Geleceğin Toplumunda Yönetim / Ciltli - Peter F. Drucker - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 03-27-2011 (20:20)   Son Mesaj: 03-27-2011 (20:20)    Cevap: 0    Gösterim: 1924  

03-27-2011

Geleceğin Toplumunda Yönetim / Ciltli - Peter F. Drucker - Ana Fikri

Yayınevi: Hayat Yayıncılık
    Basım Tarihi: Mayıs 2003
    Kitap Türü:

Geleceğin Toplumunda Yönetim Geleceğin Toplumunda Yönetim, Peter Drucker m son beş yıldaki gelecek öngörü l eriyle ilgili en çarpıcı makalelerinin bir derlemesidir. Çarpıcı ve açık bir şekilde, Drucker, proaktif bir yönetim için bugünün toplumunun ve iş dünyasının karşılaşacağı en kritik konuları tavsiyeler, uyanlar ve talimatlar da sunarak sıralıyor. Beş bölüme ayrılan eser, bilgi devrimini ve onun oluşturduğu bilgi toplumunu analiz ederek başlıyor. Son zamanların tahmin edilmesi güç demografik, ekonomik ve sosyal dönüşümlerini irdeleyerek geleceğin toplumunun bir alt yapısını çizmeye çalışıyor. Örneğin, gelişmiş dünyada genç nüfusun sayısındaki hızlı düşüş, büyük pazarın olanaklarında ve yapısında büyük bir gedik açacak gibi görünüyor. Bilgi teknologlanna doymaya başlayan bir işgücü içinde geleneksel personel politikaları hızla modası geçmiş hale dönüşüyor. O halde onların yerini ne alacak? Ve girişimciler, artan bir şekilde, girişimcinin işçisi olmaksızın onun hesabına çalışan insanlardan oluşan işgücünü nasıl yönetecekler? Drucker m çalışması, dünyanın en ünlü yayınlarından bazılarında -The Economist, Harvard Business Review ve Wall Street Journal da- baş sayfalarda yer almıştır. Bu kitap, bugünün değişimlerinin geleceğin ekonomik ortamını nasıl etkileyeceğini bilmek isteyenler için önemli bir kaynaktır.

Diğer "Peter F. Drucker" Kitapları:

1. Klasik Drucker
    2. 21. Yüzyıl İçin Yönetim Tartışmaları
    3. Fırtınalı Dönemlerde Yönetim
    4. Sonuç İçin Yönetim
    5. Yönetim Uygulaması
    6. Kapitalist Ötesi Toplum

Geleceğin Toplumunda Yönetim / Ciltli - Peter F. Drucker - Ana Fikri Yorumları