Sinema
Yedi Yaşam Seven Pounds   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 03-18-2009 (23:47)   Son Mesaj: 03-18-2009 (23:47)    Cevap: 0    Gösterim: 3235  

03-18-2009

Yedi Yaşam Seven Pounds

Yönetmen: Gabriele Muccino Senaryo: Grant Nieporte Müzik: Angelo Milli Görüntü Yönetmeni: Philippe Le Sourd Oyuncular: Will Smith, Rosario Dawson, Woody Harrelson, Madison Pettis, Barry Pepper, Michael Ealy, Elpidia Carrillo, Sarah ...

Film Puani: 0 üye puan vermiştir / 10.00

• Yönetmen: Gabriele Muccino
    • Senaryo: Grant Nieporte
    • Müzik: Angelo Milli
    • Görüntü Yönetmeni: Philippe Le Sourd
    • Oyuncular: Will Smith, Rosario Dawson, Woody Harrelson, Madison Pettis, Barry Pepper, Michael Ealy, Elpidia Carrillo, Sarah Jane Morris, Robinne Lee, Jack Yang
    • Tür: Dram
    • Yapım: ABD
    • Dil: İngilizce
    • Dağıtıcı Firmalar:
    • Internet adresi: Seven Pounds - Official DVD Site

Umudunu Kaybetme filminin yönetmeni Gabriele Muccino ile Will Smith’i tekrardan biraraya getiren Yedi Yaşam geçmişinde peşini bırakmayan bir sırrın kefaretini ödemek için tamamen yabancı yedi kişinin hayatlarını kökten değiştirmeye çalışan bir adamın öyküsünü anlatıyor.

İzleyiciyi avucuna alan bir gizem ve şaşırtıcı bir aşk öyküsü sunan "Seven Pounds/Yedi Yaşam" hayat ve ölüm, pişmanlık ve bağışlama, yabancılar ve dostluk, aşk ve kefaret üzerine kışkırtıcı sorular soruyor ve insanların kaderlerini şaşırtıcı biçimde birbirine bağlayan şeyleri takip ediyor.

Her şey yedi isimden oluşan bir listeyle başlıyor: Ben Thomas, Holly Apelgren, Connie Tepos, George Ristuccia, Nicholas Adams, Ezra Turner ve Emily Posa. Tek ortak noktaları, her birinin bir dönüm noktasına ulaşmış ve umutsuz derecede maddi, manevi ya da tıbbi yardıma muhtaç olmalarıdır. Hiçbiri, Ben’in kefaret planını uygulamak için her birini teker teker seçtiğinden haberdar değildir. Ama hayat dolu bir kalp hastası olan Emily Rosa, Ben’in olanaksız sandığı bir şey yaparak planın gidişatını değiştirir.

Yedi Yaşam Seven Pounds Filmiyle ilgili Yorumlar