Hiç Yoktan İyidir - Nihat Dağlı - Ana Fikri

Hiç Yoktan İyidir - Nihat Dağlı - Ana Fikri

Yayınevi: Kaynak Kitaplığı Basım Tarihi: Ocak 2005 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Hiç yoktan İyidir kitabıyla, Nihat Dağlı bir kez daha silkeliyor bizi. Rahata alıştırdığımız kafa taslarımızın sahanlığına soru işaretlerinden çakıl taşları sektiriyor. Felsefeden fiziğe ve hatta tasavvufa, her zaman çok yer tutmuş bir mefhumdur Diğer "Nihat Dağlı" Kitapları: 1. Elveda Oblomov / Bir Aşk Yürüyüşü

02-15-2011 03:12 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Ermeni Tabusu Üzerine Diyalog - Ahmet İnsel - Ana Fikri

Ermeni Tabusu Üzerine Diyalog - Ahmet İnsel - Ana Fikri

Yayınevi: İletişim Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2010 Kitap Türü: Araştırma - İnceleme / Araştırma - İnceleme Ermeniler ve Türkler arasında geçmişte yaşananları yüz yüze konuşmak artık mümkün mü? Acıları paylaşmak, yaşananları anlamak ve insanlığa aykırı ne yapılmışsa teşhir etmek... Bugün böyle bir dönemin eşiğindeyiz. Bunun için her şeyden önce hiçbir tabunun esiri olmadan konuşmaya, dertleşmeye, keşfetmeye, öğrenmeye, anlamaya ihtiyacımız var. Ahmet... Read more

02-15-2011 03:01 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Baltacı Mehmet Paşa Katerina 2.Cilt - Murat Sertoğlu - Ana Fikri

Baltacı Mehmet Paşa Katerina 2.Cilt - Murat Sertoğlu - Ana Fikri

Yayınevi: Bilge Karınca Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2002 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Fakir bir çamaşırcının kızı olan Katerina, yanında çalıştığı Rahib in metresiyken, yeni tanıştığı ve kendisine aşık olan Rus Generaliyle Moskova ya gider ve orada Generalin köşkünde Çar Deli Petro ile tanışır. Kısa süre içinde Çar ın gözdesi olan Katerina zamanla saraya yerleşir. Sarayda yaşamaya başladıktan sonra çevresindeki nüfuslu erkekleri, gençlik ve güzelliğini... Read more

02-15-2011 02:51 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Bir Zamanlar Çıfıt Çarşısı - Beki L. Bahar - Ana Fikri

Bir Zamanlar Çıfıt Çarşısı - Beki L. Bahar - Ana Fikri

Yayınevi: Pan Yayıncılık Basım Tarihi: Şubat 2010 Kitap Türü: Anı / Edebiyat Benimle röportaj yapmaya gelenlerin genelde ilk sordukları doğum yerim olur. Yanıtım yıllardır değişmez: Edirneli bir anneden ve Bursalı bir babadan İstanbul da doğdum, Ankara da büyüdüm, Eskişehir kökenli bir aileye gelin gittim. Bu beş şehir üstüne üç çeyrek yüzyılı geride bırakırken birikim dağarcığımı saçtım ortaya. Hayal gücümü frenledim. Tarih çerçevesinde zaman dilimini,... Read more

02-15-2011 02:40 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Güzel - Robin McKinley - Ana Fikri

Güzel - Robin McKinley - Ana Fikri

Güzel - Robin McKinley - Özeti, Güzel Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Epsilon Yayınevi Basım Tarihi: Mayıs 2010 Kitap Türü: Roman / Edebiyat “Güzel”, lakabından hiç hoşlanmaz. Zayıf, sıradan bir kızdır çünkü. Asıl güzel olan, ablalarıdır. Ancak o, görüntüsündeki eksiklikleri cesaretiyle telafi edecektir. Bir gün babası eve dönüp, ormandaki büyülü sarayla ilgili öyküyü anlattığında ve orada yaşayan Çirkin'e verdiği sözü itiraf ettiğinde,... Read more

