Bitirmek için yarını, başkasına anlatmak için bitirmeyi beklemeyeceksiniz.

arkadaşlar benim hediyem olan kitap inanın süperrrrrrrrrrr çok beğendim eminimki okuyacak olursanız sizde beğeneceksiniz ve okumayanlarada bu kitabı okumalarını tavsiye ederim. ben şu ana kadar okuyamamıştım ama şu 3 gün ...

1. Alt 06-18-2009, 11:19 #1
    Ziyaretci
    abı-hayat Mesajlar: n/a
    arkadaşlar benim hediyem olan kitap inanın süperrrrrrrrrrr çok beğendim eminimki okuyacak olursanız sizde beğeneceksiniz ve okumayanlarada bu kitabı okumalarını tavsiye ederim.

ben şu ana kadar okuyamamıştım ama şu 3 gün içinde okuma şansı buldum.
    bekkem özellikle sana söz vermiştim kitabın içeriğini anlatamak için bu şimdiye kısmetmiş...
    cenazemiz vardı.o yüzden cevap veremedim.
    OLASILIKSIZ ADAM FAWER...

Bitirmek için yarını, başkasına anlatmak için bitirmeyi beklemeyeceksiniz.

Bir sabah, yıllardır görmediğiniz bir arkadaşınızı düşünerek uyandınız.
    Bir saat sonra, onunla sokakta karşılaştınız.
    Sizce bu sadece bir tesadüf mü, yoksa çok daha farklı bir anlamı olabilir mi?

Siz hiç Loto'da büyük ikramiyeyi kazanmadınız.
    Ama birileri kazanıyor. Hem de sürekli!
    Onlar sizden daha mı şanslılar?

Şans nedir gerçekten? İçinizde bütün parayı kırmızıya yatırmanız,
    gerektiğini söyleyen bir his var. Bu his bir öngörü müdür? Yoksa daha fazlası mı?

Yolda gidiyorsunuz. Kafanızı çevirip yandaki küçük parkta baktınız
    ve bir anda bu anı daha önce de yaşamış olduğunuzu hissettiniz.
    Evet, Deja Vu. Sizce nedir Deja Vu; Geçmiş mi, rüya mi yoksa geleceği mi görüyorsunuz?

Clive Cussler'dan; 'Olasılıksız demek yetersiz kalacaktır.
    İnsanı adeta büyüsü altına alan bu hikayede Adam Fewer,
    bilim, felsefe, entrika ve maceradan ortaya bir başyapıt çıkarmış.'

Olasılıksız ciddi güzel kitap olmuş. Nava' ya öldüm bittim Filmi çekilirse bu kitabın özenli bir seçim yapmaları gerekecek ve umarım Angelina Jolie gibi birşey seçmezler. Neyse efendim konu bu değil tabii.
    Kitapta bahsedilen 'Laplace' ın Şeytanı' denen olay aslında oldukça iyi ve bu beyin dalgaları hakkında biraz da bilgi sahibi olarak okursanız tadından yenmeyecek birşey olmuş derim ben. Bazı olayları paradokslarla örneklemesi olsun, alakasız konularda ayrıntılara girmesi açısından olsun hoş olmuş. Yalnız kitabı böyle fantezi olsun diye yazılmış olan bir kitap olarak görme yanılgısına düşmemeli bence insanlar zira oldukça hoş noktalara değinmiş.

Ayriyeten şunu da belirtmek isterim ki 'Deja Vu' apayrı bir olaydır, karıştırılmaması gerekir, biçimsel olarak benzese bile çıkış noktaları oldukça farklıdır. Deja Vu ile Laplace' ın Şeytanı' ndaki olayları ayrı tutmanızı dilerim.

Üğğğ.

Tabii Deja Vu ayrı bir başlıkta incelense çok güzel olacak.

Konu abı-hayat tarafından (06-21-2009 Saat 15:53 ) değiştirilmiştir.
  2. Alt 07-17-2009, 02:29 #2
    mavi-yeşil Mesajlar: 14
    bende çok beğendim o kitabı sıradışı olması özellikle ilk dikkatimi çeken tarafıydı paylaşım için sağol