MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (http://www.muhakeme.net/forum/)
-   Kitap Tanitimi (http://www.muhakeme.net/forum/kitap-tanitimi/)
-   -   Geçmişten Gelen Konuklar Zaman Bisikleti 2 - Bilgin Adalı - Ana Fikri (http://www.muhakeme.net/forum/kitap-tanitimi/65983-gecmisten-gelen-konuklar-zaman-bisikleti-2-bilgin-adali-ana-fikri.html)

tasfirin77 01-20-2011 18:30

Geçmişten Gelen Konuklar Zaman Bisikleti 2 - Bilgin Adalı - Ana Fikri
 Yayınevi: Can Yayınları
Basım Tarihi: Ocak 2004
Kitap Türü: Okul Öncesi / Çizgi Roman

Bu dizinin ilk kitabı olan Zaman Bisikleti inde, Yağmur ile Damla, babalarıyla birlikte günümüzden tam yüz bin yıl öncesine gidiyorlar, Karain Mağarası ndaki bir kabilenin yaşadıklarına, Çuka ile Anin in ilginç buluşlar yapmalarına tanık oluyorlardı. Geçmişten Gelen Konuklar da iki kardeşle babalarının bu heyecan verici yolculukları sürüyor.

Diğer "Bilgin Adalı" Kitapları:

1. Alev Kız Aninna
2. Barış ın Uçurtması
3. Genlerin Şifresi
4. Kralın Adaleti
5. Gençler İçin Gılgamış Destanı
6. Zamanda Kaza Zaman Bisikleti 3
7. Atlantis in Çocukları
8. Havşan Öyküleri
9. Oğuz Kağan Destanı

Misafir 03-30-2011 10:56

--->: Geçmişten Gelen Konuklar Zaman Bisikleti 2 - Bilgin Adalı - Özeti
 

Alıntı:

zaman bisikleti kitabinin ozeti-Geçmişten Gelen Konuklar Zaman Bisikleti 2 - Bilgin Adalı - Özeti
ya ben kitabın özetini istiyom siz kitabın arkasındaki şeyi yazıyonuz böyle şey olmaz yani

betül 04-02-2011 12:34

--->: Geçmişten Gelen Konuklar Zaman Bisikleti 2 - Bilgin Adalı - Özeti
 

benim aradığım kitap turuncu ciltli

BETÜL 04-07-2011 20:24

--->: Geçmişten Gelen Konuklar Zaman Bisikleti 2 - Bilgin Adalı - Özeti
 

Benİm dedİĞİm turuncu kapakli

Misafir 05-02-2012 20:34

→ Geçmişten Gelen Konuklar Zaman Bisikleti 2 - Bilgin Adalı - Ana Fikri
 

ana fikir dioz kıtmısınızzzzzzzzzzzzzzzzzzzz!! başimain belasınızzzzzz sizin yüzünüzden okulistigime giremedim ulaaaaaaannnnnnnnnnnn

safinaz 05-02-2012 21:25

Alıntı:

Misafir´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 145432)
ana fikir dioz kıtmısınızzzzzzzzzzzzzzzzzzzz!! başimain belasınızzzzzz sizin yüzünüzden okulistigime giremedim ulaaaaaaannnnnnnnnnnn

Sende kitabı okusaydın ordan ana fikrini çıkarsaydın tembel bücür.

