Evli misiniz, eşli misiniz? - Yasemin Yalçın Aktosun - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 02-26-2011 (21:20)   Son Mesaj: 06-17-2011 (00:56)    Cevap: 1    Gösterim: 1174  

02-26-2011

Evli misiniz, eşli misiniz? - Yasemin Yalçın Aktosun - Ana Fikri

Yayınevi: Timaş Yayınları
    Basım Tarihi: Şubat 2007
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Danışman Psikolog Yasemin Yalçın Aktosun, evli çiftlere Evli misiniz, eşli misiniz? diye soruyor. Evli çiftlere olduğu kadar evlenme hazırlığında olanlara da seslenen bu soru, bizleri evlilik olgusu üzerine bir kere daha düşünmeye çağırıyor. Evlilik ve Aile Terapisi konusunda uzmanlık eğitimi alan Aktosun, Zaman gazetesinin Ailem dergisinde yazdığı yazılar ve STV, Mehtap TV ve Burç FM de yaptığı programlarla okurların tanıdığı bir isim. Aktosun, Evli misiniz, Eşli misinizde evlilikte eş olma bilincinin önemi günlük hayatın içinden örneklerle gösteriyor. Kitapta insanın eşine aklen, kalben, ruhen ve bedenen evet diyebilmesinin önemini anlatan yazar, evlilik denince akla gelecek hemen her konuya değiniyor. Evlilik öncesinde karşı tarafı tanıma, evlilik için ideal yaş, nişanlılık döneminde yaşananlar, düğün hazırlıkları, evlilik arefesi bunalımları, evlilik anlaşması, eşle arkadaşlık, evlilik ve iş hayatı, evlilik ve ebeveynlik, evlilik ve cinsel hayat gibi konulara değiniyor. ""Teklifine cevabım; aklen, kalben, bedenen, ruhen evet... Yıllar önce, işte bu cevabı veren ve evliliğe merhaba diye genç kız bendim. Çok şükür ki eşime "evet demişim. Evli misiniz, Eşli misiniz de, mesleki ve bireysel tecrübelerimin yardımıyla evlilikte "eş olma bilincinin önemini anlatmaya çalıştım. "Evlilik nedir? Neden önemlidir? Evlilikte karşılaştığımız problemlere yaklaşımımız nasıl olmalı? İdeal bir eş nasıl davranır? gibi sorulara cevap aradım. Amacım, sağlıklı seyreden evliliklerin kurulmasına küçük bir katkı sağlamaktı. Bunun için, ideal evliliğe dair bir tablo çizmeye gayret ettim. Şimdi sizleri kitap sayfaları arasında seyahate davet ediyorum."

Diğer "Yasemin Yalçın Aktosun" Kitapları:

1. Lütfen! Benim İçin
    2. Problem Çocuk mu?

Evli misiniz, eşli misiniz? - Yasemin Yalçın Aktosun - Ana Fikri Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  06-17-2011, 00:56

--->: Evli misiniz, eşli misiniz? - Yasemin Yalçın Aktosun - Özeti

Seni çok seviyorum ablam. Görmeden sevmek bu olsa gerek. Sizi radyodan takip ediyordum. Ama şimdi pek takip edemiyorum. Canım ablam benim. Inşallah bir yerde karşılaşırız
    Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Misafir Ziyaretci