Torba kanunu nedir

Torba yasası nedir? Torba yasası hakkındaki araştırmalarım neticesinde ulaştıklarım şunlar : - Çalışanların gelir vergisi kesintisinde yüzde 27’lik dilimin üst sınırı, 50 bin liradan 76 bin 200 liraya çıkarılmıştır. - ...


  1. Torba yasası nedir? Torba yasası hakkındaki araştırmalarım neticesinde ulaştıklarım şunlar :

   - Çalışanların gelir vergisi kesintisinde yüzde 27’lik dilimin üst sınırı, 50 bin liradan 76 bin 200 liraya çıkarılmıştır.

   - Ücretlilerin vergide yüzde 35’lik dilime daha geç geçmesi sağlanmıştır.

   - Tasarıyla, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası kazançlarında yerli ile yabancı yatırımcı arasında vergi farkı kaldırılmıştır.

   - Milli Piyango, şans oyunlarıyla ilgili işleri özel sektöre yaptırabilecektir.

   - Vergide özel usulsüzlük cezasının üst sınırı bir takvim yılı içinde toplam 770 bin lira olmuştur.

   - Finansman şirketlerince kullandırılacak kredilerle, ekici ve alıcı arasında düzenlenen tütün alım satımı sözleşmelerin de Damga Vergisi Kanunu kapsamına alınmıştır.

   - İdare elektronik ortamda da tebliğ yapabilecektir.

   - Yetkili makamların mükellefin kendisine yazıyla yanlış izahat vermiş olmaları veya bir hükmün uygulanma tarzına ilişkin bir içtihadın değişmiş olması halinde vergi cezası kesilmeyecektir.

   - Mükellefler, Gelir İdaresi Başkanlığından veya bu hususta yetkili kılınan makamlardan, vergi durumları ve vergi uygulaması bakımından müphem ve tereddütlü gördükleri hususlar hakkında yazıyla izahat isteyebileceklerdir.
   alptraum - 02-03-2012, 06:21
   #1

Konu hakkinda benzer etiketler
torba kanunu nedir , torba kanun nedir , torba kanununedir , torba kanun edir , torba hukum nedir , torba yasasi nedir ,