Okullarda flor jel uygulaması   Konuyu açan: Ihtilal   İlk Mesaj: 04-07-2013 (09:55)   Son Mesaj: 04-07-2013 (09:55)    Cevap: 0    Gösterim: 1014  

04-07-2013

Okullarda flor jel uygulaması

Kahramanmaraş'ta 18 ilkokulda binlerce ilköğretim öncesine 1 ay boyunca diş fırçası ile flor jel uygulaması yapılacak.

Kahramanmaraş'ta 18 ilkokulda binlerce ilköğretim öncesine 1 ay boyunca diş fırçası ile flor jel uygulaması yapılacak. Çocukların dişlerinin koruma altına alınması ve küçük yaşta fırçalama alışkanlığı kazanmalarını amaçlayan projeye Ahmet Bayazıt İlkokulu'nda başlanarak 224 öğrenciye flor jel uygulandı. Proje kapsamında kentteki 18 ilkokulda eğitim gören 5 bin 500 ikinci ve üçüncü sınıf öğrencisine flor jel uygulanacak.

Diş çürümelerini önleyen ve diş yapısını kuvvetlendiren flor uygulaması çürüğe karşı direnç kazanılması açısından büyük önem taşıyor. 5 yıl boyunca yılda 3 kez Ekim, Ocak ve Nisan aylarında yapılan flor uygulamasıyla hem çocukların dişlerinin korunması hem de diş fırçalama alışkanlığının kazandırılması amaçlanıyor.

Kaynak: İHA

Okullarda flor jel uygulaması Yorumları