Duman Grubu Allah'ın (Celle celaluhu) Ayeti İle Dalga Geçti

FOCA ´isimli üyeden Alıntı ↑...

1. Alt 05-01-2009, 18:34 #21
    msersavas Mesajlar: 8
    FOCA´isimli üyeden Alıntı
    Arkadaşlar öncelikle cumaniz mübarek olsun. Dumanin çikardiği son albümünü nefretle kiniyorum bazi aramizda bulunan öküzler diyeceğim ama demiyorum öküzlere hakaret olur bunun normal olduğunu savunanlar zaten ermeni çocuklaridir hepinizin bu konuda tepkinizi dile getirmenizi rica ediyorum
    gecelerin yargici

Sen Dumanımı kınarsın bilemiyorum ama ben seni kınamdan geçemeyeceğim ! Bu güzel forumu yıpratmaya çalıştığını düşünüyorum lütfen kendine biraz saygı gösterip daha sakin ve yakışıklı bir dille yorumlarını yaz...

Henna ve Unnecessary bunu beğendiler.
  2. Alt 05-01-2009, 18:51 #22
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Lütfen edebi asan cümleler sarfetmeyin. Savundugunuz olgu ne olursa olsun.

Henna bunu beğendi.
  3. Alt 05-03-2009, 06:43 #23
    patojenbakteri Mesajlar: 1
    Hiç kimseyi savunacak değilim herkesin fikri kendinedir ancak karşıdakini kesin oldugunu bilmeden ateist diye yargılamak , çok değerli kardeşimizin bizi öküz yerine koymaya çalışması ne kadar doğru ? Ya onlar ateist değiller ise nasıl hesabını vereceksiniz bu iftiranın ve dinleyenleri öküz değilse nasıl hesabını vereceksiniz bunca insana giden hakaretin...Başkalarının inançlarını fikirlerini sorgulayacagımıza önce aynaya bakmakta fayda var..

4. Alt 05-03-2009, 13:46 #24
    selen_gs_55 Mesajlar: 3
    gençler kendinize gelin!! Koruduğunuz dinlediğiniz adamlara bak! Hiçbir suretle hiçbir şekilde hiçbir eleştiri için yada laf atma amaçlı kısaca dünyalık olan hiçbir şey için Allah'ın ayetleri bu şekilde kullanılamaz.Müslümanım diyen hiçkimse bunu yapamaz!
    Neymiş efendim ortada eleştirdikleri şey dinin suistimal edilmesiymiş!! Hay ayarsızlar hay!! dinin suistimal edilmesi konusunda şarkı yazıp Allahın ayetlerini kullanarak Ona hakaret ediyo!! Şunların kuş akıllarına bak "...Lem yelid ve Lem Yuled" "O, doğurmamıştır, (kimse tarafından) doğurulmamıştır" diyo bu ayetlerde ! Allahın kendini en güzel şekilde övdüğü bu en güzel ayetleri al ayarsızlığı yap sonrada yok şunu eleştirdik yok bunu eleştirdik hadi ordan be !! Kimsenin Allahın ayetlerini böyle indirgemeye alçaltmaya çalışmaya hakkı yoktur! Alçaltmaya çalışanların kendileri ALÇAKTIR !!

5. Alt 05-05-2009, 13:35 #25
    Ziyaretci
    abı-hayat Mesajlar: n/a
    Zaman gazetesi Duman grubu röportajı

Röportajdan ilgili kısım:Şarkıda geçen 'Lem Yelid ve löp yutar' ifadesiyle İhlas Suresi ile dalga geçildiğini ve ateizm propagandası yapıldığını söyleyen dinleyicilerin tepkisine şaşırdıklarını belirten grup, "Orada eleştirdiğimiz şey dinin suiistimal edilmesi. Kimsenin haddine düşmez insanın dini ve inancıyla dalga geçmek. Konunun öznesi, ortada dönen bir tezgâhın olması. Burada fena olan bunu tespit edip ortaya koymak mı, yoksa bunu yapıp çıkar sağlayanlar mı fena? İhlas, anlamlı ve en güzel sûrelerden biri. Biz değerini bilmeden, farkında olmadan bir şeyler yapmıyoruz. Din adamı gönülden inanarak, iyilik ve güzellik içindeyse biz de onunla beraberiz. Lem Yelid'i deforme etmek kimsenin haddine değil, bizim de... Hepimiz Müslüman'ız." diyorlar.

Dedikleriyle yaptıkları birbirini tutmuyor gibi geldi bence.Halktan bihaber yaşadıkları için bu konunun hassasiyetinin farkına varamamışlar bence .Şarkı sözleri bariz ortada.Şu ülkede sanat!!! adına yapılan işlere alet edilmemesi gereken ana olguların başında din geliyor.Bazıları hala öğrenemedi şunu.Ama öğrenecekleri gün illaki gelecek ve o zaman göreceğiz o şahısları!!!

