SMF forum kurulumu (Resimli Anlatim)

Dosyalari ftp aracimizla hepsini attikdan sonra sitemizin adresini yaziyoruz ve kuruluma basliyoruz Şimdi yapmamız gereken ister bir klasör oluşturun ister oluşturmadan direk atın.Mesela ben içine forum diye bir klasör oluşturdum ...

1. Alt 01-08-2008, 21:17 #1
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Dosyalari ftp aracimizla hepsini attikdan sonra sitemizin adresini yaziyoruz ve kuruluma basliyoruz

Şimdi yapmamız gereken ister bir klasör oluşturun ister oluşturmadan direk atın.Mesela ben içine forum diye bir klasör oluşturdum ve forumu buranın içine kurdum.
    Önce kurulum dosyalarımızı atıyoruz.Kurulum dosyalarımız yüklendikten sonra türkçe dil paketimizi açıyoruz içinde Themes adlı bir klasör var.Bu klasörü forumu kuracağımız yere atıyoruz.Yani kurulum dosyasındaki Themes klasörüyle aynı yere atıyoruz.Burada umarım sorun yaşamazsınız.
    Türkçe dil paketi de yüklendikten sonra.Artık forum kurulumuna geçelim mi

Forumu kurmak için install.php doyasına bağlanacağız.
    Ben forum klasörünün içinde kurulum dosyalarını attığım için http://sitenizinismi/forum/install.php diye yüklemeye başlıyoruz.

MYSQL kullanici adi veritabaninizin ismidir pleskde veritabanlari(database)diye gecer cpanelde mysql diye gecer simdi actigimiz bu mysql kullanici adi,sifre ve mysql ismi yani database ismini yaziyoruz

Tavsiyem utf-8 karakter seti ve asgisindakini isaretlemeden devam ediyoruz

2. Alt 01-08-2008, 21:18 #2
    Karşımıza böyle bir ekran gelecektir.Bu sayfada forumda kullanacağımız 1.hesabımızı yaratıyoruz.yani sitenin kurucusunu tüm ayarlamaları bu hesap ve seçtiği kişiler yapabilir.
    Bilgilerimizi girdikten sonra en alttaki Mysql şifremizi giriyoruz.Az önce girdiğimiz şifrenin aynısı.
    Bilgileri doldurduktan sonra ileri diyoruz.

3. Alt 01-08-2008, 21:19 #3
    Karşımıza böyle bir ekran gelecektir.Forumumuz kuruldu hayırlı olsun SMF forum kurulumu (Resimli Anlatim)

Forumumuza kurulum dizinine göre bağlanıyoruz.

4. Alt 01-08-2008, 21:20 #4
    tebrikler bu asamaya kadar geldiyseniz artik sizde bir smf forum sahibisiniz

Hayirli olsun

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.