Berat Kandiliniz Mübarek Olsun

Hazreti isa aleyhisselam bir gun daglarda gayet guzel yesilliklerin arasinda dolasirken gözu beyaz bir kayaya ilisir. Kayanin guzelligine hayran olur. Tam bu sirada cenab-i Allah vahiy yoluyla: “ ya isa ...

1. Alt 08-16-2008, 10:55 #1
    safer82 Mesajlar: 745
    Hazreti isa aleyhisselam bir gun daglarda gayet guzel yesilliklerin arasinda dolasirken gözu beyaz bir kayaya ilisir.

Kayanin guzelligine hayran olur.

Tam bu sirada cenab-i Allah vahiy yoluyla:

“ ya isa sana bundan daha guzelini gostermemi istermisin?

Diye sorar.

O da :

“ Istemez olurmuyum “

Buyurur.

O büyük kaya birden yarilir ve içinde ibadet etmekte olan ak sakalli bir zaat ile zeytin agaci görülür.

Hazret-i isa aleyhisselam merak eder, o agacin neyin nesi oldugunu ve kaç yildir ibadet ettigini sorar.

Nu yüzlü ihtiyarda:

“ o zeytinlerle sene boyunca karnini doyurdugunu, tam dörtyüz yildir o magarada kaldigini, bütün vakitlerini ibadetle geçirip, bir kere bile insanlarin arasina karismadigini “

Soyler.

Bu manzaraya çok sevinen, adeta iftihar edip gögsu kabaran hazret-i isa aleyhisselam’ a

Cenab-i hakk vahiy yoluyla tekrar hitap eder.

“ ya isa !

Bu kadar senedir durmadan ibadet eden bu zaatla iftihar etmekle haklisin.

Fakat senden sonra Muhammed

– sallallahu aleyhi ve selam – adinda bir peygamber gonderecegim.

Ona bir berat gecesi verecegim ki, ümmeti arasinda bu geceyi ibadet ve taatle gecirenler, neznimde senin ibadetine hayran oldugun sofudan daha hayirli olacak. “

Buyurdu:

Bu geceyi ihya edenlere ne mutlu.

GECENIZ MÜBAREK OLSUN

2. Alt 08-16-2008, 11:41 #2
    safinaz Mesajlar: 3.348
    Allah razı olsun,bu olayı bilmiyordum.
    Sizin de kandiliniz mübarek olsun...

3. Alt 08-16-2008, 12:33 #3
    xyzt Mesajlar: 384
    herkesin kandilini tebrik ediyorum. hayırlı kandiller diliyorum

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.