Gunyetüt Talibin...

alptraum ´isimli üyeden Alıntı ↑...

1. Alt 09-21-2009, 12:38 #61
    engeltanimaz Mesajlar: 5
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    @engeltanimaz

Sayin engeltanimaz,

"bu bölüm; edebini ve seviyesini vede aldığı ahlak ile ahlaki tavır ve davranış içinde olanların beslenip bereketlenecegi bir yerdir."

Burada eger sizin yazinizdaki uygunsuz bölümleri sildiysek te bu yazinizin genelini degistirmemis sadece sahsa yönelik örn: "senin gibi nato mermer kafalar" v.b. cümleleriniz cikarilarak forum ve bölüm kurallari geregi gereken yapilmistir. Burada bildiklerimizi anlatma disinda karsimizdaki kisiye caka satma hakkina sahip degiliz.

Bana gönderdiginizde ki edeb DISI özel mesaj normalde sizin forumdan uzaklastirilmanizi gerektirmektedir ki bunu sahsima alarak yapmayacagim. Lütfen bu gibi tavrinizi sürdürmeyin onun disinda ehl-i kible olan birisine de kafir demek kisiye kafir edermis ve cenahiniz Abdulkadir Geylani ise bu beslendiginiz cenaha uygun tavirlarinizi görmek isterim sahsim adina.

@mus'ab

Bir kisiyi uyarmak ya da bunu en dogru sekliyle yapmak icin elimden gelen gayreti göstermekteyim ve bu forumda her türlü düsünceyi acik bir sekilde belirtebilecek kadar hürriyetin uygulandigini düsünüyorum. Fakat bu sürecte bazi kisileri tanimamiz gerekmekte ve ona göre uygulamaya gecirmek mecburiyetindeyiz yoksa ben bir kisiyi uyarmaktan haz almiyorum. emirahmedyasin in yazdigi bir mesajin yanlis oldugunu düsünüyorsunuz o mesaj icerisinden rapor et seceneginden rapor edebilirsiniz. Gözümüzden kacmis olabilir ve tüm diger moderatör arkadaslarda o mesaji incelemeye alacaktir. Bu forumda asla ama asla sahislara yönelik tölerans uygulanmamakta fakat bu tanima süreci bu hususta önemli ve adalet kisminda yaniliyor olabilirim. Her türlü mesajimda ve her türlü uygulamamda hak adina beni elestirebilirsiniz bundanda memnun olurum. Fakat sayin engeltanimaz eger hak adina birseyler yaziyorsa daha düzgün yazmali ve bunu zaten ilerleyen süreclerde hepberaber görecegiz.

aslinda dedigim gibi bende bu tur forumlara uye olmam ve yazmam genelde
    cunku sadece net dunyasinda yasamiyorum burada hic kimseden beni uyarmami terbiye etmemi istemedim istememde cunku himmete muhtac olanlari goruyorum burda !
    Abdulkadir Geylani Hzlerini taniyin once ...insanlari tanimak istiyorsunuz yaa..! ( ben size az cok bu konuda yardimci olabilirim )
    edebmis .Edeb Allah korkusudur. Sen dinimize saldiranlarin yazdiklarini edebli buluyormussun. Bir turlu anlamadigin seyler var. Bunu yapan kisiler dedigim gibi nato mermer de degil sadece Kuranda bunlara `onlar hayvan gibidir hatta hayvandan da beter`dir deniyor !
    e sen simdi bu ayeti - hasa- edebsiz mi buluyorsun ?!

