Bana Adını Söyle En Güzel Çocuk İsimleri Ve Çocuk - İsmail Çalışkan - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 12-25-2010 (19:00)   Son Mesaj: 12-25-2010 (19:00)    Cevap: 0    Gösterim: 1033  

12-25-2010

Bana Adını Söyle En Güzel Çocuk İsimleri Ve Çocuk - İsmail Çalışkan - Ana Fikri

Bana Adını Söyle En Güzel Çocuk İsimleri Ve Çocuk - İsmail Çalışkan - Özeti, Bana Adını Söyle En Güzel Çocuk İsimleri Ve Çocuk Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Romantik Kitap
    Basım Tarihi: Aralık 2005
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Çocuğa verilecek isim seçimi hiç de kolay değildir. Zira verilecek isim; çocuğun bilinmesine, tanınmasına neden olacaktır. Bu nedenle aileler, isim tespitini büyük bir ciddiyet içinde yapmaya özen gösterirler. Ebeveynlerin çocuklarına karşı sorumluluk taşıyan görevlerinden biri de hiç kuşkusuz sahip oldukları çocuğa güzel isim vermektedir. Çocuğa verilecek isim, belirli bir güzellik ve anlam taşımalıdır. Çünkü isim, belirli bir güzellik ve anlam taşımalıdır. Çünkü isim, kişi için bir nevi kimlik görevi de üstlenmektedir. Anne ve babanın çocuğuna isim koyma hususundaki seçiciliklerinde belirli bir titizlik göstermeleri gerektiğinin altını çizmek gerekir. Anlamı tam olarak bilinmeyen isimlerin çocuklara verilmesi, zaman içerisinde kimi sorunları da beraberinde getirmektedir. Bu nedenle çocuklara verilecek isimlerin anlamları hakkında yeterli bilgiye sahip olunması önemlidir. Elinizdeki bu kitap; anne ve babalara sadece çocuk isimleri konusunda yardımcı olmak bakımından değil, onların büyürken karşılaştıkları rahatsızlıklar konusunda pratik bilgileri içermesiyle de bir kılavuz niteliği taşımaktadır.

Diğer "İsmail Çalışkan" Kitapları:

1. Muhammed Esed ve Düşünce Dünyası

Bana Adını Söyle En Güzel Çocuk İsimleri Ve Çocuk - İsmail Çalışkan - Ana Fikri Yorumları