Gunyetüt Talibin...

KIRKDOKUZUNCU MENKIBE:Sah Hasimi Risalesinde yazarki;Allahü Teala,Kullarindan birini veli yapmak dilerse,onun Muhammed Mustafa`nin(Sallallahü aleyhi ve sellem)huzuruna götürülmesini emir eder.Resulüllah`in huzurunda hazir olunca,Resulüllah(Sallallahü aleyhi ve sellem)emreder ve:<<Oglum Seyyid Abdülkadir`e götürün,vilayet mansabina liyakat ...

1. Alt 10-01-2008, 00:13 #1
    Metin mete Mesajlar: 547
    KIRKDOKUZUNCU MENKIBE:Sah Hasimi Risalesinde yazarki;Allahü Teala,Kullarindan birini veli yapmak dilerse,onun Muhammed Mustafa`nin(Sallallahü aleyhi ve sellem)huzuruna götürülmesini emir eder.Resulüllah`in huzurunda hazir olunca,Resulüllah(Sallallahü aleyhi ve sellem)emreder ve:<<Oglum Seyyid Abdülkadir`e götürün,vilayet mansabina liyakat ve istihkakini görsün>>buyurur.Gavs-i a`zama(Radiyallahü anh)götürülür.Eger o,o zatin,vilayet makamina layik görürse,ismini Muhammedi defterine yazar.Mübarek mührü ile mühürler ve bunu Resulüllah´a(Sallallahü aleyhi ve sellem)arz eder.Gavsin yazisi geregince,o belgeye Resulüllah´in emri ve tastiki konur.Ona vilayet ber´at ve hil´ati tertip edilip,Gavs-i a´zamin eline verilir.O da sahibine ulastirir.Iste gayb ve sehadet aleminde,bu veli makbul ve selamette olur.Bu vazife kiyamete kadar,Gavs-i a´zama verilmistir.Bu makamda,Abdülkadir-i Geylani´nin yaninda,ya görevinde evliy-i kiramdan bir baskasi yoktur.Ortagida yoktur.Her asir ve zamanda kutublar,gavs ve bütün veliler ondan feyz alirlar.(Ancak sunu belirtelimki bu risalenin önsözünde ikinci binin yenileyicisi ve Islam dininin kuvvetlendiricisi Imam-i Rabbani hazretlerinin Mektubatinin 3.cildi 123.mektubunda belirttigi gibi,ikinci binin yenileyicisi,yani Imam Rabbani(Kuddise sirruh),Bu hususta Abdülkadir Gelyaninin vekilidir)

Gunyetüt-Talibin,S 515 1994 yili Celik yayinlari...

gmz bunu beğendi.
  2. Alt 10-03-2008, 12:12 #2
    Dinlerini bir oyuncak ve bir eğlence edinen ve dünya hayatının aldattığı kimseleri (bir tarafa) bırak! Kazandıkları sebebiyle hiçbir nefsin felâkete dûçar olmaması için Kur'an ile nasihat et. O nefis için Allah'tan başka ne dost vardır, ne de şefaatçı. O, bütün varını fidye olarak verse, yine de ondan kabul edilmez. Onlar kazandıkları (günahlar) yüzünden helâke sürüklenmiş kimselerdir. İnkâr ettiklerinden dolayı onlar için kaynar sudan ibaret bir içecek ve elem verici bir azap vardır.”
    [ En’am-70 ]

3. Alt 10-03-2008, 13:01 #3
    Ziyaretci
    Henna Mesajlar: n/a
    s.a
    afedersiniz okudum ama anlayamadım..siz neye dikkat çekmek istiyorsunuz? bağışlayın ama anlayamadım..velilerden bahsediyorsunuz kerametleri bunlara inanmayalım mı inanalım mı..yada başka bir noktaya mı nazar etmemeizi istiyorsunuz?...konunu en başlığı yada bam teli nedir
    ayetler le kimi kasdetmek istediniz

