Dağıstan Kılıçlarının Parlaması İmam Gazi Muhammed - Muhammed Tahir el - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 01-14-2011 (17:10)   Son Mesaj: 01-14-2011 (17:10)    Cevap: 0    Gösterim: 1214  

01-14-2011

Dağıstan Kılıçlarının Parlaması İmam Gazi Muhammed - Muhammed Tahir el - Ana Fikri

Yayınevi: İnsan Yayınları
    Basım Tarihi: Ocak 1999
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Gimri, 28 Eylül 1838"Ben, Kafkasya nın hürriyeti için silaha sarılan muhariplerin en hakiri Şamil, Tanrı nın himayesini Çarların efendiliğine feda etmemeğe ahdeden özü-sözü doğru bir Müslüman ım. Çar Birinci Nikola yı tanımadığımı, onun iradesinin bu sarp dağlarda sökmeyeceğini General Klugenav a anlayabileceği bir dilden tekrar tekrar söylemiştim.Sanki bu sözler taşa söylenmiş gibi, Çar ile görüşmek üzere beni hala Tiflis e davet edip duruyorunuz.Bu davete asla icabet etmeyeceğimi şu mektubumla son defa olarak size bildiriyorum. Bu yüzden fani vücudumun parça parça kıyılacağnı bilsem bu kat i kararımı asla değiştirmeyeceğim.Cevabım ise bundan ibarettir. Nikola ya ve kölelerine böylesine malum ola."

Dağıstan Kılıçlarının Parlaması İmam Gazi Muhammed - Muhammed Tahir el - Ana Fikri Yorumları