Ben insanlara gosteris yapmak kendimi ispatlamak sevdasinda degilim Allaha hamd olsun ! benim icin ne demeniz ne dusunmeniz cokta onemli degil...
    senin edebin halka yonelik benimkisi Hakka bu yuzden anlasamiyoruz
    beni tartisin kim bu dini savunursa onu tartisirsiniz zaten o suclu olur cunku..
    Islam dinini Allah dostlarini savunmak edebsizlik ve suc olmustur her zaman
    ne desende ben kotuye iyi diyemem ...zalimi alkislayamam ne guzel kufrediyorsun diye hosgoru gostermem

zaten boyle yapan ikiyuzluler yuzunden butun fitneler yayiliyor
    kendinizi yargic kabul ediyorsunuz asil kabul ediyorsunuz ...sizin anlayisiniza uyana evet uymayana hayir diyorsunuz ! - olcu bumu ? bunu birakin Kuran ve Sunnete bakin .Kuran ve Sunnete tam uyan Hz Abdulkadir Geylaninin nasihatlarine uyun.
    Abdulkadir Geylani Hzlerinin bize ogrettigi cok onemli sey var . Allahin rizasina yonel onu dusun baskasini dusunme.

simdi bana su ehli kible olupta kendisine kafir dedigim kimmis soyler misin
    cok merak ettim dogrusu ???
    ben fikihta ittikadta biliyorum cok sukur . Allahtan korkarim ve Musluman olana (Islamin imanin sartlarina uyana ters dusmeyene - bu satiri 10 defa okuyun ) kafir demem..bir soz soylemeden once dusunurum

Abdulkadir gibi hidayet gunesine karsi edebsizlik yapanlara benden edebli olmami istemeyin ! Ona edebsizlik edene ben mi edebli olacagim .
    Sahsima edebsizlikte bulunanlari bakin affediyomusum ki onca izahata ragmen hala dediklerimi anlamadiklari icin birde bana edebsiz dedikleri haldeeee....onlari hala muhattab aliyor ve cevab veriyorum

Konu engeltanimaz tarafından (09-21-2009 Saat 12:45 ) değiştirilmiştir.
  2. Alt 09-22-2009, 02:50 #62
    alptraum Mesajlar: 38.105
    Blog Başlıkları: 28
    engeltanimaz´isimli üyeden Alıntı
    aslinda dedigim gibi bende bu tur forumlara uye olmam ve yazmam genelde
    cunku sadece net dunyasinda yasamiyorum burada hic kimseden beni uyarmami terbiye etmemi istemedim istememde cunku himmete muhtac olanlari goruyorum burda !
    Abdulkadir Geylani Hzlerini taniyin once ...insanlari tanimak istiyorsunuz yaa..! ( ben size az cok bu konuda yardimci olabilirim )
    edebmis .Edeb Allah korkusudur. Sen dinimize saldiranlarin yazdiklarini edebli buluyormussun. Bir turlu anlamadigin seyler var. Bunu yapan kisiler dedigim gibi nato mermer de degil sadece Kuranda bunlara `onlar hayvan gibidir hatta hayvandan da beter`dir deniyor !
    e sen simdi bu ayeti - hasa- edebsiz mi buluyorsun ?!

Ben insanlara gosteris yapmak kendimi ispatlamak sevdasinda degilim Allaha hamd olsun ! benim icin ne demeniz ne dusunmeniz cokta onemli degil...
    senin edebin halka yonelik benimkisi Hakka bu yuzden anlasamiyoruz
    beni tartisin kim bu dini savunursa onu tartisirsiniz zaten o suclu olur cunku..
    Islam dinini Allah dostlarini savunmak edebsizlik ve suc olmustur her zaman
    ne desende ben kotuye iyi diyemem ...zalimi alkislayamam ne guzel kufrediyorsun diye hosgoru gostermem

zaten boyle yapan ikiyuzluler yuzunden butun fitneler yayiliyor
    kendinizi yargic kabul ediyorsunuz asil kabul ediyorsunuz ...sizin anlayisiniza uyana evet uymayana hayir diyorsunuz ! - olcu bumu ? bunu birakin Kuran ve Sunnete bakin .Kuran ve Sunnete tam uyan Hz Abdulkadir Geylaninin nasihatlarine uyun.
    Abdulkadir Geylani Hzlerinin bize ogrettigi cok onemli sey var . Allahin rizasina yonel onu dusun baskasini dusunme.

simdi bana su ehli kible olupta kendisine kafir dedigim kimmis soyler misin
    cok merak ettim dogrusu ???
    ben fikihta ittikadta biliyorum cok sukur . Allahtan korkarim ve Musluman olana (Islamin imanin sartlarina uyana ters dusmeyene - bu satiri 10 defa okuyun ) kafir demem..bir soz soylemeden once dusunurum

