Yay Burcu 22 Kasım-21 Aralık

Yönetici Gezegeni: Element: Nitelik: Uğurlu Sayıları: Gün: Uğurlu Taşı: Renk: Tarot kartı: Hayvan: Bitki: Kıymetli Taş: Kıymetli Maden: Jüpiter Ateş Değişken 5, 7 Perşembe Turkuaz Mor Denge At Nergis,karahindiba,dut,meşe,huş Lal ...


  1. Yönetici Gezegeni:
   Element:
   Nitelik:
   Uğurlu Sayıları:
   Gün:
   Uğurlu Taşı:
   Renk:
   Tarot kartı:
   Hayvan:
   Bitki:
   Kıymetli Taş:
   Kıymetli Maden:
   Jüpiter
   Ateş
   Değişken
   5, 7
   Perşembe
   Turkuaz
   Mor
   Denge
   At
   Nergis,karahindiba,dut,meşe,huş
   Lal
   Teneke

   Olumlu Özellikleri: Keyifli. Neşeli, îş bilir. Açık zihinli. Adapte olur. İyi yargılar, Felsefik. Özgürlüğüne düşkün. Dışa dönük. Dindar. Eğitimli. Olgun. İyi niyetli. Sportmen. Yüksek hayal gücü. Şanslı. Neşeli.
   Olumsuz Özellikleri: Aşırı iyimser. Gürültücü. Sorumsuz. Kaprisli. Ani ilgi. Çabuk bıkmak. Sabırsızlık

   Yay Takım Yıldızı (Astronomi) Yay takımyıldızının birinci dekanatında Kyra-Harp yer alır. Lyra, Yay burcunun neşeli, şen, memnun ve mutlu yanını sembolize eder. Kuzey yarımkürenin en parlak yıldızı, Zafer anlamındaki Vega da Lyra'nın içinde bulunur. Yay'ın orta dekanatında Araplar tarafından Al Mugamra denilen Ara yer alır. Son dekanatta ise Al Waid, Thuban, Al Dib gibi başlıca yıldızları kapsayan Draco yani Canavar yıldız kümesi bulunur.

   Yay Burcu Kadını Genel Özellikleri
   Yay burcu kadını kültürlü, alımlı, espritüel, duyarlı ve akıllı yönleriyle dikkat çeker. Hassas ve kırılgan bir yapısı vardır. Affedicidir. Zekidir ve kavrama yeteneği kuvvetlidir. Birden fazla konuya ilgi duyabilir ve hepsiyle ilgili bilgi sahibi olabilir.

   Yay burcu kadınının sıkılgan ve çabuk bıkan bir yapısı vardır. Huzursuzluktan hoşlanmaz ve huzursuzluk olan ortamlarda fazla bulunmaz. Çevresinde enerjik ve neşeli yapısıyla aranan bir dosttur.Dostlarına çok önem verir ve fedakardır.

   Yay burcu kadını eğlenceye ve gezmeye meraklıdır. Seyahat etmeyi, yeni yerler görmeyi ve yeni insanlarla tanışmayı sever. Maddi anlamda güçlü olmak ister. Para onun için araçtır.Cömert hatta biraz savurgandır.

   Karşı cinsle olan ilişkisinde öncelikle arkadaşlığa ve dostluğa önem verir.Özgürlüğüne düşkün olan yay kadını kısıtlanmaktan ve emir almaktan hoşlanmaz.Bu nedenle evlilik ona uzak bir kavram gibi gelmektedir. İlişkisinde kendini kısıtlanmış hissetmezse evlenebilir ve sadık bir partner olur.

   Yay burcu kadını ilgiden ve komplimanlardan çok keyif alır. Çoğu zaman arkadaşlıkla aşkı birbirine karıştıran yay burcu kadını öncelikle karşı tarafta güven ve dostluk arar. Beğendiği insanla sohbet edebilmek ve fikir alışverişinde bulunabilmek onun için çok önemlidir.

   Yay burcu kadını evlendiği zaman çok keyifli bir partner olacaktır. Çocuklara düşkündür ve çocuklarıyla dostluğa dayanan bir ilişki kuracaktır.

   Yay Burcu Erkeği Genel Özellikleri

   Yay burcu erkeği entelektüel, duyarlı, meraklı, neşeli ve cana yakın yapısıyla dikkat çeker.İyi niyetli ve konuşkandır. Dostlarına düşkündür ve arkadaş canlısıdır.

   Hareketsizlik yay burcu erkeğini sıkar. O hep hareketli olmalı ve açık havada bulunmalıdır. Kapalı ortamlarda çok uzun süre kalmaktan hoşlanmaz.

   Yay burcu erkeği birçok konuda bilgi . Bu da onun meraklı bir yapısı olmasından kaynaklanır. Eleştirmeyi sever ve açık sözlüdür. Bazen bu açık sözlülük pot kırma sınırını da aşabilmektedir.Cömertliğiyle tanınan yay burcu erkeği harcamalarında savurganlık sınırını fazlasıyla aşabilir.

   Özgürlüğüne aşırı derecede düşkün olan yay burcu erkeği yalnızlıktan keyif alır, ilişkilerinde kolay kolay bağlanamaz ve evlilikten korkar.Onlar için karşı cinste aradıkları en önemli özellik güzelliğin yanı sıra kafa yapısıdır. Bilgili ve kültürlü kadınlarla sohbet etmekten keyif alır.

   Yay burcu erkeği bir kadından hoşlandığı zaman ilgisini yoğun bir biçimde gösterebilir. Fakat daha sonra aradığını bulamadığını anladığında çabucak sıkılıp uzaklaşabilir. Bu nedenle bir yay burcu erkeğini iyice anlamaya çalışmak gerekir.

   Yay burcu erkeği gerçekten severse bağlanır ve evlenmekten korkmaz. Çocuklara düşkündür ve ömür boyu mutlu bir evliliği olacaktır.
   akılgübbü - 07-11-2011, 14:38
   #1
  1. ABD’nin Kansas eyaletinde 2000-2010 arası boşanma ve astroloji ilişkisi üzerine yapılan bir araştırmada şu sonuçlara varıldı:
   Ateş grubu burçlar arası evliliklerin % 26’sı
   Toprak grubu burçlar arası evliliklerin %28’i
   Hava grubu burçlar arası evliliklerin % 24’ü
   Su grubu burçlar arası evliliklerin % 29’u boşanma ile sonuçlanmaktadır.
   Ayrıca bazı boşanan çiftlerle yapılan mülakatlarda iki burç arası güne denk gelen doğum gününden ve her iki burçtan da kendine pay çıkarma dürtüsünden dolayı kişilik bölünmesi yaşayan kişilerin daha fazla psikolojik tedavi gördüğü saptanmıştır.
   candanag - 07-11-2011, 14:59
   #2
  1. Benim burcum.Birebir tutuyor.Kıymetli madenimde teneke imiş.
   yarmagül - 07-14-2011, 12:20
   #3
  1. kıpır kıpır fıkır fıkır oluyorlar, her an gerilmiş bir yay gibi, ok gibi fırlamaya, işlerini çabuk çabuk bitirmeye odaklanmış, neşeli, hep gülen bu burcun insanlarına, özellikle boğa burcunun sakin, yavaş, kökleri toprağın derinliklerine tutunup kalmış da rüzgarda efil efil salınan ağaç misali insanları ayak uyduramaz.
   pınaran - 07-16-2011, 23:52
   #4