02-15-2011 02:31 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Başparmağın Şarkısı - Hidayet Karakuş - Ana Fikri

Başparmağın Şarkısı - Hidayet Karakuş - Ana Fikri

Yayınevi: Bilgi Yayınevi Basım Tarihi: Mayıs 2006 Kitap Türü: Masal / Çizgi Roman arı İlksev ve Özgür olan iki kardeşin düşleri, oyunları, ana-babalarıyla ilişkileri; ve Doğan ın büyüme sürecinde çocuklara has haylazlıkları, başına gelenler… Diğer "Hidayet Karakuş" Kitapları: 1. Şeytan Minareleri

02-15-2011 02:20 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Dikmen Yıldızı - Aka Gündüz - Ana Fikri

Dikmen Yıldızı - Aka Gündüz - Ana Fikri

Yayınevi: Toker Yayınları Basım Tarihi: 1990 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Bir karış karı, keskin ayazı tenha sokaklar ile berrak bir kış sabahı.Böyle günlerde Ankara, dünyanın en güzel şehri olur; en meşhur şehri olduğu gibi.Girintili, çıkıntılı mesafelerde tek tük, varlıklar kıpırdıyor. Eşeğine o bitmez tükenmez lahanalardan iki küfe yükletmiş ve sağrısına bir hindi sarkıtmış bahçeci, pazara geliyor. Burnu, kulakları kıpkırmızı bir polis,... Read more

02-15-2011 02:11 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Basın İlanı Böyle Yapılır! - Jim Aitchison - Ana Fikri

Basın İlanı Böyle Yapılır! - Jim Aitchison - Ana Fikri

Yayınevi: Okuyan Us Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2006 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Basın ilanı yüksek teknolojinin bütün imkanlarına rağmen hala etkili bir reklam yöntemi. Eski ama güvenilir. Basit ama çarpıcı. Üstelik sanıldığından da daha ilham verici ve kesinlikle zor. Reklam hakkında reklamcılıkların, reklamcılık öğrencilerinin, reklam görünce kanalı değiştirmeyenlerin hatta sokakta, gazetede, dergide, internette reklamlara rastlayan herkesin merak ettiği herşey... Read more

02-15-2011 02:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Dubliners - James Joyce - Ana Fikri

Dubliners - James Joyce - Ana Fikri

Yayınevi: Wordsworth Basım Tarihi: Aralık 1993 Kitap Türü: Okul Öncesi / Çizgi Roman Living overseas but writing, always, about his native city, Joyce made Dublin unforgettable. The stories in Dubliners show us truants, seducers, gossips, rally-drivers, generous hostesses, corrupt politicians, failing priests, amateur theologians, struggling musicians, moony adolescents, victims of domestic brutishness, sentimental aunts and poets, patriots earnest or cynical, and people simply striving to get by.... Read more

02-15-2011 01:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Herkes İçin İlkyardım - Ülkümen Rodoplu - Ana Fikri

Herkes İçin İlkyardım - Ülkümen Rodoplu - Ana Fikri

Yayınevi: Om Yayınevi Basım Tarihi: Kasım 2003 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat "Bu yüzyılın başında ortalama kırk-kırk beş yıl olan insan hayatı bilgi gelişimi, teknolojik ilerleme ve insan hayatını iyileştirmeyi amaçlayan politikalarla uzamış ve gelişmiş ülkelerde yetmiş-yetmiş beş yıl olmuştur. Bu otuz yıllık farkta ilkyardım müdahalelerinin payı büyüktür. İlkyardımda asıl amaç tedavi etmek değil, hastalık ya da kaza sonucunda insanın geri dönülmez... Read more

02-15-2011 01:41 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Hayran Olunası Casanova - Philippe Sollers - Ana Fikri

Hayran Olunası Casanova - Philippe Sollers - Ana Fikri

Yayınevi: Ayrıntı Yayınları Basım Tarihi: Mayıs 2002 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Çağdaş Fransız edebiyatının yenilikçi ve putkırıcı yazarlarından Philippe Sollers, Hayran Olunası Casanova başlıklı bu ilginç çalışmasında, XVII. yüzyılın adı dillere destan olmuş en renkli kişiliklerinden birini, Giacomo Casanova yı, anılarından yola çıkarak, yepyeni bir bakış açısıyla irdeliyor. Kökleşmiş ve yüzeysel bilgilerimizle sadece çapkınlığın bir timsali... Read more