Abdulkadir gibi hidayet gunesine karsi edebsizlik yapanlara benden edebli olmami istemeyin ! Ona edebsizlik edene ben mi edebli olacagim .
    Sahsima edebsizlikte bulunanlari bakin affediyomusum ki onca izahata ragmen hala dediklerimi anlamadiklari icin birde bana edebsiz dedikleri haldeeee....onlari hala muhattab aliyor ve cevab veriyorum

Siz nasil anliyorsaniz öyle anlamakta özgürsünüz. Fakat her özgür oldugunuz düsünceyi bu foruma yazmak zorunda ve izninde degilsiniz. Bu foruma kayit olurken "Forum kurallari" ni okuyup kabul ettiniz. Burada Metin Mete Celik yayinlari nin yayinladigi bir KISMI almis ve kopyalamis. Ben alenen bir küfür göremedim. Eger kopyalanan mesaja varsa bir mesajiniz lütfen ona cevap verin. Durumu sahsilestirip konuyu saptirmaktan vazgecin.

3. Alt 09-23-2009, 15:04 #63
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Siz nasil anliyorsaniz öyle anlamakta özgürsünüz. Fakat her özgür oldugunuz düsünceyi bu foruma yazmak zorunda ve izninde degilsiniz. Bu foruma kayit olurken "Forum kurallari" ni okuyup kabul ettiniz. Burada Metin Mete Celik yayinlari nin yayinladigi bir KISMI almis ve kopyalamis. Ben alenen bir küfür göremedim. Eger kopyalanan mesaja varsa bir mesajiniz lütfen ona cevap verin. Durumu sahsilestirip konuyu saptirmaktan vazgecin.

bazi nimetler varki ici belalar doludur bazi belalar varki aslinda nimettir

bak kardesim sen goremiyormussun kendine sor `acaba ben neden goremiyom ?` durumu duzeltmeye calis, bu mete Kuran ayetlerini kendince yorumluyor guya ayetlerle cevab verip Kuran ayetleri ile oyuncak gibi oynuyor . Kuranin bazi ayetlerinin parcalarini kirpip kendi iddialarini ispatlamak icin kullaniyor Kimse Kuran ile oynayamaz. Daha ne yapsin bu mete ? Gelipte ben papazim sizin dinize acaba nasil soveyim diye kafa yoruyorum diye mi desin ? bir bu kaldi zaten ...ki nurcular- eminim- bunu ogrenince daha` cok hosgorurler`
    Kurani parca parca edenler hakkinda ayet var oku bakim onu. Allah ne diyor boyleler icin. Peygamberimiz boyle yapanlar icin ne diyor bende birkac hadis yazdim konuyla ilgili.
    Bir insan birinin sozlerini tasdik ettigi zaman onlari soylemis gibidir. Vesile olanlarda o isi yapanlar gibidir bu bir hadistir.

Konuyu sahsilestirmek istemiyorsan. Sultanul Evliya olan Abdulkadir Hzlerinin ulul azim sahsiyetine dil uzatilmasina neden izin verdin ? Asil saygiyi hakkeden Odur .O Allah icin sevilir. Bu sevgiden taviz verilmez.
    Onun ne kadar buyuk insan oldugunu yazipta sozlerine ehemmiyet vermeyenler , takmayanlar, saga sola sapanlar, ona hakaret edildigi zaman kor ve sagir kesilenler bu sozlerinde yalancidir.

Ben nurculuk ittikadini bir tarafa birakin Islam ittikadina gore hukum verin diyorum.
    Cunku nurculuk Kuran ve Sunnet disidir. Kurani ve Sunneti devredisi birakmak icin deccal fabrikasi tarafindan uretilmistir.

