Çocuk Cinsiyeti Belirleme Cetveli

Erkek çocuk olması için Salih bir kimse, yatağa girince; önceİhlâs sûresini okur. (Ya Rabbi bana bir oğul ihsan edersen ismini (Muhammed koyacağım) der. Böyle duâ edenin Allahın izniyle erkek çocuğu ...

1. Alt 03-24-2008, 22:16 #1
    safinaz Mesajlar: 3.348
    Erkek çocuk olması için

Salih bir kimse, yatağa girince; önceİhlâs sûresini okur. (Ya Rabbi bana bir oğul ihsan edersen ismini (Muhammed koyacağım) der. Böyle duâ edenin Allahın izniyle erkek çocuğu olur. Hadis-i şerifte,
    (Hanımı hâmile iken, elini onun karnına koyup, "Bismillahi ahadis samed ellezi lem yelid ve lem yûled, yâ Rabbi bu çocuğun ismini Muhammed aleyhisselâmın hürmetine, Muhammed koydum" derse, bu çocuk erkek olur.)buyuruldu.
    Kadın, hayızdan temizlendikten sonra beş gün içinde hâmile kalırsa, çocuğu erkek olur. Beşinci günden sekizinci güne kadar olursa kız olur.

Çocuk Cinsiyeti Belirleme Cetveli

( KIZ : O ERKEK : X ) NOT: Kadının yaşı doğru olarak belirlenir ve hangi ayda hamile kaldığına bakılır. Yaş ve hamile kalınan ayın kesiştiği kutucuk bulunur ve sağa doğru 9 kutucuk sayılır. 9. kutucuktaki işaret (o) ise kız, (x) ise erkektir.

Bizim Sahife'ye hoş geldiniz... Adreste bu...

Eklenmiş Resmin önizlemesi

Konu alptraum tarafından (12-09-2008 Saat 02:24 ) değiştirilmiştir. Sebep: Eklenti yüklenmistir.
    yabanGülü bunu beğendi.
  2. Alt 03-24-2008, 23:27 #2
    serkaan001 Mesajlar: 269
    Eşim şuan hamile. Allah kısmet ederse sene sonunda baba olacağım. Bu tespitlere göre KIZ çocuğu görünüyor. Eşimde ekşi ürünler tüketmeye başladı. Halk arasındaki tabire göre
    "Ye ekşiyi çıkar Ayşe'yi,ye tatlıyı çıkar Hakkı'yı."
    Bizim tespitimize göre test doğruyu gösteriyor gibi.
    Cinsiyetini öğrendiğimiz vakit buraya dönüp yeniden mesaj yazacağım.
    teşekkürler.

3. Alt 03-24-2008, 23:40 #3
    alptraum Mesajlar: 38.105
    Blog Başlıkları: 28
    Rabbim anali babali büyütür insallah

serkaan001 bunu beğendi.
  4. Alt 03-25-2008, 00:06 #4
    kipchak Mesajlar: 1.658
    Blog Başlıkları: 506
    Hayırlısı diyelim...

serkaan001 bunu beğendi.
  5. Alt 03-25-2008, 00:12 #5
    Allah razı olsun hepinizden. Biz de hayırlısıyla doğmasını bekliyoruz. Allah çocuk isteyen her kuluna nasip eder inşalllah.
    Teşekkürler.

6. Alt 03-25-2008, 00:12 #6
    karababa Mesajlar: 42
    2 Çocuğum var Bir kız Bir erkek . Ama ikiside cetvele göre tutmadı

7. Alt 03-25-2008, 00:20 #7
    alptraum Mesajlar: 38.105
    Blog Başlıkları: 28
    Hocam ben pek inanmiyorum nedense cetvel olayina felan

Cünkü heryerde farkli bir bilgi var

Cocugun yine genetik vasiflarini belirleyen unsurlar Kader dedigimiz olgunun disinda iliski anida önemlidir Tabi buda bir kesinlik arz etmeyen bilgidir.Bence bilimsel deliller gün gectikce artacakdir Bugun artik bebegin cinsiyetinin belirlenme yasi eskisine oranla cok hizli .Buda gösteriyorki eminim TIP ilerledikce bu konuda cevaplarini daha rahat bulacakdir

8. Alt 03-25-2008, 00:27 #8
    Ben de pek inanmıyorum açıkçası,fakat insan heyecanlanıyor doğrusu.
    Sonuçta Yaradanın bileceği iştir. Bizim de Allah'tan tek isteğimiz dünyaya sağlıklı şekilde gelmesidir.Onun için dua ediyoruz.Yoksa kız veyahutta erkek diye ayırım etmiyoruz.
    İkisi de evlat zaten.
    Allah hepimize hayırlı evlat versin.

alptraum, N u M a N ve kipchak bunu beğendiler.
  9. Alt 03-25-2008, 10:32 #9
    özlem_34 Mesajlar: 568
    cetveli bırakın hastane bile yanılıyor
    Benim yeğenime son güne kadar kız dediler
    bi doğdu erkek
    doğduktan sonra bi görücektiniz herşeyi pembe emziği bile

alptraum bunu beğendi.
  10. Alt 03-26-2008, 23:21 #10
    safinaz Mesajlar: 3.348
    serkaan001´isimli üyeden Alıntı
    Eşim şuan hamile. Allah kısmet ederse sene sonunda baba olacağım. Bu tespitlere göre KIZ çocuğu görünüyor. Eşimde ekşi ürünler tüketmeye başladı. Halk arasındaki tabire göre
    "Ye ekşiyi çıkar Ayşe'yi,ye tatlıyı çıkar Hakkı'yı."
    Bizim tespitimize göre test doğruyu gösteriyor gibi.
    Cinsiyetini öğrendiğimiz vakit buraya dönüp yeniden mesaj yazacağım.
    teşekkürler.

Rabbim sağlıklı hayırlı bir evlat nasip etsin inşallah...

serkaan001 bunu beğendi.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.