02-15-2011 01:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bedenlere İnanır mısınız? - Tarık Günersel - Ana Fikri

Bedenlere İnanır mısınız? - Tarık Günersel - Ana Fikri

Yayınevi: Om Yayınevi Basım Tarihi: Nisan 1999 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Bir söz ağzınızdan çıkana kadar size aittir; sonra siz ona ait olursunuz. "Gerçek şu ki hiçbir beden çağırma seansına katılmış değilim." "Hiç mi?" "Hiç." "Peki ya kendi bedeniniz? Kendi bedeninizle de mi ilişkiniz olmadı? Etmeyin canım." "Lütfen iznim olmadan zihnimi okumayın." "Lütfen iznim olmadan yalan söylemeyin." "Haksız bir... Read more

02-15-2011 01:20 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Çocuğunuzu Anlama Rehberi - Linda C.Mayes - Ana Fikri

Çocuğunuzu Anlama Rehberi - Linda C.Mayes - Ana Fikri

Yayınevi: Beyaz Balina Yayınları Basım Tarihi: Mayıs 2006 Kitap Türü: Kadın / Aile Mayo Clinic Aile Sağlığı Kitabı nın tıbbi referans adına yaptığı şeyi, bu kitap ebeveynlik ve çocuk gelişimi adına yapıyor; Yale Çocuk Araştırma Merkezi nde çalışan dünyaca ünlü uzmanlar, ebeveynler için, çocuklarını yetiştirirken karşılaştıkları ana sorunlara yönelik çok önemli ve yararlı bilgiler sunuyorlar. Özellikle gelişim konularına odaklanan bu kitap, Yale... Read more

02-15-2011 01:10 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Gurbeti Ben Yaşadım - Ahmed Günbay Yıldız - Ana Fikri

Gurbeti Ben Yaşadım - Ahmed Günbay Yıldız - Ana Fikri

Yayınevi: Timaş Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2007 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Gerçekler karşımıza ansızın ve acımasızca çıkabilirler. Çekilen çileleri gönül gergefinde işleyenler. sizin yaşadığınıza kendi hasretlerini de eklediğinde asıl gurbeti ona yaşatmış olduğunuzu fark edersiniz. Yaşanmış bir olaydan hareketle kurgulanan bu roman. sizi gerçek bir hayat öyküsüne karışmaya davet ediyor. Diğer "Ahmed Günbay Yıldız" Kitapları: 1.... Read more

02-15-2011 01:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Çin den Peru ya Dünya Şiirinden Çeviriler - Cevat Çapan - Ana Fikri

Çin den Peru ya Dünya Şiirinden Çeviriler - Cevat Çapan - Ana Fikri

Yayınevi: İyi Şeyler Yayıncılık Basım Tarihi: Eylül 1998 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat KIŞ GECESİİşte gene o kış gecesi, karanlık damlıyor köy kulesinden,ırmağı sisler bürümüş,büyük serhas ve akdiken sarmış,Ey yoldaş, dertlisin gene: artıkyer yok bize ovalarda.Sessizce ağlıyorsun toprağın için burada: ısırıp alacalı mendilinibir kurdun dişleriyle: uyandırma, ayağını bir kovuğa sokupyanında uyuyan çocuğu. Kimseler hatırlatmasın bizeanlarımızı,kimse... Read more

02-15-2011 00:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Çanakkale Savaşları ve Gezi Rehberi - Talha Uğurluel - Ana Fikri

