Psikolojide Yöneltme

Yaşlı bir adam emekliye ayrılır ve kendine bir lisenin yanında küçük bir ev alır. Emekliliğinin ilk bir kaç haftasını huzur içinde geçirir, ama sonra ders yılı baslar. Okulların açıldığı ilk ...

Ağaç Şeklinde Aç6Beğeni
  • 5 gönderen gizli özne
  • 1 gönderen mina

1. Alt 02-07-2009, 16:00 #1
    gizli özne Mesajlar: 18
    Yaşlı bir adam emekliye ayrılır ve kendine bir lisenin yanında küçük bir ev alır.
    Emekliliğinin ilk bir kaç haftasını huzur içinde geçirir, ama sonra ders yılı baslar.
    Okulların açıldığı ilk gün, dersten çıkan öğrenciler yollarının üzerindeki her çöp bidonunu bağırıp, çağırarak tekmelerler.
    Bu çekilmez gürültü günler sürer ve yaşlı adam bir önlem almaya karar verir.
    Ertesi gün çocuklar gürültüyle evine doğru yaklaşırken, kapısının önüne çıkar onları durdurur ve:
    'Çok iyi çocuklarsınız, çok da eğleniyorsunuz.
    Bu neşenizi sürdürmenizi istiyorum sizden.
    Ben de sizlerin yasındayken ayni şekilde gürültüler çıkarmaktan hoşlanırdım, bana gençliğimi hatırlatıyorsunuz.
    Eğer her gün buradan geçer ve gürültü yaparsanız size her gün 5 YTL vereceğim' der.
    Bu teklif çocukların çok hoşuna gider ve gürültüyü sürdürürler.
    Birkaç gün sonra yaşlı adam yine çocukların önüne çıkar ve onlara şöyle der:
    'Çocuklar enflasyon beni de etkilemeye başladı bundan böyle size sadece 1 YTL verebilirim.
    ' Cocuklar pek hoşlanmazlar ama yine devam ederler gürültüye.
    Aradan birkaç gün daha geçer ve yaşlı adam yine karşılar onları:
    'Bakın' der, 'Henüz maaşımı alamadım, bu yüzden size günde ancak 25 Kuruş verebilirim, tamam mı?',
    'Olanaksız bayım' der içlerinden biri, 'Günde 25 kuruş için bu işi yapacağımızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz.

BİZ İŞİ BIRAKIYORUZ...!

gizemli, Henna, mina ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
  2. Alt 02-07-2009, 16:11 #2
    mina Mesajlar: 162
    çok güzelmiş emeğinize sağlık

gizli özne bunu beğendi.
  3. Alt 03-09-2009, 06:58 #3
    AsMhA Mesajlar: 208
    hehehe amcam bana losttaki adanın bi koruyucusu vardı onu hatırlattı. Kendi düşüncesini karşısındakinin düşüncesiymiş gibi hissettirerek yaptıran..

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.