Islamdan durmadan taviz verdiler. Allahin hukumlerini teferruat saydilar. Papazlarla ittifak ettiler. Papazlari savunacak duruma dustuler. Papa gibi Islam dusmanlarindan `o aslinda gizli Muslumandir` diye caresi bulunmayan bir ruhi hastaliga yakalandilar (realiteden kacip seytani hayaller ucurumuna yuvarlandirlar ). Ve iste sonuc `goremez isitemez `dirler . Papazlari ve papazlara uyanlari hacta musrik papada keramet arayanlari degil

emrolunduklari gibi dosdogru olanlarin yaninda olun bu hem dunyaniz hemde ahiretiniz icin hayirlidir. dunya gecer ahirette ise ebedi azaba atilmaya ne gerek var ?

4. Alt 09-23-2009, 17:34 #64
    alptraum Mesajlar: 38.105
    Blog Başlıkları: 28
    Verdiginiz tüm cevaplar bu konunun tamamen disinda olup bahsettiginiz mevzular forumda baska kategoriler altinda mevcut bulunmaktadir. Bu konu ise Abdulkadir geylani kissasindan alindigini söylenen bir cümle ile baslamistir. Varsa eger seri bir deliliniz bu konu üzerinde konusun. Sözlerinizde cirkinlesme görüyorum. Eger bu konuyu bir mesajinizda daha farkli bir mecraya cekip huzursuzlugu kasti yaratma seklinde hareketlerinize kasti devam ederseniz forumdan uzaklastirilacaginizi üzülerek söylemek isterim.

5. Alt 09-23-2009, 21:20 #65
    Metin mete´isimli üyeden Alıntı
    KIRKDOKUZUNCU MENKIBE:Sah Hasimi Risalesinde yazarki;Allahü Teala,Kullarindan birini veli yapmak dilerse,onun Muhammed Mustafa`nin(Sallallahü aleyhi ve sellem)huzuruna götürülmesini emir eder.Resulüllah`in huzurunda hazir olunca,Resulüllah(Sallallahü aleyhi ve sellem)emreder ve:****Oglum Seyyid Abdülkadir`e götürün,vilayet mansabina liyakat ve istihkakini görsün****buyurur.Gavs-i a`zama(Radiyallahü anh)götürülür.Eger o,o zatin,vilayet makamina layik görürse,ismini Muhammedi defterine yazar.Mübarek mührü ile mühürler ve bunu Resulüllah´a(Sallallahü aleyhi ve sellem)arz eder.Gavsin yazisi geregince,o belgeye Resulüllah´in emri ve tastiki konur.Ona vilayet ber´at ve hil´ati tertip edilip,Gavs-i a´zamin eline verilir.O da sahibine ulastirir.Iste gayb ve sehadet aleminde,bu veli makbul ve selamette olur.Bu vazife kiyamete kadar,Gavs-i a´zama verilmistir.Bu makamda,Abdülkadir-i Geylani´nin yaninda,ya görevinde evliy-i kiramdan bir baskasi yoktur.Ortagida yoktur.Her asir ve zamanda kutublar,gavs ve bütün veliler ondan feyz alirlar.(Ancak sunu belirtelimki bu risalenin önsözünde ikinci binin yenileyicisi ve Islam dininin kuvvetlendiricisi Imam-i Rabbani hazretlerinin Mektubatinin 3.cildi 123.mektubunda belirttigi gibi,ikinci binin yenileyicisi,yani Imam Rabbani(Kuddise sirruh),Bu hususta Abdülkadir Gelyaninin vekilidir)

Gunyetüt-Talibin,S 515 1994 yili Celik yayinlari...

Islam gonul yolculugudur. Gonul ayagi ile Hakka yurumektir. Muslumanim diyen kisi zaten sadece gozun gordugune ve kulagin isittigine inanmaz. Musluman materylist degildir. Gozle gorulen seylere zaten iman olmaz. Iman ispatlari ortada bulunan ama 5 duyu organlarin idrakini asan hakikate gormeden inanmaktir.
    Yani GAYBA inanmaktir. bu alem Onun eseridir . Yer ve gok Sahibini over tesbih eder. Gonlu acik olan bunlari gorur ve iman eder. Gonlu kapali olan sadece balcik tas ve bunun gibi seylere inanir ve onlara tapar. Boyle insan manen oludur.

