MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (http://www.muhakeme.net/forum/)
-   Kitap Tanitimi (http://www.muhakeme.net/forum/kitap-tanitimi/)
-   -   Başka Kentler,Başka Denizler Cilt 2 - Murat Belge - Ana Fikri (http://www.muhakeme.net/forum/kitap-tanitimi/82541-baska-kentlerbaska-denizler-cilt-2-murat-belge-ana-fikri.html)

alptraum 03-17-2011 01:40

Başka Kentler,Başka Denizler Cilt 2 - Murat Belge - Özeti
 

Başka Kentler,Başka Denizler Cilt 2 - Murat Belge - Özeti, Başka Kentler,Başka Denizler Cilt 2 Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: İletişim Yayınları
Basım Tarihi: Temmuz 2007
Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Murat Belge, Başka Kentler, Başka Denizler`in 2. cildinde, "seyahatname"sine devam ediyor. Bu "seyahatname" de de kültür, tarih, yemek, insanlar, edebiyat ve sanat; ülkelerin, şehirlerin içlerinde yaşadıkları şekliyle, dönemler arası farklılaşan zenginlik ve fakirlikleriyle anlatılıyor. Amerika bu ciltte yine başköşede ama bu sefer orta-batı özellikle öne çıkıyor; hem de Amerikan siyasal düşüncesinin, siyasal işleyişinin tarihine vurgu yapılarak, incelenerek. Sonra başka bir kıtaya, Afrika`ya uzanıyor "seyyah" ın yolu; Güney Afrika`yı geziyor. Kara kıtanın, kara kaderli bu parçasını anlatıyor. Birinci ciltte de yer alan Orta Avrupa ise, coğrafyanın yine büyük parçası Almanya ile kendine iri bir pay kapıyor. Böylece tarihsel ve kültürel bir Avrupa aktörü, Orta Avrupa anlatısını tamamlamak üzere seyahatnamedeki yerini alıyor. Akdeniz`in iki istisnai ülkesi İspanya ve Portekiz, uzun uzun, neredeyse bütün o yılankavi sokaklarında okuyucuları gezdirerek karşımızda beliriveriyor. Kuzey Avrupa`dan İsveç ve o kadar kuzeyde olmayan Belçika ile kitabın Avrupa kısmı kapanıyor. Bir süre Dubai`de dolaşıyoruz. Kore ise Uzak Asya`nın kitaba davetli tek konuğu. Murat Belge`nin her zamanki rahat dili, esprileri ile "dünyayı gezdirdiği" bu seyahatname, üçüncü ve dördüncü ciltleriyle devam edecek.

Diğer "Murat Belge" Kitapları:

1. Sadık Özben'in Toplu Eserleri 1
2. İstanbul'un Sayfaları
3. Balkan Literatures in the Era of Nationalism
4. İstanbul un Sayfaları
5. Edebiyat Üstüne Yazılar
6. Osmanlı da Kurumlar ve Kültür
7. Tarih Boyunca Yemek Kültürü
8. Başka Kentler Başka Denizler Cilt 1


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 15:24 .

vBulletin® Sistem Jelsoft Enterprises Ltd. © 2000- 2020
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük


Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.