4. Alt 10-03-2008, 13:34 #4
    haticetül´isimli üyeden Alıntı
    s.a
    afedersiniz okudum ama anlayamadım..siz neye dikkat çekmek istiyorsunuz? bağışlayın ama anlayamadım..velilerden bahsediyorsunuz kerametleri bunlara inanmayalım mı inanalım mı..yada başka bir noktaya mı nazar etmemeizi istiyorsunuz?...konunu en başlığı yada bam teli nedir
    ayetler le kimi kasdetmek istediniz

Konu zaten oldukca yorumsuz yani yorumu bana düsmez...Ayetin muhattabi,buda benim isim degil cünki ben ayet okurken hep bana hitab edildigini ve bunu anlamam gerektigini düsünüyorum.O nedenle konunun bam telini bu yazida anlamaniz yanlis.Bu konunun gercek muhattabi bir baska konuda gizli."http://www.muhakeme.net/ibretlik-liste-t10462.html"linki veriyorum.Buyrun...

5. Alt 10-03-2008, 16:35 #5
    el_feta Mesajlar: 1.168
    ben açıklayayım inşallah..yığınla tasavvufi sapıklık efendim..bunun başka bir açıklaması yok..itikaden o kadar sakat şeyler ki ...
    verilen kaynak da zaten ciddi bir kaynak değil..geçelim efendim...

6. Alt 10-03-2008, 21:24 #6
    el_feta´isimli üyeden Alıntı
    ben açıklayayım inşallah..yığınla tasavvufi sapıklık efendim..bunun başka bir açıklaması yok..itikaden o kadar sakat şeyler ki ...
    verilen kaynak da zaten ciddi bir kaynak değil..geçelim efendim...

Tesbitiniz dogru/yanlis ben bu konudada yorum yapmiyorum sevgi deger el_feta kardesim.Ciddi bir kaynak teskil etmez dediginiz kitab ne yazikki o dediginiz cevrelerde Allahin Nur diye tanimladigi Kurandan önde tutulmakta oldugunu söylemeden edemiyorum..O nedenle gecmeyelim didelim derim...

7. Alt 10-03-2008, 23:35 #7
    el_feta Mesajlar: 1.168
    ne yazık ki haklısınız...evet dil ile olmasa da bir çok cematt,mezhep,meşrep yahut tarikat kendi kitaplarını kurandan üstün tutyorlar ,bunda zaten kuran var deyip kuranı bir köşeye bırakıp o kitapları okuyorlar..
    haklısın üstadım..doğrudur...

8. Alt 10-03-2008, 23:38 #8
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    el-feta

Alıntı:
    evet dil ile olmasa da bir çok cematt,mezhep,meşrep yahut tarikat kendi kitaplarını kurandan üstün tutyorlar ,bunda zaten kuran var deyip kuranı bir köşeye bırakıp o kitapları okuyorlar..

bu sekilde bir cokda deseniz isimle isimlendirmediginiz zaman büyük bir zanna giriyorsunuz haberiniz olsun tespit ettigim noktayi hemen yazayim dedim

9. Alt 10-05-2008, 03:36 #9
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    el-feta

bu sekilde bir cokda deseniz isimle isimlendirmediginiz zaman büyük bir zanna giriyorsunuz haberiniz olsun tespit ettigim noktayi hemen yazayim dedim

Neden isim vermiyoruz?Iste en komik olanida bu Alptraum.Cünki kardeslerimizin kalbini kirmaktan cekiniyoruz(Kendim icinde biliyorsun hep banlaniyorum)Ama sen bizden daha iyi biliyorsun gibi geldi bana...Cünki zan yok hepsi ortada hatta Kitabi okumaniza gerek dahi yok bunu okumaniz kafi diyen bile var...

el_feta bunu beğendi.
  10. Alt 10-05-2008, 16:19 #10
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Bu suna benziyor ama.

Ben diyorumki bu sitede yazanlarin bircogu dinsiz. Bunu dedigim vakit yazan tüm kisileri zan altinda birakiyorum. Küfrü edeceksem tüm kisilerin üzerine degil 1 kisinin ya da belirleyici küfrederim. Ben küfrün dogrulugunu savunmuyorum asla. Ama görülen o ki karalama politikasi hissettim bir anda

Henna bunu beğendi.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.