Ben Bir Eşcinselim

CER_SAN_HAN ´isimli üyeden Alıntı ↑...

1. Alt 07-09-2011, 00:13 #31
    candanag Mesajlar: 302
    CER_SAN_HAN´isimli üyeden Alıntı
    tamam o zaman herkes kalksın erkek erkekle olsun,kadın kadınla.sonra vazgeçsin biribiriyle diğeri biriyle.hastalıklar alsın başını gitsin.birinin anası kalksın yok ben artık kendimi kadın gibi hissetmiyorum desin,erkek olsun anasını da babasını da babam diye göstersin.herşey çorba olsun.amaaaa yok önemli değil biz saygı duyalım.

saçma sapan konuşma deyip genelleme yaparak sıyrılıvermenin hazzını yaşamam lazım bu cümleler karşısında.

Pınaran'ın bence hatası ise Heteroseksüel dışı ilişki biçiminin hastalık olarak değerlendirmemesi mevzuu. Bu konu bilimsel olarak da tamamen kanıtlanamamıştır ve ayrıca gündemde devamlı yer almaktadır. Öyle kahve edebiyatı gibi hastalıktır ya da değildir; doğuştan gelir ya da gelmez diyerek sıyrılmak basite kaçar bu konuda. Bu konular gündemdeyken tüm dünya çapındaki bilimsel araştırmaları okuyamasam da, okuduklarım ve gözlemlerimle şunu diyebilirimki, şu an dünya üzerinde heteroseksüel dışı bir ilişki biçimini benimseyen insanların çok çok büyük bir çoğunluğu (kabul etmeyeni çok olsa da) doğuştan değil sonradan yaşadıkları (farkında olup ya da olmayıp) birçok etkene bağlı olarak bu hale gelmektedir. Diğer taraftan forumda bu yazıları yazmamıza vesile olan arkadaşın durumu ise bambaşka diye düşünüyorum, doğuştan getirdiği bazı durumlar var. Son kez diyorum ki hastalıktır ya da değildir; doğuştandır ya da sonradan kazanılmıştır derken bir kez daha düşünelim.

2. Alt 07-09-2011, 00:24 #32
    safinaz Mesajlar: 3.348
    Ben de,doğuştan olup olmaması ve sonradan olması ki bu ikinci durumun sadece duygularla ilgili olması yani fizyolojik olmaması olarak inceleyip ondan sonra önce düşünüp,empati yapıp sonra yazmayı doğru buluyorum.

3. Alt 07-09-2011, 00:34 #33
    CER_SAN_HAN Mesajlar: 6
    candanag´isimli üyeden Alıntı
    saçma sapan konuşma deyip genelleme yaparak sıyrılıvermenin hazzını yaşamam lazım bu cümleler karşısında.

Pınaran'ın bence hatası ise Heteroseksüel dışı ilişki biçiminin hastalık olarak değerlendirmemesi mevzuu. Bu konu bilimsel olarak da tamamen kanıtlanamamıştır ve ayrıca gündemde devamlı yer almaktadır. Öyle kahve edebiyatı gibi hastalıktır ya da değildir; doğuştan gelir ya da gelmez diyerek sıyrılmak basite kaçar bu konuda. Bu konular gündemdeyken tüm dünya çapındaki bilimsel araştırmaları okuyamasam da, okuduklarım ve gözlemlerimle şunu diyebilirimki, şu an dünya üzerinde heteroseksüel dışı bir ilişki biçimini benimseyen insanların çok çok büyük bir çoğunluğu (kabul etmeyeni çok olsa da) doğuştan değil sonradan yaşadıkları (farkında olup ya da olmayıp) birçok etkene bağlı olarak bu hale gelmektedir. Diğer taraftan forumda bu yazıları yazmamıza vesile olan arkadaşın durumu ise bambaşka diye düşünüyorum, doğuştan getirdiği bazı durumlar var. Son kez diyorum ki hastalıktır ya da değildir; doğuştandır ya da sonradan kazanılmıştır derken bir kez daha düşünelim.

adam kalkıyor 9 kızdan sonra oğlum erkek evladım oldu diye kurbanlar kesiyor,erkek evladım sende bir fatih olacaksın diyor.çocuk sağına bakıyor kız soluna bakıyor kız.sonra sonra çocuk ayyy ne ayol fatih bana fatoş de diyor.çocuk doğarken böylemiydi.ya böyle değişiyorlar yada psikolojileri bozuluyor işte bunlar hastalar.çok okul yüzü görmedim ama hayat okulunu da gördük bunları anlamak için.

4. Alt 07-09-2011, 00:49 #34
    kargir Mesajlar: 11
    Şimdi sanki sonradan böyle olanlar hep sapkın sapık gibi düşünülüyor.Peki sapık insanların erkek ve kız çocuklarına tecavüz etmesi sonucu bu çocukların cinsiyetlerinden nefret etmelerine ne diyorsunuz.
    Öyle uzaktan ahkam kesmek kolay.Bu şekilde çok arkadaşım var.Tecavüz eden sapıklar tamlar yaaa erkekler işte.Bu ülkenin istikbali,aile kurumunun geleceği onların elinde.

