Susarken damla...

” bir yer düşünürüm, ezan sesinde bir yer ki; ötenin çok ötesinde kimseler görmese gidip diz çöksem ağlasam caminin bir köşesinde ”...

Ağaç Şeklinde Aç3Beğeni
  • 2 gönderen Henna
  • 1 gönderen mus'ab

1. Alt 12-29-2009, 23:37 #1
    Ziyaretci
    Henna Mesajlar: n/a
    bir yer düşünürüm,
    ezan sesinde

bir yer ki;
    ötenin çok ötesinde

kimseler görmese gidip diz çöksem
    ağlasam caminin bir köşesinde

Susarken damla...

Ne kadar sussam, o kadar birikiyorum...Ne kadar söylesem o kadar azalıyorum...

Şimdi yeni şeyler söylemek lazımdı.

Halimden Yar biliyor ya,ya ben neden hala ızdıraba düçar?Mum alevi gibi titriyor ve damla damla bitiyorum ömürden.
    yitiyorum...
    melal...
    sızılarım...susuzluklarıma kevser diliyorum...
    ede/ben su~su~yorum

Hamuş; diyordu, Mevlana kendisine Hamuş!... Yani Suskun!... Sustuğu yerde açıldı kapılar, önüne serildi ışıltılı kelimeler, kalbi duygular… Yaprakta tohumu, damlada okyanusu gördü sonra…

dinledim de neyden,
    efil efil bir ah esiyordu ruhuma...son nefesi üfler gibi telkininde ki seda,"hû"...
    bağrı yanık "he "den...
    başı eğik "vav"dan..
    "hû
    " diyordu ...
    "Susarken damla damla gözyaşından...
    sınığırcasına dergâhına..
    "Hû"

Halden anlayan gelsin.
    Dil dudak kıpranmadan gönülden duyana eyvallah!
    Ne denmeliydi? Neden demeden..."men arafe nefsehu'ya"ermeden dil çırpınır durur ...herşeyin zahirine bakmakdan gözler körelmeden...uyanmak için bir kandil yak tutuştur dîdeden..gönlünde zikr İle...
    gözyaşının sesi hangi notada?içimdeki harfler kimin? Sayamadım kaç gece sabaha secdeyle erdik?Kaç damla su vardı nasipde?...

"Ey benim sonsuz tenszihimden de münezzeh Rabbim!Aklımızı affet!

sustu!
    En güzeli, Lâl kesildi idrakim.Kalbim görevinden yoruldu.Üç gündü dünya,dünden korkardım, yarından korkarım,bugünde de korkum var saniyelerde.Allahımdan, tanıdıkça daha da korktum.Bilen korkardı,bilen sevrdi,seven de sevgisinden, düşmeye korkardı.Görüyordu beni saklanmak ne mümkün.Zulmden kaçamamak gibi bişey bu,zalim değilsen! mazlum değilsen ! nesin sen ? derler bana,neyim ben?...
    bu kadar milyon insan,ırkçısı,faşisti.izmlerin uşağı,tağutların kurbanı...leri,ları.Bir sürü kavimler,eyvahlar çığlık çığlığa da...
    ya ben neyim...?
    Biliyorum!
    Allahu Ekber!
    Biliyorum!
    şehadet ederim!
    "laîlahe illallah Muhammedurresulullah"

Bildiğimde buluyorum kendimi..şükürde secdeden kaldırmaya ancak Allahu ekber Hakim!
    Başka güce ne eğildim ne kalkdım..
    "hamdini sözüme sertac ettim...!"

günler geceler geçiyor, tren rayları ardısıra, ben bi vagon içinde hülyalarımla ,gidiyorum.Sanki yüklerim vagonlarca ama umurumda değil.Umurlarımı da bıraktım sağ yanıma.Valizimde seyyiatım vardı onuda bıraktım yolda.Cebimde kimliğim bile yok, aklımda hiçlik var.Beni de bırakıp geçerek benden O'na giden bir yalın, bir ünsüz ,bir sesiz harf olayım.Seslendikçe sesizleşen ben olmayayım.Benden gayrı ne varsa erisin yokluk tabağında.Zerreden kürreye,kaiatta nasıl bir toz mesabesinde,nasıl bir divanda tartılınca ağırlaşacak enaniyet atoma dönecek patlayacak hakikati, bir bomba gibi atarda bir zaif aciz kulu nâra...Ah derdim...Ah ederdim...Ah halim...halimiz!İnsanlık..

Geceler boyu,ömrünce gazab etmemiş,tartışmamış,bir rahmet peygamberinin gözyaşlarının aktığı o seherlerde, o secde yerinde bir avuç çöl toprağına devşirilse şu naçiz benliğim.O damlaların infilak ettiği duaların nurunun huzmesinde bir zerre olaydım da;O gönüllerin sultanı resulun, ümmetinin halini görünce yüreğine halel gelip acımasına delil olan bu günlerin de sancaktar olamayışıma..Mus'ab dan hicabıma reva oluşuma, kendime beter sanık olan "ben miyim ?"deyişime...utana utana yaşamaya inat!Ölmeyi bilmeyen bir ben/den ;
    "Sana ...Rahman olan esmana geliyorum YA RABB!...
    Sen istediklerimden de daha güzeliyle nazar et...
    Resulun gözyaşlarında değil şefaatinde bulayım bu kaybedişlerde kimliğimi...
    "

"avuca düşen gözyaşı arşa çıkan duadır sahyam...
    dinleyene selam olsun sadırdakini satırlardan..."
    Bkk

Susarken damla...

[SES]http://dl2.musicwebtown.com/2bulent2/playlists/210992/1746698.mp3[/SES]

altun ve mus'ab bunu beğendiler.
  2. Alt 12-29-2009, 23:49 #2
    mus'ab Mesajlar: 331
    Çok çok harika kardeşim paylaşım için Allah razı olsun.

Dervişin kulağı sak
    Haktan alır on sebak
    Depreşmeden dil dudak
    Sözü işiten gelsin

Eşref oğlu rumi (hacı bayramı velinin) damadıdır. rametullah-i aleyh.

Henna bunu beğendi.
  3. Alt 12-30-2009, 13:55 #3
    altun Mesajlar: 885
    aALLAH razı olsun

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.