle söyleyebiliriz.

Peki PC satışlarına olumlu notlar alan Windows 7'nin katkısı olur mu? Olursa ne derece olur? Yapılan piyasa araştırmalarının sonucu oldukça kısa ve net: "Microsoft, Vista'da yaptığı gibi büyük bir reklam çalışması yapmazsa pek bir etkisi olmayacak." Zaten yeni bir bilgisayar alacak olanlar ve eski bilgisayarını değiştirenler yeni işletim sistemine geçiyor o kadar. Sonuçta Windows 7 iyi satan bir işletim sistemi olacak ancak genel olarak PC satışlarına katkı sağlaması için "iyi bir işletim sistemi olmaktan" çok daha fazlasına ihtiyacı var...

Bilgi için: Microsoft
    Telefon: (212) 258 59 98 pbx

Chip online

Windows 7 pc SATISLARINA etki eder mi? Yorumları