Birbirimize - Ahmet Tulgar - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 02-24-2011 (13:00)   Son Mesaj: 02-24-2011 (13:00)    Cevap: 0    Gösterim: 579  

02-24-2011

Birbirimize - Ahmet Tulgar - Ana Fikri

Yayınevi: Everest Yayınları
    Basım Tarihi: Haziran 2009
    Kitap Türü: Öykü / Edebiyat

Gazete yazıları, öyküleri ve romanı ile yazı dünyamızın aykırı sesi olan Ahmet Tulgar, içinde yer aldığı toplumun hep kıyısında durarak gözlemlerini sürdüren bir yazar. Kendi sesinin özgünlüğünü korumasının belki de en önemli nedeni bu.Birbirimize de yer alan öykülerinde de Tulgar, her zamanki gibi kıyıdan bakmayı sürdürüyor. An ların tanığı olan bu öyküler aynı zamanda onun ne büyük bir dil ustası olduğunu da ortaya koyuyor. Diliyle kendi kozasını örüyor, dil aracılığıyla dünyasını yeniden yapılandırıyor.Çağdaş edebiyatımızın gerçekten özgün olan seslerini merak edenler, Ahmet Tulgar ın yazısını izleyenler için Birbirimize bulunmaz ipuçlarıyla dolu bir öykü kitabı."Lavabonun sabunluğundan aldığım sabunla ellerimi bir kez daha küvetin armatürünün altında yıkadım. Ancak şimdi sevişmemizi başından sonuna, elden geldiğince, mümkün mertebe hatırlamaya çalışabilir, hatırladıklarımı bu hayattan aldıklarımın defterine kaydedebilirdim...."

Diğer "Ahmet Tulgar" Kitapları:

1. Evsiz Ulke Hikayeleri
    2. Ben Onlardan Biriyim
    3. Volkan ın Romanı
    4. Ne Olmuş Yani Korsan Yazılar
    5. Mahallede Herkes Kahramandır
    6. Tam Yakalandığımız Yerden

Birbirimize - Ahmet Tulgar - Ana Fikri Yorumları