Henna ve Unnecessary bunu beğendiler.
  6. Alt 05-06-2009, 23:07 #26
    alper Mesajlar: 164
    başyargıç´isimli üyeden Alıntı
    heey kendinize gelin. ne alakası var beyler ?
    Duman kendisini tanıtmış ve gayet başarılı bir grup. bu grubu yargılamak size düşmez.
    emeğe saygı. ve hatta akpye laf atması bi hayli hoşuma gitti.

senin bu yaptığın yargılama değil mi şaşkın!? Kime ne düşer sen ne bilirsin? Dediğinle kendin çelişkide iken kim seni niye dinlesin...

7. Alt 05-06-2009, 23:28 #27
    Ziyaretci
    Henna Mesajlar: n/a
    ihlas suresi anlamlı vegüzel surelerden biri.......derken ne kadar uzak bir yaşamın hissi geldi bana....
    Bihaberlik sızıyor cümleden...

8. Alt 05-31-2009, 12:43 #28
    dumanyakutkuco Mesajlar: 1
    bir kere ermeni olmaları mümkün değil kanıtlayayım
    kaç tane ermeninin adı Batuhan(bir türk hükümdarı)
    kaç tane ermeninin adı Rıza ya da diğer adı Kaan(Türkçe bir isim hükümdar demek oluyor)
    kaç tane ermeninin adı Cengiz
    kaç tane ermeninin adı Ari gerçek arapçadır ve özgür anlamına gelmektedir
    soyadlarına bakalım Mutlugil-Tangöze-Baysal-Barokas
    şimdi bunlara Ermeni mi diyorsunuz
    2.'si Kur'an da geçen ayetlerden biri kimsenin Kur'an ı değiştirmeye gcü yetmez şeklinde bir açıklama yapmaktadır bu da değiştirmek veya dalga geçmek amaçlı olmadığını göstermektedir
    3.'sü DUMAN bizi boğmuyor tam tersi çoğu insanın gözünün açılmasını sağlıyor
    4.'sü Kaan abimiz röpörtajında grubun tamamının Müslüman olduğunu söylemektedir
    ve konuyla alakalı değil ama ben bu grubu bu nedenlere ek olarak müziklerini emek vererek yapıp sanata dönüştürdükleri için seviyorum.

xxl_no bunu beğendi.
  9. Alt 05-31-2009, 16:22 #29
    Ziyaretci
    abı-hayat Mesajlar: n/a
    dumanyakutkuco´isimli üyeden Alıntı
    bir kere ermeni olmaları mümkün değil kanıtlayayım
    kaç tane ermeninin adı Batuhan(bir türk hükümdarı)
    kaç tane ermeninin adı Rıza ya da diğer adı Kaan(Türkçe bir isim hükümdar demek oluyor)
    kaç tane ermeninin adı Cengiz
    kaç tane ermeninin adı Ari gerçek arapçadır ve özgür anlamına gelmektedir
    soyadlarına bakalım Mutlugil-Tangöze-Baysal-Barokas
    şimdi bunlara Ermeni mi diyorsunuz
    2.'si Kur'an da geçen ayetlerden biri kimsenin Kur'an ı değiştirmeye gcü yetmez şeklinde bir açıklama yapmaktadır bu da değiştirmek veya dalga geçmek amaçlı olmadığını göstermektedir
    3.'sü DUMAN bizi boğmuyor tam tersi çoğu insanın gözünün açılmasını sağlıyor
    4.'sü Kaan abimiz röpörtajında grubun tamamının Müslüman olduğunu söylemektedir
    ve konuyla alakalı değil ama ben bu grubu bu nedenlere ek olarak müziklerini emek vererek yapıp sanata dönüştürdükleri için seviyorum.

herrşey ortadayken neyin savunmasını yapıyorsunuz siz?allah aşkına ihlas suresi gibi muhteşem bir sureyle dalga geçildiği apaçık ortada göremiyormusunuz?zaten bazı kişiler dini istismar etmek için güya islamın altına gizlenmiyorlar mı?yıllarca müslüman malı olarak bildiğimiz hacı şakir sabun aslında yahudilerin değil mi?ne olmuş isimleri dediğiniz gibiyse.isimleride belki bir alet olarak kullanıyorlar.vesselam

10. Alt 06-01-2009, 01:05 #30
    ömürcek adam Mesajlar: 1
    •●FühreR●•´isimli üyeden Alıntı
    Mesela Kaan Tangöze'nin of isimli parçasından şöyle bir mısra var.

Allah dışında ve bu Esmaül hüsnada olmayan sözcüklerin Allah sözcüğü yerine İslam'daki "Tanrı" kavramı için kullanılması rahatsızlık verici kabul edilmiştir. ki oradaki ''lar'' eki ise İslamdaki tevhid inancına ters düşer.Bu durum sadece Duman, yok falan filan grubu için geçerli değil bir çok şarkıda farkında olmadan bizi Şirk'e sokacak sözler oluyor maalesef.

farkında olmadan domuz yiyince de bi şey olmuyomuş.. senin de adın FÜHRER.. burdan nazi hayranı oldugun anlamını çıkarabiliriz.. seni de zan altında bırakabiliriz.. yani birini zan altında bırakmak bu kadar kolay bi şey... acınacak haldeyiz yeminle...