Ruhumu saldım çayıra Mevla m kayıra

Genelde anne babalar için çocuklarına yaklaşımlarının göstergesini açıklamak için saldım çayıra Mevla m kayıra deyimini kullanırlar. Günümüzde insanların bırakın çocuklarına kendi kişiliklerine karşıda oldukça vurdum duymaz olmaları bana Ruhumu saldım ...

Ağaç Şeklinde Aç3Beğeni
  • 2 gönderen emirahmedyasin
  • 1 gönderen mina

1. Alt 03-07-2009, 21:50 #1
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    Genelde anne babalar için çocuklarına yaklaşımlarının göstergesini açıklamak için saldım çayıra Mevla m kayıra deyimini kullanırlar. Günümüzde insanların bırakın çocuklarına kendi kişiliklerine karşıda oldukça vurdum duymaz olmaları bana Ruhumu saldım çayıra Mevla m kayıra sözünün anlam derinliğini anımsatıyor. Ruhlar evde, ruhlar yollarda hem de kitleler halinde sağır kör, dilsiz, tepkisiz, hareketsiz, heyecansız, kişiliksiz, sahipsiz...
    Nasıl böyle bir hale getirildiğimizi ve neslimizin nasıl bizlerden çalındığını halen idrak edebilmiş değilim. Nasıl düştük bu tuzağa nasıl hallettiler bizleri nasıl saldılar sokaklara ruhlarımızı ...
    Ve bir bir ayrıldık. Bir kere açıldı mı bizlerde gedik amansızca arkadan vurulduk. Çok azımız bunun farkında.
    Bu gün okullarda sokaklarda gördüğümüz ayağında convers ayakkabısı, bacağında kotu, yüzünde boyası, saçında boyası kızlar. Ayağında convers ayakkabısı bacağında kotu, kulağında küpesi, saçında jölesi erkekler...
    Allah ı m bir nesil nasıl çalınmış ve nasıl sinsice kişiliksiz kimliksiz bırakılmış. Bunlar değil mi yarınlarımızın anne ve babaları.Adları Ahmed, Mehmed, Ali, Ayşe, Fatma, Zehra...
    Vahiden uzaklaştırılmış günün modası ile öğütülmüş nesil.
    Selam ve dua ile

el_feta ve mina bunu beğendiler.
  2. Alt 03-07-2009, 22:39 #2
    mina Mesajlar: 162
    allah razı olsun kardeş çok haklısın
    selametle...

emirahmedyasin bunu beğendi.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.