66 aylıkların okula kayıt zorunluluÄŸu esniyor   Konuyu açan: Savrozi   Ä°lk Mesaj: 08-14-2013 (10:01)   Son Mesaj: 08-14-2013 (10:01)    Cevap: 0    Gösterim: 901  

08-14-2013

66 aylıkların okula kayıt zorunluluğu esniyor

Milli Eğitim Bakanlığı, okula kayıt yaşı konusunda yönetmenlik değişikliği yaptı. Eğer velileri dilekçe verirse 66, 67 ve 68 aylık çocukların kayıtları 1 yıl ertelenebilecek.

Milli EÄŸitim Bakanlığı, okula kayıt yaşı konusunda yönetmenlik deÄŸiÅŸikliÄŸi yaptı. EÄŸer velileri dilekçe verirse 66, 67 ve 68 aylık çocukların kayıtları 1 yıl ertelenebilecek. Milli EÄŸitim BakanlığıÂ*Ä°lköğretim Kurumları YönetmeliÄŸinde DeÄŸiÅŸiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, ResmiÂ*Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Resmi Gazete'de yer alan Milli EÄŸitim Bakanlığı Ä°lköğretim Kurumları YönetmeliÄŸi'nin 15'inci maddesinin ikinci fıkrasında yapılan deÄŸiÅŸiklik şöyle: "Okul müdürlükleri, yaşça kayıt hakkını elde eden çocuklardan 66, 67 ve 68 aylık olanları, velisinin vereceÄŸi dilekçeyle, 69, 70 ve 71 aylık olanları ise ilkokula baÅŸlamaya hazır olmadıklarını belgeleyenÂ*saÄŸlıkÂ*raporuya okul öncesi eÄŸitime yönlendirebilir veya kayıtlarını bir yıl erteleyebilir."

Â*

66 aylıkların okula kayıt zorunluluğu esniyor Yorumları