Msn'de Kurulan Son Tuzak

MSN'de kurulan son tuzak! MSN kullanıyorsanız bu habere dikkat... Bu kez merak duygusu kullanılarak, akıl almaz işler yapılıyor... MSN listelerinde sizi engelleyenleri göstereceğini ima eden adreslerden uzak durun. Felaketle karşılaşmamak ...

1. Alt 03-17-2008, 23:34 #1
    safinaz Mesajlar: 3.348
    Msn'de Kurulan Son Tuzak

MSN'de kurulan son tuzak!
    MSN kullanıyorsanız bu habere dikkat... Bu kez merak duygusu kullanılarak, akıl almaz işler yapılıyor...

MSN listelerinde sizi engelleyenleri göstereceğini ima eden adreslerden uzak durun. Felaketle karşılaşmamak için bu haberi dikkatli okuyun...

MSN listesine girdiğiniz birisi, sizi daha sonradan engellediğinde, kendi listenizde o kişiyi hep çevrimdışı görürsünüz. Uzun süredir listenizde çevrimdışı olan birisi, içinize kuşku düşürebilir ve "Acaba beni engelledi mi?" sorusunu bile aklınıza getirtebilir.

Aslında cevap oldukça basit; sizi engelleyenlerin kimler olduğunu asla göremezsiniz. Ama bazı uyanık web siteleri, sizi engelleyenleri göstereceğini söyleyerek hain tuzaklar kuruyorlar.

Msn'de Kurulan Son Tuzak

Şifresini kaptıranlardan gelen otomatik mesajlardan biri.

Sizden Şifrenizi İstiyorlar

Sitenin çalışma şekli şöyle; önce sizden e-posta adresinizi istiyor ve ardından da şifrenizi. Bu bilgileri verdiğinizde, sisteme hemen giriş yapılıyor ve sizi engelleyenleri listesi verilecek dese de artık iş işten geçmiş oluyor.

Bu kadarla sınırlı kalsa iyi. E-posta adresinizi ve şifrenizi alan bu site, hemen MSN listenizdekilere de ulaşmaya çalışıyor sizin adınıza ve bu zincir, uzamaya devam ediyor.

Ne Yapmak Gerekiyor?

1. Microsoft’un dışında hangi site olursa olsun, kesinlikle şifrenizi bir web sitesine vermeyin.
    2. Arkadaş listenizden gelen otomatik reklam mesajlarını ciddiye almayın.
    3. MSN üzerinden gelen dosyaları açmadan önce virüs testinden geçirin.
    4. Anti virüs yazılımınızı mutlaka güncel tutun.

alptraum, N u M a N, kipchak ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
  2. Alt 03-17-2008, 23:41 #2
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Kesinlikle hatta böyle linklere birakin sifre vermeyi tiklamayin dahi herhangi bir link geldiginde url yi kendi browser inizde yazin otomatik tiklamayin

Acikcasi saf olmayin gelen maillerdede:cool:

3. Alt 03-17-2008, 23:49 #3
    Bu tarz siteler çok,özelliklede insanlarımızda msn de olan durumlara merakı çok olduğu sürece tuzaklarda çok oluyor.

Birde kime benzediğini öğrenmek isteyenler için tuzaklarda var.

Resmini yolluyorsun ve bu resimler kayıt altında tutuluyor ve zamanı gelince facebook gibi bilgileri satıyorlar...

4. Alt 03-18-2008, 12:10 #4
    Fani 06 Mesajlar: 794
    bu konuda söylecek 1 veya 2 söz vardır bunlardan biri bunlar normal basit oldugu için insan bu tuzağa düşmesi cok morel adam msn kim engelledi diye merak ettim giriyor ve farkında olmadan girdigi sifre site sahibine gitdiginin farkında bile degil e-mail zıp dosyasından bir sey yollama + birde böyle tanımazdıgınız kişilerin size site yollarak suna gir buna gir dediklerine inanmayınnn..

tuzaklardan biri benim başıma geldi eski çalışdıgım yerde bi abi sevdigim bir insandı ve msn patlamış haberi yok bizede geldi naber felan derken bana köntür lazım alır mısınız_? 3 tane 250 köntür alır mısın? bana dedi. ama tabi ben isimi ne diyince sustu kaldı basit tuzaklar bunlar düşmeyinnn.

