merhaba degerli arkadaslar,

sizlere danismak istedigim ve bugunlerde gercekten beni sIkIntI icine sokan bir konu var. 5 yildir viyana`da ogrenci olarak bulunmaktayim ve bazi nedenlerden dolayi son 3 yildir okuluma gerekli ozeni gosteremedim. bundan bir onceki vize basvurumda gelecek bir yil icinde (2 Semester) 8 semesterstunde (16ects) vermem gerektigini taahut eden bir dilekce imzalayarak vizemi almistim ancak gecen bu bir yillik zaman zarfinda 6 s.stunde verebildim.burada benim hatam oldugu gibi bazi elimde olmayan sebeplerde vardi.bu sene vizemi yenilemek icin basvurdugumda bu kredi sorunundan dolayi vize yenilenmesinin kabul edilmedigine dair bir belge aldim ve belgede gecen 3 haftalik yasal itiraz surem icersinde gecen seneye ait bir dersimin 2.prufungsterminine girerek gecer not aldim ve gerekli itirazi yapip gecen seneye ait olan dersimden gecer not aldigimi gosteren belgeyide ibraz ettim. arastirmalarim sonucunda bu prosedurleri yasayan baska ogrencilerinde oldugunu ve hemen hemen hepsinin benim yaptigi gibi yaparak vizelerini aldigini ogrenince biraz rahatlayarak ama olaylarin bu duruma gelmesinde kendi hatami anlayip derslerime daha ozen gostermeye baslamisken,ma tarafindan bana gonderilen yeni belgeyle tekrar ayni sIkintili doneme girmis bulunmaktayim cunku son verdigim dersin sinavinin 1 yillik surec icerisinde gerceklesmemesi yuzunden itiraz dilekcemin rededildigini ogrendim ve konuya itirazin sadece mahkemeyle mumkun oldugu yaziyordu.bu durumda dava acmak zorundayim ancak merak ettigim nokta daha once boyle bir durumla karsilastiniz mi ve eger bu konuda bilgi sahibi iseniz sizce bu surec daha ne kadar devam eder ve mahkemede benim icin olumlu bir kararin cikma sansi var midir?

cok tesekkur ederim