Alman doktorlar Türk hastalarla anlaşamıyor   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 03-26-2008 (19:00)   Son Mesaj: 03-26-2008 (22:46)    Cevap: 6    Gösterim: 1622  

03-26-2008

Alman doktorlar Türk hastalarla anlaşamıyor

Almanya'nın başkenti Berlin'de yapılan bir araştırmaya göre, her 5 doktordan biri, Türk hastalarla anlaşmakta büyük sorunlar yaşıyor.

Alman doktorlar Türk hastalarla anlaşamıyor Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  03-26-2008, 22:11

Sebep dil mi bundan mı anlaşamıyorlar yoksa gerçek sebep din mi?
    safinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) safinaz

Permalink - Mesaj no 2  03-26-2008, 22:26

Eminim dini düsünüpde GICIKLIK yapan doktor vardir ama ben pek rastlamadim desem yeridir daha cok dil olayi bence...

Doktora gittiginde yok kan testi yapilacak yok röntgen felan derken birde dil yoksa iste o zaman anlasmazlik doguyor

Ben yasadim ordan biliyorum
    alptraum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) alptraum

Permalink - Mesaj no 3  03-26-2008, 22:32

alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Eminim dini düsünüpde GICIKLIK yapan doktor vardir ama ben pek rastlamadim desem yeridir daha cok dil olayi bence...

Doktora gittiginde yok kan testi yapilacak yok röntgen felan derken birde dil yoksa iste o zaman anlasmazlik doguyor

Ben yasadim ordan biliyorum

Şimdi o doktorlar için üzüldüm,gençler böyleyse yaşlılar nasıldır?
    Birisi kalkıpta bilgisayarla ilgili en ince teknik konuları sorsa ayak üstü bin tane çözümle pc mühendislerine taş çıkartırsınız ama kalkıpta kan röntengen denince hönk derseniz vah vah!

Permalink - Mesaj no 4  03-26-2008, 22:38

Sanirim bana söylediniz ama o zamanlar yeniydim avrupaya yeni gelenler hastalanmakdan korkarlar cünkü türkiye ile sistem cok farkli Direk hastaneye gidemezsiniz.Ilk önce ev doktorunuzun olmasi lazim hemen hemen her mahallede bir tane ev doktoru vardir ilk önce ev doktoruna gidip hastaliginizi söylüyorsunuz eger ev doktoru cözüm bulamayacak gibi ise ki bulamiyor cogunlukla sizi hastaneye sevk ediyor sonra hastanede islemlerinizi devam ettirmeniz gerekir avrupaya yeni gelen biri icin bu isler hicde kolay degildir kimseyi tanimiyorsunuz ve kimseninde sizinle mesgul olacak vakti olmuyor ben acil e gitmisdim cünkü durum acildi virüs bulasmisdi bana o zamanki aklimizla ilacla,merhemle hallederiz demistim olmadi tabi ev tasiyorduk haftada en az iki kez ev tasirdik ve bir gün yanlis hatirlamiyorsam camasir makinasinin alt tarafi parmagimi kesmisti indirirken elimden kaymisti felan zannedersem oradan virüs bulasmisdi virüs acayip bir hastalik heryerinizden iltihap cikmaya basliyor bir yerinizi kasiyorsunuz kanatana kadar kasiniyor ve oradan iltihap cikiyor benim bir tirnagimi tamamen yok etmisdi resmen eritiyor en sonunda acile gittik antibiyotik ve iki tanede merhemle düzeldi

Uzun olduysa affola

(Not:Ozamanlar tdaha yeni geldigim icin sigorta kartim gelmemisdi ve numarasinida bilmedigimiz icin bir kagit doldurmamiz gerekiyordu yanlis doldurmusuz yaklasik 35 euro fatura yollanmisdi birde onun icin bayagi kosturmustuk )

Permalink - Mesaj no 5  03-26-2008, 22:44

Parmağınız için çok üzüldüm,vah vah.
    Bilmiyordum inanın,bilseydim acınızı deşmezdim...
    Ayrıca virüs kapmış denmez,ona enfeksiyon kapmış denir.

Not:Yukarıda yazılan olay ve yorumların gerçeklerle hiçbir ilgisi yoktur.Tamamen kurgudur(ne me lazım banlanırım falan)
    Konu safinaz tarafından (03-26-2008 Saat 22:47 ) değiştirilmiştir..

Permalink - Mesaj no 6  03-26-2008, 22:46

Enfeksiyon degildi virüsdü

Hatta uzun bir ismi vardi ama bilmiyorum