5. Alt 03-18-2008, 20:47 #5
    Ziyaretci
    maNgali Mesajlar: n/a
    valla yaptıkları çok safca bunu yapanlar amatör gruplar kendi çaplarında eğleniyorlar yhaaa :D:D:D bana böyle yollayanlarla aşırı derece dalga geçiyorum :D sizde öyle yapın sayıları azalıyo :D

6. Alt 03-18-2008, 20:51 #6
    Ziyaretci
    birde arkadaşlar bir program var :D utanıyorum bunu söylemekten ama bir zamanlar bende öyle kullanıyordum uyarıyım dedim :D şimdi tövbeliyim zaten :D bir çok program var arkadaşlar :D ama dikkat etmeniz gerek bir program, internet kafelerde daha çok kullanılıyor. programın virüsü çok etkili, yaptığı .exe dosyasını istediğiniz bir oyunun yada msn simgesi gibi yapıp masaüstündekiyle değiştirdiğinde ve biri gelip ona bastığında msn gibi çalışıyor ama o anda sizin internet üzerindeki her türlü oyundaki şifrenizi, msn şifrenizi , forumlardaki üyelik adlarınız + üyelik şifrelerinizi daha doğrusu bütün özel şeylerinizi o programı koyan kişinin msn adresine posta olarak gidiyo bundan korunmanın tek yöntemi virüs çok kuvvetli olduğundan eğer internet kafede virüs programı yoksa bence oradan direk çıkın...

7. Alt 03-18-2008, 21:22 #7
    maNgali´isimli üyeden Alıntı
    birde arkadaşlar bir program var :D utanıyorum bunu söylemekten ama bir zamanlar bende öyle kullanıyordum uyarıyım dedim :D şimdi tövbeliyim zaten :D bir çok program var arkadaşlar :D ama dikkat etmeniz gerek bir program, internet kafelerde daha çok kullanılıyor. programın virüsü çok etkili, yaptığı .exe dosyasını istediğiniz bir oyunun yada msn simgesi gibi yapıp masaüstündekiyle değiştirdiğinde ve biri gelip ona bastığında msn gibi çalışıyor ama o anda sizin internet üzerindeki her türlü oyundaki şifrenizi, msn şifrenizi , forumlardaki üyelik adlarınız + üyelik şifrelerinizi daha doğrusu bütün özel şeylerinizi o programı koyan kişinin msn adresine posta olarak gidiyo bundan korunmanın tek yöntemi virüs çok kuvvetli olduğundan eğer internet kafede virüs programı yoksa bence oradan direk çıkın...

Naıl bir program bu?
    Benimde forumlardan gelen mailler için bir msn adresim var.Birgün baktımki bana sürekli bilmediğim adreslerden bilgi maili geliyor ve açamıyorum.Üstelikte o mailleri birisi açıyorki mail saysısında azalma oluyor...

İşte o sıra anladımki benim msn adresimi başkasıda kullanıyor.

8. Alt 03-19-2008, 19:58 #8
    Ziyaretci
    aynen işte eğer internetten girdiysen o program kolay kolay bulunan ve hani msnden engelleyeni bul tıkla diye yollananlar kadar ünlü bir program değil iyikide değil, programda oluşturulan simgenin normalden farkı yok yukarıdada söylediğim gibi tıkladığın anca virüs çalışmaya başlıyo bütün bilgilerin gidiyo....

9. Alt 05-22-2008, 22:26 #9
    Ziyaretci
    asdasdasds Mesajlar: n/a
    buna bi kere bende dusuodum

10. Alt 06-03-2008, 01:47 #10
    Ziyaretci
    qoelqoel Mesajlar: n/a
    ben girdim şiteye eşki adreşimin şifreşini yazdım giriş yaptı keşinlikle yalan merka onları durduraccak birişi çıkacaktır elbette kökten hemde

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.