Çanakkale Savaşları ve Gezi Rehberi - Talha Uğurluel - Ana Fikri

Yayınevi: Kaynak Kitaplığı Basım Tarihi: Mart 2003 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Dünya devletlerini Çanakkale Savaşı na hazırlayan sebepler...Savaşın aktörleri ve bu kişilerin icraatları.Deniz ve Kara Savaşları nın tüm detayları. Ayrı katagoriler halinde ele alınmış savaş sahneleri.Savaştan yıllar sonra ortaya çıkan olağanüstü, sırlı olaylar.Herkesin rahatlıkla anlayabileceği bir üslup.Hepsi renkli ve kolay anlaşılır birçok harita. O günleri günümüze... Read more

02-15-2011 00:40 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Bin Bir Gece Masalları 1 - Bilinmiyor - Ana Fikri

Bin Bir Gece Masalları 1 - Bilinmiyor - Ana Fikri

Yayınevi: Say Yayınları Basım Tarihi: Haziran 2004 Kitap Türü: Masal / Çizgi Roman Bir varmış bir yokmuş, çok eski zamanlarda bir Çin padişahının başkentinde karısı ile oğlunun geçimini güçlükte sağlayan Mustafa adlı yoksul bir terzi, bu terzinin de Alaaddin adında, dikbaşlı, huysuz ve terbiyesiz bir çocuğu varmış. Alaaddin biraz büyüyünce onu artık evde tutamaz olmuşlar. Diğer "Bilinmiyor" Kitapları: 1. Adım Adım Ms... Read more

02-15-2011 00:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hızlı Gazeteci 14. Kitap Sevmek Bir Çok Şeyi Göze  - Necdet Şen - Ana Fikri

Hızlı Gazeteci 14. Kitap Sevmek Bir Çok Şeyi Göze - Necdet Şen - Ana Fikri

Hızlı Gazeteci 14. Kitap Sevmek Bir Çok Şeyi Göze - Necdet Şen - Özeti, Hızlı Gazeteci 14. Kitap Sevmek Bir Çok Şeyi Göze Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Parantez Yayınları Basım Tarihi: Şubat 2003 Kitap Türü: Çizgi Roman / Çizgi Roman Neden bu kadar yalnızım?Şöyle yürekli bir sevdam olmıyacak mı?Bir sürü insan birileriyle iyi kötü yaşayıp gidiyor işte...Ben niye hiç bi kadınla uzun süreli bi ilişki kuramıyorum?Nedir arayıp da... Read more

02-15-2011 00:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hayat Bilgisi Öğretimi ve Öğretmen Kılavuzu - Veysel Sönmez - Ana Fikri

Hayat Bilgisi Öğretimi ve Öğretmen Kılavuzu - Veysel Sönmez - Ana Fikri

Yayınevi: Anı Yayıncılık Basım Tarihi: Ocak 1996 Kitap Türü: Ders Kitapları / Yabancı Dil ... Bu yapıtta önerilen günlük ders (ünite) planları, benim tarafımdan hazırlanmış, değişik okullarda çok sayıda öğretmen ve öğretmen adayı tarafından uygulanmış, geçerliği ve güvenirliği sağlanmış; eksikleri giderilmiş, yanlışları düzeltilmiş olanlardır. Bunlar olmuş bitmiş planlar değildir; tersine her uygulamadan sonra düzeltilip, yeniden uygulanabilecek;... Read more

02-15-2011 00:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bozkurt - Lotus Davası - Mustafa Balcıoğlu - Ana Fikri

Bozkurt - Lotus Davası - Mustafa Balcıoğlu - Ana Fikri

Bozkurt - Lotus Davası - Mustafa Balcıoğlu - Özeti, Bozkurt - Lotus Davası Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Nobel Kitap Basım Tarihi: Aralık 2003 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat "Birgün Atütürk beni nezdlerine çağırdılar. Meseleyi bir daha izah etmemi istediler. Anlattım ve sözlerimi şöyle tamamladım: -Paşam, La Haye Adalet Divanı na gidelim. Kimin haklı olduğu orada meydana çıksın. Ben hakkımızdan eminim. Müsaade ederseniz davamızı ben müdafaa... Read more

02-15-2011 00:00 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Geminin En Altındaki - Gönül Özgül - Ana Fikri