Herseyin izahi var burda ; dikkatlice okuyun

euzu besmele cekin basta

2-BAKARA:

1 - (Elif, Lâm, Mîm.)

2 - İşte o kitap, bunda şüphe yok, müttakiler (kötülükten korunacaklar) için hidayettir.

3 - Onlar ki gaybe iman edip namazı dürüst kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıktan (Allah yolunda) harcarlar.

4 - Ve onlar ki hem sana indirilene iman ederler, hem senden önce indirilene. Ahirete de bunlar kesinlikle iman ederler.

5 - Bunlar, işte Rabblerinden bir hidayet üzerindedirler ve bunlar işte felaha erenlerdir.

6 - Şu muhakkak ki inkâr edenleri uyarsan da, uyarmasan da onlar için birdir. Onlar inanmazlar.

7 - Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir. Gözlerinin üzerinde bir de perde vardır. Ve büyük azab onlaradır.

8 - İnsanlardan öyleleri de vardır ki, inanmadıkları halde, "Allah'a ve ahiret gününe inandık." derler.

9 - Allah'ı ve müminleri aldatmaya çalışırlar. Halbuki sırf kendilerini aldatırlar da farkına varmazlar.

10 - Kalplerinde hastalık vardır. Allah da onların hastalığını arttırmıştır. Yalan söylemelerine karşılık onlara elem verici bir azab vardır.

11 - Hem onlara: "Yeryüzünde fesat çıkarmayın." denildiğinde: "Biz ancak ıslah edicileriz." derler.

12 - İyi bilin ki, onlar ortalığı bozanların ta kendileridir, fakat anlamazlar.

13 - Onlara: "İnsanların (müslümanların) inandığı gibi inanın." denilince, "Biz de o beyinsizlerin inandığı gibi mi inanacağız?" derler. İyi bilin ki, asıl beyinsiz kendileridir fakat bilmezler.

14 - Onlar iman edenlere rastladıkları zaman: "İnandık" derler. Fakat şeytanlarıyle yalnız kaldıkları zaman: "Biz, sizinle beraberiz, biz sadece (onlarla) alay ediyoruz." derler.

15 - (Asıl) Allah onlarla alay eder ve taşkınlıkları içinde serserice dolaşmalarına mühlet verir.

16 - İşte onlar o kimselerdir ki, hidayet karşılığında sapıklığı satın aldılar da, ticaretleri kâr etmedi, doğru yolu da bulamadılar.

Simdi kendini imanli sayanlar imanlarini ispatlasinlar (bana degil kendilerine)

Neden Abdulkadir Geylaninin tasarrufu onlarin zorlarina gitti neden tuhafina gitti
    Belki onlar Allahin zikrini tatmadiklari icin gonul yolunda yurumedikleri icin bunu nasil anlayacaklar ? neyle gonulleri kor onlarin ? gonul alemine ancak gonulle girilir
    eger bazi nasipsizler bunun farkinda degillerse bu gercegi degistirmez

(sunu iyice acayimki gonulsuzler yinede anlamaz ama onlara degil ,gonlu diri olanlara
    yukarida anlatilanlar maddi anlamda degil manevi hallerdir ! bu haller Kuran ve Sunnete uymakla asik ve zikir yolu, nefse muhalefet yolu ile elde edilir. )

Peygamberimizi Ve Abdulkadir Geylani gibi Allahin sevigili kullarini olu mu saniyorlar yoksa ? onlardaki olum anlayisi acaba hangi dine uyar? Olum varligin sonu degil sonsuzlugun baslangicidir !
    yaratilis gayelerini unutanlara hatirlatmak isterimki dunyaya imtihan icin gonderildik
    dunya asil degil ! `Dunya oyun ve oyncaktir` deniyor Kuranda.
    Islamda gavur bile olsa mezarina yaklastiginda ayaklarinin seslerini duyar inanci var. Bu konuda ayetler ve hadisler var .
    Ya Allah dostlari ? Kuranda deniyor `onlar arsin altinda Rahman tarafindan riziklandirilmaktadirlar`
    Peygamberimiz buyruyorki ` bana salavat getirdiginiz zmaan salavatlariniz bana bildirilir`

