satış böyle yapılır :))

Ateşli bir köy çocuğu şehrin en büyük marketinde bir işe başvurdu. Her şeyin satıldığı bir marketti burası. Patron sordu: “Daha önce hiç satış yaptın mı?” “Evet, köyümde bu işi yaptım.” ...

1. Alt 01-20-2009, 12:45 #1
    Ziyaretci
    Henna Mesajlar: n/a

Ateşli bir köy çocuğu şehrin en büyük marketinde bir işe başvurdu. Her şeyin satıldığı bir marketti burası. Patron sordu: “Daha önce hiç satış yaptın mı?” “Evet, köyümde bu işi yaptım.” Patronun gözü çocuğu tuttu. “İyi, yarın başlıyorsun…” dedi, “Akşam ilk günü değerlendiririz.”

Patron ertesi akşam çocuğu karşısına aldı. “Evet, bugün kaç satış yaptın?” diye sordu. “Bir!” “Ne, bir mi? Öteki arkadaşların otuzdan fazla satış yaptılar. Sen nasıl yalnızca bir satış yapabilirsin? Kaç dolar tuttu peki?” “320 bin dolar.” Patron şaşırdı ve bunu nasıl becerebildiğini sordu. “Adama önce küçük boy olta, sonra orta boy olta ve sonra da büyük boy olta sattım!” dedi genç satıcı. “Adama nerede balık tutacağını sordum, ‘Kıyıda!’ deyince bir tekneye ihtiyacının olduğunu söyledim. Tekne bölümüne indik ve lüks bir yelkenli sattım. Vosvosuyla bunu çekemeyeceğini söyleyince de son model 4x4 cip sattım.”

Patron kendinden geçti:

“Ne diyorsun, bütün bunları bir küçük oltayı almaya gelen adama mı sattın?”

Çocuk:

“Yooo, aslında adamın eşinin migreni tutmuş, buraya aspirin almak için gelmişti.” dedi. “Hafta sonunun mahvolduğunu görünce adama bunu açık açık söyledim ve balığa gitmesini tavsiye ettim"......

alptraum, safinaz, NUAYM@N ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
  2. Alt 01-20-2009, 12:48 #2
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Bizim Türkler de ise yararmi bilinmez Örnegin kendi üzerimde pek islemeyecek olan bir yöntem.

3. Alt 01-20-2009, 13:24 #3
    Ziyaretci
    Mağaza yöneticiliği yapmıştım...Tamda buna benzer bir satış hikayelerim vardır...dikkatli olun!

4. Alt 01-20-2009, 18:27 #4
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    selamun aleykum
    Olay satış açısından fena değil... Ama rabbim düşürmesin

5. Alt 01-20-2009, 19:05 #5
    Ziyaretci
    Kork Allahdan korkmayandan derler ya...İyililerle karşılaştırsın Mevla ...yoksa ticaret de içler acısıdır manzara.
    selametle..

6. Alt 03-09-2009, 06:01 #6
    AsMhA Mesajlar: 208
    Çocuk oflu muymuş?

7. Alt 05-22-2010, 20:05 #7
    Ziyaretci
    Misafir Mesajlar: n/a
    bütün cemmmaaatta gelsiiinnn

8. Alt 04-29-2011, 23:36 #8
    rmz0066 Mesajlar: 1
    böyle elemanlar çalıştırdığımı düşündüm de
    süper

9. Alt 04-30-2011, 00:09 #9
    safinaz Mesajlar: 3.348
    BeKKe´isimli üyeden Alıntı
    Mağaza yöneticiliği yapmıştım...Tamda buna benzer bir satış hikayelerim vardır...dikkatli olun!

Offf Bekke senden korktum şimdi.Aslında bu hikayelerin gerçeklerini dinlemek hele hele 1.ağızdan dinlemek daha orjinal ve hoş.İnşallah anlatırsın.Cüdden çok merak ettim.

10. Alt 06-27-2015, 11:31 #10
    Ziyaretci
    Misafir Mesajlar: n/a
    Alıntı:
    beste satisi nasil yapilir-satış böyle yapılır

Ben Hüseyin Abdülkadir Tuna, 1953 doğumlu büyüme Çengelköylü'yüm, eski bir gitaristim ve sözü ve müziği bana ait olan, bir çok hazır projem var. Bunlardan biri güftesi bana, bestesi TRT Sanatçılarından, udi, gazelhan ve bestekar Hüseyin İpek'in yapmış olduğu, "Çengelköy de Bahar" isimli eser TRT denetiminden geçerek, TRT Repertuvarına girmiştir. Yapmış olduğunuz film veya dizi filmlere bu projeleri veya Arabesk Müzik dışında) istediğiniz tarzda, hemen yeni projeler üretebilirim. Bilgilerinize sunarım...
    GSM: 0532 447 49 85
    E-Mail: huseyintuna53@gmail.com