Vbulletin kurulumu (Resimli anlatim)

Simdi elinizde bir vbulletin var ve forum seklinde kurmak istiyorsunuz yapilacak ilk islem kendinize bir tane veritabani olusturmakdir cpanelden mysql a girip olusturuyorsunuz plesk den ise veritabanlarina girip olusturuyorsunuz onun ...

1. Alt 01-07-2008, 18:37 #1
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Simdi elinizde bir vbulletin var ve forum seklinde kurmak istiyorsunuz yapilacak ilk islem kendinize bir tane veritabani olusturmakdir cpanelden mysql a girip olusturuyorsunuz plesk den ise veritabanlarina girip olusturuyorsunuz onun icin eger database(veritabani)acamayan arkadaslar olursa bilhassa onlarida resimli olarak anlatabiliriz

Evet database(veritabanimizi)actik burada database acarken aklimizda kalmasi gerekenler database username ,database pass ve database sifremiz cünkü bunlar config.php dosyasini düzenlerken lazim olacak

simdi cpanelde örnegin database ismimiz deneme olsun

ve kullanici adinida deneme aldigimizda artik ismimiz

xxxxx_deneme oluyor unutmayin

simdi config dosyasini düzenlemeye basliyoruz

/includes/config.php yi txt editör ile(metin belgesi gibi) açıp aşağıdaki gibi ayarlıyoruz;

Bu ayarlari bitirdikden sonra kaydedip upload klasörünün icindeki tüm dosyalari ftp aracimizla ana dizine atiyoruz(eger daha hicbisey kurulu degilse ana dizine ama bir site kurduysaniz ana dizine degil forum diye bir klasör acip icine atiniz)

ftp ye upload ettikden sonra config.pfp.new dosyasinin ismini degistiriyoruz maus ile sag tiklayip rename diyoruz ve config.php yapiyoruz yoksa kurulum gerceklesmeyecekdir

evet bu islemide yaptikdan sonra

www.siteninadi.com/forum/install/install.php yazip kuruluma basliyoruz

1-Karsimiza ilk bu sekilde bir resim geliyor ve next diyerek devam ediyoruz

2. Alt 01-07-2008, 18:39 #2
    2- ikinci resimdede ayni sekilde next step deyip devam ediyoruz

3. Alt 01-07-2008, 18:41 #3
    3-Yine ayni sekilde devam ediyoruz next step diyerek

4. Alt 01-07-2008, 18:42 #4
    Evet 9. adima kadar next next diyerek ilerliyoruz

5. Alt 01-07-2008, 18:45 #5
    Ayni sekilde buradaki gibi sitenizin ismi ve herseyi yaziyor tavsiyem dokunmamanizdir sadece e-mail adresini düzeltebilir ve BB tittle yazan yere ise sitenizin ismini yazabilirsiniz

6. Alt 01-07-2008, 18:53 #6
    Simdi de resimdeki username password yerlerini dolduruyoruz bunlar sizin isminiz ve passwordunuz olacak kendinize hesap numaranizi acin

7. Alt 01-07-2008, 18:55 #7
    ve buradada install dosyasini silin diyor ftp ile gidip install dosyasini silin lütfen

8. Alt 01-07-2008, 18:57 #8
    Hadi o kadar ter döktügünüze simdi deydi iste artik sizde bir forum sahibisiniz buradan admin paneline giris yapabilirsiniz

9. Alt 01-07-2008, 18:58 #9
    Buyrun sitenizde bu sekilde hazir hayirli olsun güle güle kullanin

Bol ziyaretciler

10. Alt 01-22-2008, 23:50 #10
    karababa Mesajlar: 42
    Dileyen arkadaşlar Apache kurarak kendi bilgisayarlarında kendi sitelerini hazırlayabilirler. kendilerini hazır hissettiklerinde Domaine database ile aktarabilirler Kolay gelsin...

Kurulumu aktaran arkadaşımada teşekkürler. Site kurasım geldii

alptraum bunu beğendi.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.