Yardımsever 11-27-2012 14:01

→ Geçmişten Gelen Konuklar Zaman Bisikleti 2 - Bilgin Adalı - Ana Fikri
 

2.1.Kitabın Künyesi
Kitabın Adı: Geçmişten Gelen Konuklar
Yazarı: Bilgin ADALI
Resimleyen: Kutlay SINDIRGI
Yayın Evi: Can Çocuk Yayınları
2.2.Kitabın Özeti
Yağmur ile Damla, babalarıyla birlikte günümüzden tam yüz bin yıl öncesine gidiyorlar, Karain Mağarası'ndaki bir kabilenin yaşadıklarına, Çuka ile Anin'in ilginç buluşlar yapmalarına tanık oluyorlardı. Her gidişlerinde çok uzaktan mağarayı izlemekle yetiniyorlar ve ellerinden geldiğince kimselere gözükmemeye çalışıyorlar.
Zaman bisikletini kullanıp sık sık zamanda yolculuk yaparak Karain mağarasını gözlemeye gidiyorlar. Her gittiklerinde biraz daha tedbirsiz davranıyorlar ve birkaç kez kabile reisi olan Çuka tarafından yakalanıyorlar, fakat başlarını belaya sokmadan her şeyi düzeltmeyi beceriyorlar. Bir keresinde Çuka ve Anin'ini de alıp günümüze getiriyorlar ve onlara günümüz dünyasını tanıtmaya çalışıyorlar. Çuka ve Anin tam 10 gün evlerinde misafir olarak kalıyor ve 10 neşeli gün geçiriyorlar. Çuka kendi zamanına dönerken günümüz dünyasından bir şeyleri kendi zamanına ve kabilesine götürmek istiyor fakat böyle bir şeyin olması tarihin akışını değiştireceği için yazarımız bunu göze alamıyor ve izin vermiyor. Çuka ve Anin 10 gün kaldıktan sonra kendi zamanlarına, bundan tam yüz bin yıl öncesine geri dönerken Çuka gizlice yanına bir el aynası alıyor ve kimse bu olayı fark etmiyor. Yazarımız ve kızları Damla ile Yağmur, her şeyden habersiz bir şekilde Çuka ve Anin'i yüz bin yıl öncesine, Karain mağarasına geri götürüyorlar. Çuka ve Anin'i bıraktıktan sonra geri dönüyorlar fakat çok farklı bir dünya karşılıyor onları, Çuka'nın aldığı o küçük el aynası tarihin seyrini değiştirmişti. Böyle bir şeyin olmuş olabileceğini düşünen yazarımız tekrar Karain'e dönerek Çuka'nın ne aldığını öğrenir ve ondan geri alır. Daha sonra kendi zamanına dönerek durumu gözlemler ve rahat bir nefes alır çünkü her şey düzelmiştir. Bunca olaydan ders almayan Damla ve Yağmur'un aklına çok parlak bir fikir gelir. Durumu anne ve babalarına anlatırlar fakat yazarımız duruma çok temkinli yaklaşır. Her ne kadar korksa da merakına yenilir ve fikri kabul ederek uygulamaya başlar. Fikir bir takım alet edevatla yüz bin yıl öncesine Karain'e gidip Çuka'nın halkına bir takım kolaylıklar öğretmektir, tabi ki zamanı tekrar düzeltmek şartıyla. Tam bir hafta Karain'de kalarak Çuka'nın halkına eğitim verirler ve sonra zaman bisikletine binip zamanda ilerleyerek ileride neler olacağını gözlerler. Fakat işler iyi gitmemiştir, Çuka'nın halkı hastalanarak ölmeye başlamıştır. Yazarımız ve kızları hemen geri dönerek bu durumu düzeltirler ve kendi zamanlarına doğru hızlı bir şekilde yol alır.
Yaşanan bunca olaydan sonra iyice akıllanan yazarımız ve kızları bir daha zaman bisikletini kullanmamaya karar verirler. Her şeyin düzeldiğinden iyice emin olurlar. Ne kadar istemeseler de zaman bisikletine veda etmek zorunda olduklarını bilirler ve zaman bisikletini bir daha kullanmama kararlarını uygulamaya koyarlar. Zaman bisikletini ortadan kaldırırlar ve o günden sonra bir daha asla kullanmazlar.


Not: Kendim çıkardım özeti bu sebeple hatalar ya da hoşunuza gitmeyen kısımlar olabilir ama olumsuz fikirlerinizi beyan etmezseniz çok mutlu olurum..

Misafir 03-05-2013 20:54

bence çok güzel bir özet tebrikler !!!

Misafir 03-16-2013 12:24

yardımsever çok sağol senin sayende pekiyi alıcam

Misafir 03-16-2013 12:26

yardımsever peki sen kaç aldın


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 01:02 .

vBulletin® Sistem Jelsoft Enterprises Ltd. © 2000- 2020
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük


Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.