Geminin En Altındaki - Gönül Özgül - Ana Fikri

Yayınevi: Bilgi Yayınevi Basım Tarihi: Haziran 1991 Kitap Türü: Öykü / Edebiyat Türkiyeli bir genç kızın Türkiye ile Almanya arasında kurulu bir salıncakta salınışı bu öyküler. Göçler her zaman ağrılıdır; insanoğlunun anlatısı serüvenleridir. Geminin En Altındaki, göçten de öte, insanlarımızın, iki ayrı kültürün salınımında, topluma, törelere, sonra da kendilerine yabancılaşması, yalnızlığı, eleştrisidir. Bu kitapta okur; okuduğu öykülerin... Read more

02-14-2011 23:40 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Ejderha Savaşçısı - Rabia Kadir - Ana Fikri

Ejderha Savaşçısı - Rabia Kadir - Ana Fikri

Ejderha Savaşçısı - Rabia Kadir - Özeti, Ejderha Savaşçısı Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Pegasus Yayıncılık Basım Tarihi: Ekim 2009 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Ben bir Uygur’um. Ben bir barış kadınıyım. Eskiden beri Uygurlar işkenceye maruz kaldılar ve yabancıların boyunduruğu altında yaşamaya mahkum edildiler. Her zaman zulüm ve ölümle yüz yüzeydik. Ben, bugün benim savaştığımdan çok daha uzun süre, özgürlüğü ve bağımsızlığı için... Read more

02-14-2011 23:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Eski Çin Bilgeliği - Dr. Davut İbrahimoğlu - Ana Fikri

Eski Çin Bilgeliği - Dr. Davut İbrahimoğlu - Ana Fikri

Yayınevi: Meta Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2001 Kitap Türü: Mantık / Felsefe Eski Çin Bilgeliği, aradan binlerce yıl geçmesine rağmen asla eskimeyen değerleri, yalın ve anlaşılır biçimde bizlere sunuyor. Bu değerli bilgileri kolayca edinebilmemiz ve yaşamlarımıza uygulayabilmemiz için bize düşen, onları tekrar tekrar okumak ve içerdikleri bilgeliği uygulayarak özümsemektir. Diğer "Dr. Davut İbrahimoğlu" Kitapları: 1. Ruhsal... Read more

02-14-2011 23:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hastalanmadan Yaşayın - Sağlığı Korumak Hastalığı  - Dr. Yegane Mutlu - Ana Fikri

Hastalanmadan Yaşayın - Sağlığı Korumak Hastalığı - Dr. Yegane Mutlu - Ana Fikri

Hastalanmadan Yaşayın - Sağlığı Korumak Hastalığı - Dr. Yegane Mutlu - Özeti, Hastalanmadan Yaşayın - Sağlığı Korumak Hastalığı Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Okyanus Yayınları Basım Tarihi: Mayıs 2009 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Çağımızın en büyük problemlerinden olan şişmanlık fizyolojik, psikolojik, hormonal, metabolik, organik, sistemik, estetik ve sosyal etkisiyle yaşam kalitesini ve süresini olumsuz yönde etkileyen bir hastalık olarak... Read more

02-14-2011 23:00 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Acıtan Açılar - Kjartan Poskitt - Ana Fikri

Acıtan Açılar - Kjartan Poskitt - Ana Fikri

Yayınevi: Timaş Yayınları Basım Tarihi: Ağustos 2009 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Sizden önce trigonometri görmüş olanlardan Off! Tam bir kâbus! , Sınıfta kimse anlamadı! Muhteşem zekâmla ben bile!.. gibi korkutucu sözler, yakınmalar duymuşsunuzdur. Gözleriniz korkmuş, dudaklarınız uçuklamıştır. Bu gizemli konuyu korkarak merak etmişsinizdir. Neyse ki bütün korkuları bitirecek bir çare bulundu! Bu sayede trigonometrinin üstesinden gelmekle kalmayacak,... Read more

02-14-2011 22:50 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Genel Muhasebe 1 - Gülsevil Yıldız - Ana Fikri