Peygamberimiz buyurduki (seri delil dedigin ayet ve hadistir) kisi sevdigi ile beraberdir. Zikir ibadet zaten sevda yoludur. Hidayet yolunda ilerleyen zaten Abdulkadiri - kaddesallahu sirruh-da Resulullahi- salallahu aleyhi ve sellem` da gonul miratinda seyredecektir. ``Ilahilerimizde soyler ilham ile dun gece seyrettim Muhammedi ayineyi kalbimde seyrettim Muhammedi. Yunus burada erdi zevk ile sefa surdu asik masuku buldu seyrettim Muhammedi. Pervaneyim sem ile seyhim azizim ile cumle asiklar ile seyrettim Muhammedi`

vay bu asktan nasipsiz ve uzak kalanlarin haline ! ask imis her ne ki var kalanlar kilu kal imis

Cunku iman Resulullahi kendi nefsinden cok sevmektir. Abdulkadir Geylani Hz Resulullahin askini gonullere akitan bu yolun alimi buyuk bir Velidir. Allah Onun boyle olmasini murad eyledi .`O istedigini alcaltir istedigini yuceltir`
    Allah Kuranda Allah dostlarindan bahseder

“Hidayeti kabul edenlere gelince, Allah onların hidayetini artırmış ve onlara takvâ yollarını ilham etmiştir.” (Muhammed: 17)

`Allah dostlari onlara korku yok ve onlar uzulecek de degillerdir `

daha cok ayetler var sayisizca ayetler ve hadisler var. Izah icin bu kadar yeterlidir.

Elbetteki Islam tarihinde yalanci peygamberler yalanci evliyalar aslinda Allah dusmanlari ortaya cikmistir.

Gercek ile yalani ayird etmek cok kolaydir. Sevgi itaattir. Yalanci munafiklar laf soyler ama itaat etmez . Kuran ve Kuranin ispatlanmasi olan canli Kuran olan Peygamberimize itaat etmez yolundan sapar !

anlasilmayan seyler varsa soyleyin izah edelim. tuhafiniza giden aklinizin almadigi seyleri yazin anlatalim, herseyin izahi vardir cahil insanlar ilim ogrenmez sadece bilgisizliklerini cahilliklerini ispatlarlar

Konu engeltanimaz tarafından (09-23-2009 Saat 21:41 ) değiştirilmiştir.
    alptraum, altun ve mus'ab bunu beğendiler.
  6. Alt 10-04-2010, 21:11 #66
    Ziyaretci
    Misafir Mesajlar: n/a
    Arkadaşlar bence yanlış düşünüyorsunuz ; yukarıdaki metinde dikkat çekilen esas konu kitabın KUR'AN-I KERİM'den üstün olup olmadığı değil. Metinde velayet mertebesinin Abdulkadir-i Geylani'ye ait olduğu belirtiliyor. Bir kimse evliya mertebesine geçiş yapacaksa o kişinin ismi Abdulkadir-i Geylani 'ye arz edilir.(Tabi PEYGAMBER EFENDİMİZ'in isteğiyle,çünkü Abdulkadir-i Geylani PEYGAMBER EFENDİMİZ'in soyundandır.Bu mertebe de O'na Allah (c.c.) tarafından ihsan edilmiştir.) Abdulkadir-i Geylani, o şahsın evliya olmaya layık olup olmadığına bakar ve ona göre bir karar verir.

7. Alt 10-04-2010, 21:25 #67
    Ziyaretci
    Misafir Mesajlar: n/a
    Ayrıca sizler nasıl olur da İSLAM ALİMLERİ'ne hürmet etmezsiniz. Onlar ki PEYGAMBER EFENDİMİZ'in (S.A.V) varisleridir ve PEYGAMBER EFENDİMİZ (S.A.V) bunu Hadislerinde de açıkça belirtmiştir. Siz ömrünüzde hiç ''EHL-İ SÜNNET VE'L CEMAAT İTİKADI'' diye birşey duymadınız mı? Bence İSLAM ALİMLERİ'nin eserlerine bir göz atın.

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.