5. Alt 07-09-2011, 00:51 #35
    CER_SAN_HAN´isimli üyeden Alıntı
    adam kalkıyor 9 kızdan sonra oğlum erkek evladım oldu diye kurbanlar kesiyor,erkek evladım sende bir fatih olacaksın diyor.çocuk sağına bakıyor kız soluna bakıyor kız.sonra sonra çocuk ayyy ne ayol fatih bana fatoş de diyor.çocuk doğarken böylemiydi.ya böyle değişiyorlar yada psikolojileri bozuluyor işte bunlar hastalar.çok okul yüzü görmedim ama hayat okulunu da gördük bunları anlamak için.

bu dünya heteroseksüel olup ne tür sapıklıkların içine düşmüş insanlar da barındırmıştır ve hala da barındırıyordur. mesele tek trans-homo olayı değil. Uzun mevzu burada kapatayım ben.

6. Alt 07-09-2011, 08:45 #36
    pınaran Mesajlar: 314
    candanag´isimli üyeden Alıntı

ben bu konuda uzman bilim adamı değilim, kendi görüşümü söyledim, kaldı ki siz de değilsiniz, bu sebeple kendi yorumunuzu yazacaksanız yazın fikirlerime de saçma sapan atlamayın, senin hatan şu bunun hatası bu şeklinde çok bilmiş havalar sıktı..
    ben yorumumu konu açan kişiye cevap niteliğinde değil, aşırı tepkiler gösteren CER_SAN_HAN üyesine heteroseksüelkiiler dışındakilere hastalıklıymışlarcasına yaklaşımına değindim..

yazdığın mesajı böyle uzun uzun anlatmak kadar illet bi durum var mı :(

Alıntı:
    safinaz: Ben de,doğuştan olup olmaması ve sonradan olması ki bu ikinci durumun sadece duygularla ilgili olması yani fizyolojik olmaması olarak inceleyip ondan sonra önce düşünüp,empati yapıp sonra yazmayı doğru buluyorum.

yazdığım gibi cevabım konu açan üyeye değil, aşırı tepkiler gösteren üyeye idi.

7. Alt 07-09-2011, 20:07 #37
    safinaz Mesajlar: 3.348
    pınaran´isimli üyeden Alıntı
    yazdığım gibi cevabım konu açan üyeye değil, aşırı tepkiler gösteren üyeye idi.

Benim de cevabım kesinlikle sana karşı yazılmış değildi.Eski üyeler beni tanırlar katılmadığım bir görüş olursa kesinlikle fikrimi belirtmekten çekinmem ama senin yorumlarını çok beğeniyor ve hatta çoğunun altına imzamı atarım.

Candanag isimli üyenin insanları sınıflara sokma ve küçümseyici yorumları bulunmaktadır.Ancak sanırım onun da cevabı sana değil,CER_SAN_HAN isimli üyeyeydi.İnsanlar bazen en yakınlarının cevaplarını yanlış anlayabiliyor.Sanırım bir yanlış anlaşılma olmuş.

p?naran bunu beğendi.
  8. Alt 07-10-2011, 13:47 #38
    herhangi bir sınıfa sokma ya da küçümseyici bir yorum yazısı yazdığımı düşünmüyorum. Eğer mesele yanlış anlaşılma ise bu ortamda fazlasıyla olduğunu düşünmekteyim. Benim algıladığım/duyumsadığım/kavradığım dünya ekseninde yukarıda yazılanlardan hem cersanhan hem de pınaran'ın yaklaşımları farklılık arzediyordu, ben de bu farklılığı ortaya koymaya çalıştım. Bu ortamda isteğim şudur ki, lütfen olabildiğince herkes (özeleştirel olarak kendim de elbette) genel-geçer doğrular gibi belirtmek yerine benim düşüncemdir, bana göre gibi ifadelerle kendi benimsedikleri doğruları ortaya koysunlar bu tür ikircikli mevzular için.

9. Alt 07-10-2011, 23:21 #39
    reklamzede Mesajlar: 39
    kargir´isimli üyeden Alıntı
    Şimdi sanki sonradan böyle olanlar hep sapkın sapık gibi düşünülüyor.Peki sapık insanların erkek ve kız çocuklarına tecavüz etmesi sonucu bu çocukların cinsiyetlerinden nefret etmelerine ne diyorsunuz.
    Öyle uzaktan ahkam kesmek kolay.Bu şekilde çok arkadaşım var.Tecavüz eden sapıklar tamlar yaaa erkekler işte.Bu ülkenin istikbali,aile kurumunun geleceği onların elinde.

Nasıl yani tecavüze mi uğramışlar,hem de çocuk yaşta bunu mu söylüyorsunuz? Nasıl vicdanları var bunların.Aslında bu kişileri hiç çekinmeden polise bildireceksin.Bildiğim kadarı ile tecavüz suçlarına fazla ceza verilmiyor ama hapishanelerde linç ediyorlar.Ellerine sağlık,böylelerini şişlemek lazım.

10. Alt 07-29-2012, 04:39 #40
    fuhgu Mesajlar: 430
    takma kafaya devam et hayata

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.