Genel Muhasebe 1 - Gülsevil Yıldız - Ana Fikri

Yayınevi: Detay Yayınları Basım Tarihi: Mart 2009 Kitap Türü: Yardımcı Kitaplar / Yabancı Dil Bu kitabın amacı, muhasebe eğitimine yeni başlayanlara ve özellikle Meslek Yüksek Okullarının birinci yarıyılında okutulan GENEL MUHASEBE dersini alan öğrencilere, temel muhasebe bilgilerini ve muhasebenin teknik yapısını yalın bir dille ve çok sayıda örnekle anlatmak ve böylece muhasebe gibi teknik bir konunun temel mantığının daha kolay anlaşılmasına ve uygulanmasına... Read more

02-14-2011 22:40 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
HTML 4: Web Tasarımı - Molly E. Holzschlag - Ana Fikri

HTML 4: Web Tasarımı - Molly E. Holzschlag - Ana Fikri

Yayınevi: Sistem Yayıncılık Basım Tarihi: Ekim 2000 Kitap Türü: Bilgisayar / Teknoloji Bir Web sitesinin hayalini kurmaktan başlayıp sayflarının oluşturulmasına, bir site yapısı kazanmasına, bunun için gereken tüm araçların ve programların kullanımına, sitenizin yayınlanma öncesi denetimine, sitenin yayınlanmasına, tanıtımının ve bakımının yapılmasına ve hatta bu siteden nasıl para kazanacağına kadar; yani işin en başından en sonuna kadar tüm işlerde eksiksiz... Read more

02-14-2011 22:36 - yazan Misafir son yazılan Mesajı göster
Bir Bayram Günü - Mehmet Atilla - Ana Fikri

Bir Bayram Günü - Mehmet Atilla - Ana Fikri

Yayınevi: Bilgi Yayınevi Basım Tarihi: Mart 2003 Kitap Türü: Okul Öncesi / Çizgi Roman Sevgili çocuklar; günlerinizi bayram coşkusuyla geçirmenizi sağlayacak kitaplardan biri: Bir ağacın hüznünü, bir kedinin dostluğunu, yaşıtlarınızdan birinin inanılmaz güzellikteki düşünü paylaşabileceğiniz öyküler... Diğer "Mehmet Atilla" Kitapları: 1. Tuhaf Yaratıklar Çiftliği

02-14-2011 22:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bulutların Üstüne Tırmanırken - Cem Kozlu - Ana Fikri

Bulutların Üstüne Tırmanırken - Cem Kozlu - Ana Fikri

Yayınevi: Remzi Kitabevi Basım Tarihi: Mayıs 2007 Kitap Türü: Öykü / Edebiyat THY, Bir Dönüşüm Öyküsü Uzun yıllarını THY ye vermiş, şirketin dünya standartlarına ulaşmasını sağlamış başarılı yönetici Cem Kozlu, Türkiye nin en büyük kuruluşlarından biri olan THY nin bulutların üstüne tırmanışının öyküsünü anlatıyor... THY nin tarihçesi, havacılık bilgileri, dünya havayolları şirketlerinin yaşadığı krizler ve kazalar... Bunların yanı sıra,... Read more

02-14-2011 22:23 - yazan Misafir son yazılan Mesajı göster
Ceza Muhakemesi Hukukunda Muhakemenin Yenilenmesi - Ahu Karakurt - Ana Fikri

Ceza Muhakemesi Hukukunda Muhakemenin Yenilenmesi - Ahu Karakurt - Ana Fikri

Yayınevi: Seçkin Yayıncılık Basım Tarihi: Haziran 2009 Kitap Türü: Hukuk / Genel .Ceza Muhakemesi Hukukunda Muhakemenin Yenilenmesi Kurumunun Esasları.Muhakemenin Yenilenmesi Nedenleri.Muhakemenin Yenilenmesi MuhakemesiKitapta, 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK), yürürlükten kaldırdığı 1412 sayılı Ceza Muhakemeleri Usulü Kanunu nda (CMUK) bulunan düzenlemelere büyük ölçüde paralel olarak muhakemenin yenilenmesi kurumuna yer vermiştir. Ancak CMK daki muhakemenin... Read more

02-14-2011 22:20 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Kitap tanitimlari Tools