Hayat Bilgisi Yaşasın Hayat 3 - Osman Müftüoğlu - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 02-21-2011 (17:50)   Son Mesaj: 02-21-2011 (17:50)    Cevap: 0    Gösterim: 1068  

02-21-2011

Hayat Bilgisi Yaşasın Hayat 3 - Osman Müftüoğlu - Ana Fikri

Yayınevi: Doğan Kitap
    Basım Tarihi: Mayıs 2005
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Osman Müftüoğlu kolesterolümün yüksek olduğunu keşfeden ilk doktor oldu. O günkü şaşkınlığımı hâlâ çok iyi hatırlıyorum. Tabiî paniğimi de... Müftüoğlu o günlerde bana doktorluğu aşan bir yardımda bulundu. Bana bir tür "hayat koçluğu" yaptı. Her günü keyifle yaşamamı sağlayacak bir rehberlik de diyebilirsiniz. İşte bu tecrübe nedeniyle, onun birinci kitabı olan Yaşasın Hayaf daha proje aşamasında izlemeye başladım. O kitaba inanan ilk insanlardan biri oldum. Kitabın ruhunu iyi okuduğum için, çok tutulacağına da emindim. Bu görüşümde yanılmadım. Kitaplar haftalar boyunca bestseller listesinin başında kaldı. İnsan vücudu sadece organlarımızdan ibaret bir kütle değil. O aynı zamanda ruhumuzu taşıyan beden. Her ikisinin iyi bakıma da insanın ihtiyacı var. Zaten mutluluk dediğimiz şey de ancak bu harmoni üzerine inşa edilebilir. Osman Müftüoğlu, bize bu harmoniyi nasıl inşa edebileceğimizi anlatıyor. Bu, tababetin klasik sınırlarını aşan bir şey. Bir hayat koçluğu, bir yaşam guruluğu da diyebilirsiniz. O nedenle tavsiyem şu: bu kitabı okurken, fona çok sevdiğimiz hafif bir müziği de koyun. O müzik, bedeninize ve ruhunuza saygının şahidi olsun. Ruhunuzun bir taraflarına o muhteşem cümleyi asın: "Her gün önemlidir." Bunun kapısını da, işte bu kitapta yazılı olanlar açıyor. - Ertuğrul Özkök

Diğer "Osman Müftüoğlu" Kitapları:

1. İkinci Hayat
    2. Kolay Diyet
    3. Yaşasın Yemek - Beslenme ve Kilo Yönetimi
    4. Derin Güzellik - Dermantoloji
    5. Yaşam Reçeteleri
    6. Mutlu Yaşama Sanatı / Hayat Her Gün Yeniden Başlar
    7. Çay Bir Mucizedir
    8. Hafifleyin Gençleşin

Hayat Bilgisi Yaşasın Hayat 3 - Osman Müftüoğlu - Ana Fikri Yorumları